Skocz do zawartości
Preston81

Radek 5850 Czy Cf 5770

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nawet nie chodzi o minimalny FPS, bo rzecz w tym, że próg płynności jest średnio ok. 10 FPS wyższy, niż w przypadku pojedynczej karty. Wzięte z własnych doświadczeń - mam HD4870X2. Przykład - powiedzmy, że HD5770 CF ma ~35FPS, a HD5850 ~30FPS w Crysisie. Zdecydowanie płynniej będzie na HD5850.

 

A skoro HD5850 wg testów jest trochę mniej wydajny od HD5770, to biorąc poprawkę na powyższe stwierdzenie, a także pamiętając o problemach z CF w niektórych grach wychodzi na to, że HD5850 to zdecydowanie lepszy wybór.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem do testów, gdzie cf5770 dostawał srogie baty od 5870, ale było to interpretowane na odwrót, bo kierowano się max. fps, który był wyższy na CF"ie. Poza tym oczywiście są jeszcze inne czynniki, które świadczą na niekorzyść rozwiązania CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie uwazacie ze wywale siano placac ok 1300 zl na 5850 jak moglbym kupic cos pokroju gts260 ktory chyba nie jest duzo gorszy bynajmniej czy warto placic za te fpsy 600 zl wiecej?

moze mi podpowiecie? 1x w zyciu wydalem ponad 1600 zl na karte srogo zalowalem teraz mam czare mysli odnosnie tego 5850 ati chyba mniej kompatybilne jest , a dx 11 na testach np stalker'a w porownaniu do dx 10 nie bylo zadnej roznicy pozatym dzis gram w dx9 i jestem w pelni zadowolony wiec jak dla mnie ten dx 11 nie jest tu jakims cudem dla ktorego zmieniam karte ... chce tylko plynnie grac miec sporo fps w takich grach jak bad company 2 i avp nowe co prawda nie mamy zadnych pewnych info odnosnie ich wymagan .... moze jakas inna karta bylaby lepszym rozwiazaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 ? Gdzie ?

1099 zl to realna cena, jak nie to chyba 1150 srednio.

Takie gadanie ;] Rownie dobrze mozna brac 4850 za polowe ceny gtx'a czyli 300zl i tez pograsz. Warto dawac tyle z fps'y ? Nie wiem. Twoja decyzja, jak masz kase to mysl, jak nie to bierz to na co Cie stac. Problemy takie sa od zawsze ^^ zaraz ktos napisze ze za 1200zl to xbox z gierkami ;] itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor 22"

niebawem odbieram i5 750 , na msi gd65, 4gb ddr3 geil black dragon pc16000, // to mi zostalo 1tb wdc 32mb, lcd lg w2253tq full hd, ocz 600W ,dvd , system w7 64 bit

 

 

mysle ze roznica miedzy 5850 a gts 260 jest mniejsza niz miedzy 5850 a 4850 :) za to cenowa 4850 a gts260 nie jest duza btw 5850 1299 w komputroniku tam raczej bede kupowal .....

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rozdzielczość - w 1680x1050 da sobie radę nawet HD4850. Kupowanie HD5850 do takiej rozdzielczości to jak kupowanie najnowszego modelu Ferrari w celu tylko dojazdu do pracy...

 

Musisz mieć spory upust, by nadrobić 110 zł...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5850 to trochę za mocna karta do takiego monitora, a na zapas nie ma sensu kupować.

A dlaczego za mocna? Jeśli chodzi o to że i5 750 będzie ograniczał HD5850 to fakt troche będzie ograniczał, ale po OC procesora wszystko będzie hulało pięknie i nic nie powinno ograniczać niczego.

 

btw bardzo dobrą płyte główną wybrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fulll hd 1920x1080 a nie 1650 x1080 ....

oczywiscie mam nadzieje ze procek bedzie mocno podatny na oc...

bede mial spory upust

a ten hd5830 kiedy ma sie pojawic???

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte HD5850:

 

ESC - 1059 zł

Komputronik - 1179 zł

 

110 zł różnicy... Naprawdę nie warto dopłacać.

 

Tak samo jak ESC nie jest jedynym słusznym sklepem,bo są tańsze. Jedyne na co trzeba uważać, to sklepy lub/i sprzedawcy na allegro o wątpliwej uczciwości o których na forach już wielokrotnie wspominano.

 

P.s.

Premiera HD5830 planowana jest na 25 stycznia.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ESC nie jest jedynym słusznym sklepem,bo są tańsze.

Naprawdę...? Wow, nie wiedziałem... <_<

 

Jeśli chodzi o HD5850, to w Techplanet jest aktualnie najtańsza - 1051 zł.

 

Premiera HD5830 planowana jest na 25 stycznia.

Potwierdzam. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, ale może byłbyś łaskaw przeczytać temat od początku do końca...? Wtedy darowałbyś sobie takie niezbyt konkretne teksty...

 

raczej obciety 5850 ;)

Dokładnie tak. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...