Skocz do zawartości
Dvd3K

Płyta + Zintegrowana Grafika + Procesor, Ocena Zestawu, Pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejrzałem kilkanaście stron i kilkanaście forum, i sam nie do końca wiem za co się zabrać, przeczytam pełno postów i recenzji, i sam nie wiem co jest dobre..:/.. (zacofanie w tych sprawach robi swoje:P.

 

Sprzętem przestałem się interesować jakieś 5-6 lat temu, stąd niezbyt wiem jakiego zakupu dokonać.

 

Może zacznę od tego, co posiadam

 

Obudowa, hdd, nagrywarka, Zasilacz chieftec 420W..

 

Chciałbym zakupić płytę główną z zintegrowaną grafiką ( w razie potrzeby dorzucę coś w przyszłości), do tego procesor, i wiadomo ram.

W sumie chciałbym zmieścić się z wszystkim jak najtaniej ( Poznaniak:P) a że nie jestem maniakiem gier - czasem lubię obejrzeć film dużo serfować po necie,dlatego chce wydać około 300 złoty +/-100:P,,

 

Sam doszedłem do takiego zestawu -

1 - Płyta ASUS P5KPL-AM + intel dual core e3200 ? 2 *2.4 (300 złotych, do tego tylko ram)

 

Ta płyta wydaje się fajna - tyle że ma maksymalnie 4 gb ramu - na tą chwile kupię maks 2gb - ale co jeśli w przyszłości będę chciał polepszyć zestaw?

 

 

2- Płyta główna Asrock G31M-S LGA-775 + INTEL CELERON 2.80GHz.. Cena to około 200 złotych takiego zestawu,, Czy to dobra płyta?

 

 

3 - GA-965P-DS3 + DualCore E2160 - za 249 złoty taki używany zestaw z chłodzeniem - dorzuciłbym ram i musiałbym, zakupić grafikę - jakąkolwiek - ponieważ ta płyta nie ma zaintegrowanej:/ =ale wydaje mi się to kuszące.. -posiada crossfire i cztery banki pamięci - więc chyba przyszłościowy zestaw, prawda?.

 

 

4 - Celeron Dual Core E3200 2x2.4GHzP na GIGABYTE GA-G31M-S2 - ma zintegrowaną kartę- znalazłem cenę 320 za taki zestaw.. potrzebny byłby mi tylko ram (ta płyta obsługuje maks 4gb)..

 

Proszę o nie agresywne komentarze w moim kierunku i o wypowiedzi na temat, która z opcji jest najbardziej opłacalna:P

 

I jeszcze jedno pytanie, w większości tanich płyt, widzę format micro atx - około 24cm na 19cm, czy to o wiele pogarsza wydajność? czy pasuje do obudowy ATX

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to opcja:

 

jest najlepsza. E3200 też jeszcze ujdzie. Pentium 4 oraz starego celerona odpuść.

Edytowałem poprzedni post, i wyrzuciłem te niepotzebne zestawy;)

 

Więc tym kierunku będę się kierował,,

 

już chciałem brać ten zestaw, ale on nie posiada zintegrowanej grafiki:/ troszkę się zagalopowałem..

 

Cóż mogę dołożyć, w miarę taniego, aby na tej płytce ładnie "śmigało" ?

 

ta płytka posiada chipsety Intel® P965 Express oraz Intel® ICH8R, czy to oznacza że lepiej skłaniać się ku kartą Intela ?

 

Płyta posiada CrossFire,, może dwie tanie karty za kilkadziesiąt złotych? czy rozwiązanie CrossFire polecane jest tylko w przypadku drogich urządzeń?

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlbym na AMD. Plytka z hd4200, athlon x2 4200 lub wyzej i jakies 2 gb ramu ddr2. Poszukaj sobie srednich cen, mysle ze warto.

 

CF ani SLI nie przyda Ci sie. Laczenie kart ma sens tylko przy profesjonalnych obliczeniach lub w zestawach highend gdy nie ma na rynku nic lepszego a kasy mamy... ;] W Twoim wypadku gdzie skladasz pc za 300zl nonsensem jest liczenie na to ze przyda Ci sie funkcja crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

4 - Celeron Dual Core E3200 2x2.4GHzP na GIGABYTE GA-G31M-S2 - ma zintegrowaną kartę- znalazłem cenę 320 za taki zestaw.. potrzebny byłby mi tylko ram (ta płyta obsługuje maks 4gb)..

...

Nie szukaj super okazji na allegro.

W sklepie możesz kupić taniej.

proline.pl Cpu masz za 156zł a płyty od 149zł.

E3200 - Nowy Procesor Dual Core Od Intela. Fajnie się podkręca nawet na najtańszych płytach. Zawsze lepiej mieć nowy zestaw, z gwarancją. Jeśli możesz podnieść budżet ponad 300zł to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze żę przez 10 dni trochę nadrobiłem braków :P dużo przeczytać nie zdążyłem, ale natrafiłem na następujący problem - zasilacz

 

Posiadam chiefteca 420-302DF - ma on 420W, niby dobra marka, ale tylko 18A na 12V ! czyli około 216W..

 

mogę nabyć okazyjnie tagana u01 380wat - na 12v ma 22A - czyli 265 W - brać ? zdaje mi się żę bez żadnych przeszkód, o wiele bardziej się przyda.. zależy mi na tym, aby zasilacz był cichy, jednak czy to dobra konstrukcja?

 

Czy w takim razie, zestaw o jakim myslałem, musi mieć zintegrowaną kartę? (tak sądzę że nie mam wyboru, bez integry może mi nie wytrzymać zasilacz prawda?)

