Skocz do zawartości
wasek2

Prośba O Sprawdzenie Loga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od paru dni szukam przyczyny dzięki której mam 75% zajętej pamięci ram, mając odpalone tylko kilka podstawowych programów. W procesach svchost ma 16 różnych odmian i łącznie zajmuje jakieś 250 000K pamięci.

 

Nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia i zacząłem szukać w necie jakiś porad. Na co dzień używam NOD32 i przy kompletnym skanowaniu nic nie wykrył. Ściągnąłem Dr.Web i przy podstawowym skanowaniu też nic nie wykrył a przy dokładnym gdy natrafił na pierwszy problem nastąpiło "nieoczekiwane zamknięcie programu" przez Windowsa.

 

Gdzieś wyczytałem że łatwo wykryć wirusy konsultując swój log z Hijack'a z kimś kto ma o tym pojecie, dlatego proszę o jakieś sugestie i porady:

 

Log z HijackThis: http://wklej.org/id/257588/

 

Log z OTL: http://wklej.org/id/257593/

 

Nie wiem jakie informacje byłyby jeszcze pomocne więc w razie czego proszę pisać.

Edytowane przez wasek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W7 w połączeniu z taką ilością śmieci w systemie* uznał bym to za normę.

 

* - sidebar, gg10, panele od grafiki, dźwięku i na koniec 1001 dodatków do HP + Office

Ale czy norma jest 16 operacji svchost i tyle pamięci zajmowane przez niego? Wiem że te wszystkie "pomocne" programiki zajmują trochę ale z każdą godziną procent zajętej pamięci mi rośnie (obecnie 82%). Najdziwniejsze jest to że nie spada, pomimo wyłączania gadu, firefox itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robaczek? Aplikacja nieradząca sobie pod W7?

 

Patrzyłem przed chwilą u brata:

W7 Pro 64 + Opera + Winamp + Avira +DT i jest 11 sztuk svchost, z których jeden ma 71MB, drugi 15MB, reszta mniej.

A poradziłbyś jakiś dobry program wykrywający takie robaki? W tej chwili skanuje jeszcze kompa Kaspersky Virus Removal Tool 2010 ale jemu według obliczeń zajmie to jakieś 9h;/ Pytam bo chce tymi wszystkimi programami wykluczyć że to wina wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze puścić Avirę. Można też sprawdzić BitDefender, o ile działa pod W7. Jeśli one nie wykryją* nic, to raczej czysto.

 

* oczywiście trzeba założyć, że wszystkie programy mają najnowsze bazy wirusów, oraz że wysypanie się DrWeb nie było spowodowane przez robactwo

 

Dopisane:

Zaraz mnie ktoś tu opierniczy i przy okazji Ciebie. Nawet nie raczyłeś zobaczyć do tego tematu:

http://forum.purepc.pl/Centrum-Bezpieczens...aj-t312048.html

 

Zrób wszystko dokładnie tak, jak tam jest opisane. Log z HijackThis niewiele mówi - szczególnie w zetknięciu z W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze puścić Avirę. Można też sprawdzić BitDefender, o ile działa pod W7. Jeśli one nie wykryją* nic, to raczej czysto.

 

* oczywiście trzeba założyć, że wszystkie programy mają najnowsze bazy wirusów, oraz że wysypanie się DrWeb nie było spowodowane przez robactwo

 

Dopisane:

Zaraz mnie ktoś tu opierniczy i przy okazji Ciebie. Nawet nie raczyłeś zobaczyć do tego tematu:

http://forum.purepc.pl/Centrum-Bezpieczens...aj-t312048.html

 

Zrób wszystko dokładnie tak, jak tam jest opisane. Log z HijackThis niewiele mówi - szczególnie w zetknięciu z W7.

Już poprawione:)

 

Ściągnąłem inna wersje Dr.Web i tym razem się nie wyłącza gdy coś znajdzie. Przeskanuje wszystkim co się da i zobaczę co wyjdzie.

 

Tak wyskoczyłem z tymi logami bo myślałem że z nich można łatwo dowiedzieć się co może być przyczyną takiego zajmowania pamięci. Mam nadzieję że po skanowaniu tymi wszystkimi programami problem ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...