Skocz do zawartości
Albano

Zestaw Z Prośbą O Ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po przejrzeniu pewnej ilości tematów z forum, zdecydowałem się na zakup poniższego zestawu:

Procesor: AMD Athlon II X3 425

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P

Pamięć RAM: Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Western Digital Green 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Obudowa: Tacens Prior

+ napęd dvd.

Moje pytanie dotyczy grafiki (chyba że mielibyście jakieś krytyczne uwagi co do innych z wymienionych komponentów). W zasadzie skłaniałem się do wyboru PowerColor Radeon 4850 PCS 512MB. Jednakże ku mojemu zdziwieniu w miejscowym sklepie miły sprzedawca stwierdził problem w dostępności tego modelu i to również innych producentów. Czyżby więc odchodziło się już od tego modelu? Jeśli nie ten, to który o podobnych lub nieco wyższych parametrach i nieprzesadnie dużo wyższej cenie? Dodam, że monitor mam 22' i chciałbym pograć w nowsze gry na przynajmniej średnich detalach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram zmien na goodramy 2x2 GB 1333 cl9

zasilacz ten szef jest glosny sam go mialem jeszcze tydzien temu zmien na ocz modxstream pro 500w lub na bequiet L7 430W

Grafa jak nie masz mozliwosci kupna hd4850 to kup hd4770 i lekko podkrec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika skoro nie ma HD4850 to mozesz brac tak jak wyzej stwierdzil kolega HD4770 albo GeForce GTS250 ktory jest niemal identyczny wydajnosciowo jak HD4850.HD5750 olej bo drogie a wydajnosc HD4850 , jak by nie bylo zadnej to mozesz troche dolozyc do HD4870 o ile bys byl w stanie.

Zmien zasilacz na inny bo ten chiftek to juz stara konstrukcja , wez albo Corsair 400W albo BeQuiet L7 430W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika skoro nie ma HD4850 to mozesz brac tak jak wyzej stwierdzil kolega HD4770 albo GeForce GTS250 ktory jest niemal identyczny wydajnosciowo jak HD4850.HD5750 olej bo drogie a wydajnosc HD4850 , jak by nie bylo zadnej to mozesz troche dolozyc do HD4870 o ile bys byl w stanie.

Zmien zasilacz na inny bo ten chiftek to juz stara konstrukcja , wez albo Corsair 400W albo BeQuiet L7 430W

 

Co to znaczy, że zasilacz ten to stara konstrukcja... Pewnie zaraz ktoś wyskoczy z tym banałem na temat sprawności... Chieftec to jest dobra marka, bierz go jak jest tańszy. Głośny na pewno nie jest, sam mam 500 i jest bardzo cichy... I tak chłodzenie na grafice przewyższy wszystko inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator 120mm chodzący na 600-800 obrotów jak Chieftecu nie ma prawa być głośny... Chyba, że ma 3 lata...

 

Skąd wiesz, ze nie będzie grał w tej rozdzielczości?

 

Spójrz na zestaw jaki składa, na bank weźmie 1680x1050 lub 1600x1200 panoramę, albo nawet 1440x900. Wystarczy się orientować w trendach na rynku... Karty X-FI Fatal1ty za 600 PLN pewnie też nie zamontuje... Pokaż mi człowieka, powiedz ile che wydać a powiem Ci co kupi...

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec to jest dobra marka, bierz go jak jest tańszy. Głośny na pewno nie jest, sam mam 500 i jest bardzo cichy...

Zależy dla kogo.

Dokładnie. Też mam zasilacz z tej serii i nie wytrzymałem - zrobił tzw. fanswap. Teraz dopiero jest cicho...

 

Po co ma kupować starego Chiefteca? Nikt tu nie twierdzi, że to zły zasilacz, ale są lepsze w tej cenie, z wyższą sprawnością...

 

Akurat do 1600x1200 1GB na karcie się przyda, do 1680x1050 - raczej nie.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą ta sprawa z tymi Chieftecami mnie zastanawia. Wielu się skarży na głośne wentylatory w tychże, ja miałem zarówno GPS 550 i 500 Wat, teraz jadę na 500 i jest cicha. Możliwe, że były partie z gorszymi i lepszymi chłodzeniami. I nie chodzi tu o preferencje, w budzie mam dwie Scythy SlipStream 800 RPM i ten Chieftec jest tak cichy jak one.. Może też chodzi o zużycie... sam nie wiem... U Ciebie był głośny od razu czy po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek, to dziękuję za szybkie odpowiedzi.

1. Na pewno uwzględnię uwagi co do zasilacza.

2. Co do grafiki to cenowo myślałem o okolicach 400 zł, ale jak taka bieda w tych granicach, to w ostateczności ze stówę z groszami mógłbym dołożyć. Tylko nie wiem na co, 4870 czy 5750 z 1GB?

3. Jeśli zaś chodzi o polecony dysk Samsunga F3 to spotkałem się z opinią, że bywają kłopoty z realizacją gwarancji. Poza tym, co prawda ostatnio dawno byłem poza tematem, ale z "dawnych czasów" pamiętam, że w produkcji dysków twardych liczyły się przede wszystkim Seagate i WD. Czyżby teraz Samsung dzierżył pałeczkę lidera w tej dziedzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu komuś coś każe kupować?

Niby nikt...

 

Niech porówna ceny, jak na Chieftcu bedzie miał różnicę 50 PLN to warto, jak nie to niech weźmie coś z tymatych Corsairów i BeQuietów.

Różnica to ~30 zł, ale jeszcze tańszy jest Fortron 400W GHN, z lepszą sprawnością, którą tak bagatelizujesz - zbliżony mocą do Szefa.

 

Ale swoją drogą ta sprawa z tymi Chieftecami mnie zastanawia. Wielu się skarży na głośne wentylatory w tychże, ja miałem zarówno GPS 550 i 500 Wat, teraz jadę na 500 i jest cicha. Możliwe, że były partie z gorszymi i lepszymi chłodzeniami. Może też chodzi o zużycie... sam nie wiem... U Ciebie był głośny od razu czy po jakimś czasie?

U mnie było głośny przede wszystkim w idle. Zapewne zależy to od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było głośny przede wszystkim w idle. Zapewne zależy to od sztuki.

Kurde pewnie jak chińczycy montowali wentylatorki do tych Chiefteców to tylko co drugi miskę ryżu dostał i stąd nasze różne opinie. ;-)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. bierz 4870 jest wydajniejsza od 5750 i do tego tansza ;)

3. Ja nie spotkalem sie z problemami gwarancyjnymi z samsungiem , ani tez zaden sie nie zepsul a troche sie ich mialo w raczkach. Samung jest dosc cichy i wydajny temu polecaja go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...