Skocz do zawartości
GreenGo

Jaki Monitor 22` Up

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki mam wybrać monitor 22 cale albo większy ?

Czas spędzony przy komputerze to mniej więcej:

 

5% - 3dmax

5% - Gry

15% - After Effect, premiere pro, PS itd.

25% - praca z kodem (programowanie)

35% - internet itp.

15% - filmy

 

Domyślam się, że jednak metryca TN nie sprosta moim oczekiwaniom ale jaka inna ?

Budżetu nie mam jakoś ściśle określonego ale myślę, że 1500 zł to rozsądna ilość pieniędzy jaką mogę dać za monitor.

 

Z góry dzięki za rady.

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie 2 modele jakoś mnie zadowoliły z tych o których czytałem. Chodzi o Dell 2209WA oraz Samsung F2380. Ten NEC będzie lepszym wyborem ? Czy opłaca się dokładać 500 zł do tego NEC`a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie 2 modele jakoś mnie zadowoliły z tych o których czytałem. Chodzi o Dell 2209WA oraz Samsung F2380. Ten NEC będzie lepszym wyborem ? Czy opłaca się dokładać 500 zł do tego NEC`a ?

DELL to 8 bitowa zabawka z nie najlepszym zakresem regulacji jasności a Samsung F2380 to też 8 bitowa zabawka która dla odmiany nie pokazuje detali w cieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Ty ale dla mnie 22 jest za mały, mialem u siebie 22 cale od samsunga chyba 16:9 ale do neta sie nie nadaje... brakuje mu wysokosci jak juz to brac cos z 16:10, mowie jako zwykly uzytkownik nie ekspert od monitorow. polecam cos co ma conajmniej 23 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz go bo go miałeś, widziałeś generowany obraz, czy może wyczytales test na necie ?

Widziałem matryce TN, IPS, PVA, MVA i jeszcze jakieś inne ustrojstwa VA - na TN pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Na TN mamy fatalne kąty góra dół (przy pracy z grafiką to bardziej boli niż przy grach). O kiepskiej linearyzacji i/lub bandingu nie wspominam. Ja zaproponowałem model na PVA z możliwością sprzętowej kalibracji do 10 bit LUT wyświetlający bez ditheringu/FRC 16,77 mln barw czyli NEC P221W ... natomiast Nec 225wxm to TN, bez możliwości sprzętowej kalibracji, z paletą 262 tys. barw i symulacją ditheringiem/FRC do 16 mln. ... rozmawiamy o dwóch zupełnie różnych klasach. TN do pracy z grafiką to złom. Czy widziałem tego 225XM ? - nie ... czy widziałem test? - też nie, po co ? ... sądzisz że zdarzy się cud i wady TN nagle się we wspaniały sposób ulotnią ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis ogladac w sklepie (BiT Krakow) na zywo monitor o ktorym pisze w tym watku (linki do testow itd) :

 

http://forum.purepc.pl/Monitory-f57/Stare-...va-t316734.html

 

Nec EA231WMi naprawde robi wrazenie, kolorami, katami, mozliwosciami, paleta barw, jesli macie 1500zl na monitor to jest to rewelacja

F2380 przy nim to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN zdecydowanie odpada, siedze teraz na S-IPS (nec 1970nx) i przesiadka w dół mi raczej nie pasuje.

 

mimuszek - no właśnie czytałem Twój wątek i też się zastanawiam nad tym modelem bo 22`cale to dla mnie jednak dolna granica. W Twoim modelu odstrasza mnie jednak ten input lag, czas reakcji metrycy i nierówne podświetlenie. Jak go kupisz to koniecznie napisz jak się sprawdza w grach i innych zastosowaniach :)

Czy różnica między paletą 8bit a 10bit jest znacząca/zauważalna ?

 

A może ktoś słyszał jeszcze o jakimś monitorku 24 albo 23 cale nie na TN w przystępnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między paletą 8bit a 10bit jest znacząca/zauważalna ?

Przy 8 bitowej elektronice niemożliwe jest uzyskanie dobrej liniowości barw bez bandingu przy wyświetlaniu 8 bitowego koloru - przy korekcji potrzebna jest nadmiarowość.

 

Ciekawe co pokaże NEC PA231W (10 bit 3D LUT, IPS ... ciekawe jaki gamut)

 

siedze teraz na S-IPS (nec 1970nx) i przesiadka w dół mi raczej nie pasuje.

Najlepiej byłoby gdybyś kupił coś na IPS (biorąc pod uwagę obecne przyzwyczajenia i z tym związane oczekiwania) ... ale w tej chwili z ~22" na IPS w ludzkiej cenie nie ma czegoś ambitniejszego (10-12 bit LUT itp.) ... dopiero ma się pojawić seria NEC PA. A w EIZO na IPS jest dopiero SX2462W, który kosztuje ... dużo. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Nec ma wysoki Input Lag ?? najlepszy 8,8 a najgorszy 20ms, to jest wysoki ?? niektore dobre TN maja gorsze,

czytales w ogole te testy do ktorych linki wkleilem ?

 

23cale nie ma w tej chwili nic lepszego, jesli 24 to juz jest wybor ale i cena

 

1tys - dell 2209wa, tu jeszcze pojawi sie , jesli sie pojawi w ogole jeden gracz LG W2220P

1,5tys nec ae 231wmi, ew viewsonic VP2365wb

2tys dell u2410 ... hp lp24

 

no i Nec to prawdziwe made in japan, nie ma kompromisow, matryca mitsubishi itd

 

Dołączona grafika

 

 

ja jeszcze chwile poczkam miesiac - dwa, zobaczymy co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Nec to prawdziwe made in japan,

hmm .. a sądziłem że tylko EIZO jest made in Japan ... jeśli kupię NEC to zajrzę na tył ;)

 

nie ma kompromisow, matryca mitsubishi itd

??? ... matryca LG/Philips w przypadku IPS i Samsung w przypadku PVA ... a monitorami mało kompromisowymi to można nazwać dopiero jakieś NEC Spectraview, a nie budżetowe "ae 231wmi" Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz , gdzies wyczytalem ze NEC to matryca LG, ale wczoraj sprzedawca w BiT uparcie mnie przekonywal ze to Mitsubishi i wsio made in japan, nie klocilem sie, bo jesli gosc robi mi 40minutowy wyklad o monitorze to mam wrazenie ze wie co mowi.

teraz tez sie nie bede klocil, w kazdym razie jest naprawde niezly

 

teraz googluje i faktycznie wychodzi ze panel LG i produkuja go w Czechach ?!

albo gosc swiadomie probowal mi wciskac kit, albo byl niedoinformowany, ehh

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Nec ma wysoki Input Lag ?? najlepszy 8,8 a najgorszy 20ms, to jest wysoki ?? niektore dobre TN maja gorsze,

czytales w ogole te testy do ktorych linki wkleilem ?

No racja ma wyjątkowo niski input lag. W jednym teście jaki czytałem napisali, że ma wysoki i jakoś tak mi utkwiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...