Skocz do zawartości
zarcel

Nagły Brak Obrazu Na Monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer mam w sygnaturce. Używam go od ponad roku non stop 24/7 z malymi przerwami(tzn jest wlaczony). Grałem sobie własnie z kolegami w AoE2 przez hamachi, a tu nagle zniknął mi obraz z monitora, tak jak by był wyłączony, ALE dioda monitora świeciła się tak jak by był włączony, tzn tak jak zawsze. Wyłączyłęm go i włączyłem obraz pojawil sie na pol sekundy i znow to samo. Oczywiśćie rozgrywka była zaciekła więc szybko wtoczyłem drugi monitor na innym kablu,.. I niestety to samo, z tym, że obraz sie nawet na ulamek sekundy nie pojawil. Grafika byla gorąca, ale nie raz nagrzewalem ja do 90 stopni i nic sie nie działo, a teraz gralem tylko w Age of Empires 2 czyli ponad 10 letnią gre w 2d. Jak myślicie co się mogło stać ? Czy to grafika ? ;/ Ew. Jakie testy wykonać ? (nie mam dostępu do innych podzespołów)

edit://

Dodam, że teraz jak postal troche i włączam to obraz na monitorze jest do momentu wyboru systemu, tzn w tym momencie co powinienem wybrac system, nie ma obrazu, wiec jak widac i grafika i monitor są sprawne, wiec o co chodzi ?

Edytowane przez zarcel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki zasilacza podpiete do plyty i grafiki.

 

Ja mialem taki numer ze 2-3 piny z 24pinowki do mobo byly zasniedziale i przypalone przez co napiecie na 3.3v mialem <2.9v jak wtyk sie nagrzal przez co gubilem obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podpiałęm stary monitor i zaczał działac, gralem wlasnie od 2 godzin, wiec jest ok grafika.. Za to ten monitor ktorego uzywalem podpialem innym kablem do starego kompa i obraz na nim jest tylko chwile po wlaczeniu monitora, zeby uzyskac znow obraz musze wylaczyc i wlaczyc monitor, co o tym myslice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego już doszedłem do tego, że monitor jest zepsuty, kable działaja, sprawdzialem na 2 monitorach..

 

Teraz moje pytanie brzmi, czy da się coś zrobić, może ktoś się spotkał, bo obraz jest, przez kilka sekund po włączeniu MONITORA, a także, po wyłączeniu i włączeniu go i jak wcisne przycisk od odbierania sygnału z zew urządzenia. Bo wtedy wraca na wejscie od kompa i sie pokazuje na chwile.. Dioda monitora ciagle pokazuje, że włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padło podświetlanie matrycy. Przyjrzyj się dokładnie to zobaczysz bardzo ciemny obraz, oczywiście jeśli mam rację.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widac pozatym, przy wlaczaniu systemu, w momencie pokazania debianowego okna, ze nie ma klawiatury wlaczyl sie obraz, a jak zniklo to okno, to obraz tez..

edit://

teraz wcisnalem przycisk 'source' i obraz byl na 10 sec

Edytowane przez zarcel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Teraz moje pytanie brzmi, czy da się coś zrobić, może ktoś się spotkał, bo obraz jest, przez kilka sekund po włączeniu MONITORA, a także, po wyłączeniu i włączeniu go i jak wcisne przycisk od odbierania sygnału z zew urządzenia. Bo wtedy wraca na wejscie od kompa i sie pokazuje na chwile.. Dioda monitora ciagle pokazuje, że włączony.

Nic nie widac pozatym, przy wlaczaniu systemu, w momencie pokazania debianowego okna, ze nie ma klawiatury wlaczyl sie obraz, a jak zniklo to okno, to obraz tez..

edit://

teraz wcisnalem przycisk 'source' i obraz byl na 10 sec

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: padła jedna z lamp CCFL (Dj_AnT ma rację). Monitor wyłącza podświetlenie zarówno w przypadku przeciążenia jak i niedociążenia: zbyt mały prąd lamp.

Niezbyt droga impreza, a w przypadku problemów z dostaniem odpowiedniego zamiennika można odpalić monitor na mniejszej ilości CCFL, po drobnej modyfikacji zasilacza HV (invertera) ;)

 

edit: czasami (raczej rzadko) przyczyną jest kurz który dostał się do podświetlacza lub zalegający w pobliżu wyjść HV invertera.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

a) złudzenie - przy większej ustawionej jasność część ekranu będzie słabiej doświetlona

b) przyczyną jest upływność na kurzu (przeciążenie) - oświetlenie jest prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, nie mam nic do stracenia, więc sam sprobuje naprawić, zaczne oczywiśćie od kurzu, wystarczy przedmuchać, czy musze rozkręcać i czysicic cos ? Ktore konkretnie czesci ? Jak rozpoznam ta lampe ? : > Ew. w jaki sposob przerobic inverter i co to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dzięki za odpowiedź, nie mam nic do stracenia, więc sam sprobuje naprawić, zaczne oczywiśćie od kurzu, wystarczy przedmuchać, czy musze rozkręcać i czysicic cos ? Ktore konkretnie czesci ? Jak rozpoznam ta lampe ? : > Ew. w jaki sposob przerobic inverter i co to jest :)

Dostęp do lamp CCFL wymaga rozebrania podświetlacza - jest to o tyle ryzykowne, że jak zasyfisz go czymkolwiek, to potem widać to na ekranie. Jeśli chcesz, to zobacz czy nie ma uszkodzeń (nadpaleń) na wtyczkach HV i zwałów kurzu - reszty nie polecam rozbierać jesli nie wiesz o co kaman. Przeróbka invertera jest prosta - dla elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...