 

i znów mam nowy pomysł, używana płyta asus m2n-e do tego athlon 7750 BE - odblokowany mnożnik - do tego dorzuciłbym jakaś tanią kartę na pci-e - ale czy zasilacz sobie z tym poradzi?

 

kolejna sprawa jest taka, że za te 400 złotych mogę też mieć zintegrowaną kartę na foxconnie oraz core2duo e4600 2.4ghz lepszy wybór? chodzi mi konkretnie o tę aukcję - proszę o opinię podaje link-

http://allegro.pl/show_item.php?item=89543...82+wys%C5%82any.

 

Na dzień dzisiejszy nie posiadam więcej funduszy niż 400 złotych, a chcę nabyć jakiś dobry zestaw na kilka miesięcy.. przynajmniej do wakacji - wtedy będę myśał nad czymś lepszym , Dlatego teraz myślę o tym zestawie z allegro - jest to sprzęt powystawowy - przez to nie ma na niego dłuższej gwarancji a jest praktycznie nieużywany..

 

 

Oczywiście myślałem też o opcji zakupu całkiem nowych rzeczy, płyta za 149 oraz cpu za 150 - jak wyżej napisał Klaus, jesli mogę prosić, jaki zestaw jest tam naprawdę dobry? bo wedle tego co przejrzałem, wśród tanich jest mało czegoś "fajnego"

 

Jeszcze raz proszę o Wasze opinie :D^^

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepiej postawić np na w athlona np 5600+? , czy lepszym wyborem niż ten 7750+ jest wspomniany w poprzednim poście nowy e3200 bądź e3300? z proline.pl

prosiłbym aby ktoś się wypowiedział na temat podanych przezemnie konfigów^^

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeczytałem troszkę i fakt, masz wielką rację - dzieki za pomoc:)

 

Jeszcze pytanie jakie opinie o płycie - ASROCK N68-S? do niej dorzuciłbym właśnie tego x2 240 :)

 

Jestem Poznaniakiem - z natury oszczędny:p a na tym asrocku mam zintegrowaną grafę i cena nieco mniejsza - czy sensowny to pomysł, czy ta płyta "daje" radę?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupi wybór w związku z czym? może akurat ta przeszkoda dla mnie nie będzie przeszkodą :)

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Low-...N68-S-2511.html znalazłem teścik tej płyty - dosyć mocno zachęcający :)

 

jedyne co w Niej "niefajnego" w mojej opinii to FSB HT1.0 - Athlon II 240 operuje na HT3.0 czyli 4000mhz - na tej płycie zostanie ograniczony do ht1.0 - 1000mhz - Czy jest sens kupować do tej płyty athlona 240? (przyznam że się nim podjarałem)

 

Czy po ograniczeniu go do ht1.0 większy sens ma kupno tańszego procesora starszej generacji o podobnym cache i mhz? jakie są Wasze opinie? :)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, skupie sie na tej płycie, bo i ma ht na wysokim poziomie, i karta wydaje mi sie dobra, ale na te chwilę, nie stać mnie żeby kupić i płytę i ten procesor, dlatego myślę o kupnie taniego procesora- jakiegoś używanego około 100zł, a za kilka miesięcy przesiadę sie na coś szybszego, co myślicie?

Jeszcze pytanie- mój zasilacz posiada tylko jedno złącze 4pin 12v a ta płyta ma złącze 8pin12v- wyczytalem że będzie ona działać na 4pin, jednak jak sie ma moc płyty na 4pin do mocy na 8pin?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecał, aby nie szukać okazji na allegro, znalazłem w sklepie nieopodal mnie -ASrock AOD790GX/128M -ostatnie sztuki za 202 złote, co myślicie? chyba się chcę skusić.. jednak czy to spora różnica 790GX a 785 ?

ponoć między kartami hd3300 a hd4200 raczej przepaści nie widać :)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta za tą cenę ok.

 

andrew777 Ukłony w Twoją stronę !

 

bardzo mi pomogłeś :)

 

Oto zestaw jaki wybrałem i już do mnie zmierza -

 

ASRock AOD790GX/128M (nowa)-205zł

Athlon II x2 245 - używany gwarancja w proline do sierpnia 2012 - 185zł

ddr2 800mhz 2gb (uzywany) -112zł

 

Ceny podałem z przesyłką :) Płytę kupiłem nową - jako że gwarancja tak sądzę to ważna rzecz w kwestii płyty procesor z allegro z gwarancją oraz ram również allegro - sądzę że w sumie ciekawie wyszedłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem Procesor oraz płytę główną i czekam na pamięci :)

 

Czy przydzielenie do karty hd 3300 512mb ramu, oraz posiadanie 4 kości pamięci po 1gb (ten sam producent i częstotliwość) jest dobrym pomysłem? (obecnie mam 2 gb - w przyszłości mogę dokupić więcej)

 

Mam windows xp 32bity - czyli zauważy on maksymalnie 3.5gb (dlatego pomysł o przydzieleniu 512mb ramu), wiadomo że bardziej opłacalnym jest kupno jednego gigabajta (np 2x512mb)

 

Co jest lepsze od strony wydajności? 2x 1gb plus 2x512mb czy 2x1gb plus 2x1gb ? (przypominam że pytam też o przydzielenie 512mb ramu dla karty a całośc odbywać się będize na systemie 32 bitowym win xp pro :)

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie - Czyli jeśli będę dokupywał, to wezmę 2x512 - jeśli zdecyduje się jednak na zmianę na system 64bit, to zamienię ram 2x512 na coś pojemniejszego :)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. a co w przypadku gdy mam 2x1gb w dual chanel , jeśli dołożę jedną kość 1gb, Czy ona nie wyłączy trybu dual?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...