Skocz do zawartości
Kszysiu

Problem Z E2140 I Msi P35 Neo-f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem ostatnio od pewnego użytkownika tego forum taki zestaw (+ pamięc i karta)

Mam pewien problem... Podciągnąłem procka z 1.6 na 2.4, orthos idzie ładnie wszystko jest git.... ale jak próbuje go zrestartować to w momencie kiedy powinien się wyświetlić ten obrazek (ten co zaraz po włączeniu komputera się pokazuje) nic się nie dzieje... wentyl na cpu się kręci szybko mimo że powinien zwolnic (tak w biosie ustawione)... nieraz to też się zdarza po wyjściu z biosu i zapisaniu ustawień.... nic się nei da zrobić... co najwyżej wyłączyć go przytrzymując przycisk... i jeszcze jeden problem z tym związany to... po takim wydarzeniu nie działa myszka na ps/2.... trzeba wyłączyć normalnie z windowsa i włączyć jeszcze raz kompa...

podam dokładny konfig:

Płyta msi podana w temacie

procek e2140

ram 2x1gb goodram 800mhz (w tejchwili chodzi na 650)

karta x1950pro

i zasilacz mam włożonego tagana 330w... mam jeszcze modecoma 400w... zdawało mi się ze tagan bedzie lepszy... jak bedziecie myśleć że to zasilacz to piszcie... przetestuje...

 

PS. procek na tym 2.4 przechodzi orthosa ponad godzine... wiecej nie testowałem bo chciałem robić oc dalej... żadne napięcia nie zmienione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam lekturę głównego tematu o P35 Neo-F. Płyta jest dość kapryśna i nie przepada za prockami na szynie 800, często występuje problem z włączeniem komputera. Podpytaj wcześniejszego właściciela jak, to u niego wyglądało.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro plyta nie lubi szyny 800 to zjedz z mnoznikiem na 6 i ustaw fsb na 400, dzielnik pamieci daj 1:1 i bedziesz mial oc 2400mhz, tak jak obecnie i zobaczysz jak zachowuje sie plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... podbiłem napięcie NB z 1.25 na 1.3 i problem zniknął.... dziwne... fsb 333 powinna chyba bez zmiany wytrzymać??

 

EDIT

aha jeszcze jedno... znacie może program który pokarze wszystkie timingi pamięci z SPD?? bo nie wiem ile ustawić.... a cpu -z pokazuje tylko 5... a w biosie jest z 10:D

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie co zauważyłem.... po uruchomieniu windy i wyłączeniu komputera i znów włączeniu i wejściu do biosa.... napięcie przestawia się samo na 1.45V....

problem z podwójnymi startami zniknął przy ustawieniu napięcia VTT czy VVT nie pamiętam (chyba wiecie o które chodzi) z 1.2 na 1.25.... działa na 420fsb ale na 430 już po zmianie napięcia nie chce się odpalić.... czyżby FSB wall??

 

i taka ciekawostka... w tej chwili działa mi myszka po części... mogę nią ruszać ale nie mogę naciskać przycisków:D:D:D ani ruszać rolką:D

edit

Po restarcie myszka nie działa w ogóle....

edit2

po kolejnej próbie restartu nie włączył się w ogóle...

wyłączyłem go... odczekałem ze 2 minuty włączyłem.... po podwójnym starcie włączył się... wszedłem do biosu... i pomyślałem "co ja jeszcze tu kombinowałem" i wyłączyłem "wyciszacz" wentylatora na procesorze... był ustawiony na 60* i na docelową prędkość 0%.... po wyłączeniu odrazu wstał.... myszka działa... zrobie jeszcze z 5 restartów żeby się upewnić:D

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z podwójnymi startami zniknął przy ustawieniu napięcia VTT czy VVT nie pamiętam (chyba wiecie o które chodzi) z 1.2 na 1.25.... działa na 420fsb ale na 430 już po zmianie napięcia nie chce się odpalić.... czyżby FSB wall??

Raczej nie, ludzie robili fsb pod 500mhz na tej plycie. Jestes pewien ze procek tyle zrobi? Poluzuj timingi pamieciom, podbij vmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fsb 420 (chyba 2520mhz) raz się włączał raz nie... i to nawet na mnożniku x7 (370x7 chyba...) zbiłem na 2450 i jest już gitara.... ładnie się uruchamia bezproblemowo.... tylko co zrobić żeby przy wyższym chciał wstawać? czyli które napięcie podbić??:)

edit

vmem podbite do 1.9 (było 840 mhz...) pierwszych 3 timingów nie dało się bardziej podbić bo już były 6-6-6:D reszte się dało ale one podobno dużo nie dają....

 

edit 2:)

właśnie mi chodziło ile zrobi fsb procek:) a nie płyta:) bo że płyta do 500 może dociągnąć to ja czytałem:)

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vMEM 2.2V

timingi daj na początek 5-5-5-15-50

podbij troche Vcore... hmm jakie masz def V ?

 

krzychu daj fotke z Cell menu to Ci naniesiemy wszystko ;)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jużdodaje:) specjalnie są małe bo i tak są czytelne i tak.... a szkoda miejsca na załączniki:)

na pierwszym nie widać tylko opcji "D.O.T cośtam" i tego EIST czy jakoś tak... tego co mnożnik zbija gdy proc odpoczywa:) oba wyłączone:)

post-151978-1263596111_thumb.jpg

post-151978-1263596121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus]... nie chciał wstać na 430 fsb.. spróbowałem na 400... ale jako że pamięci to 800mhz to ustawiłem je na standard żeby je wykluczyć:) nie wstał.... teraz wstał na 2650mhz na napięciu 3.875 czy jakoś tak... ( nie pamiętam dokładnie fsb) ale za to nie ma tej pier........ myszki;/ kurde co z tym jest...... Nie mam już dziś do tego siły... idę spać... jak będziecie mieć jakieś rozwiązanie to pisać;/ najbardziej mnie denerwuje ta myszka.... na USB nie ma problemu.... ale na ps/2 nei chce działać;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dual core więc one nie idą 500FSB. Ciesz się że ponad 400 robi. Po co mnożnik zaniżać. Dawaj na 8 i kręć. Podbij odpowiednio vcore bo widziałem na którejś fotce że napięcie def. Możesz spokojnie 1.45V na proca zapodać, no chyba że na boxie lecisz.

 

Jeżeli nie trzeba to ni piłuj nie potrzebnie MCH. Zobacz może na niższym też da radę. Na pewno pobaw się VTT. do 1.3V możesz spokojnie spróbować przywalić.

 

Jeżeli nadal będzie lipa to popróbuj z nowszym BIOSem.

 

Jeżeli już jakoś z procem sobie poradzisz to później memki dopieść bo cl6 to kiepskie opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde na standardowych taktowaniach (200x8 - 1600mhz) też ma problemy z podwójnym wstawaniem;/ i raz po tym uruchomił mi sie z niedziałającą myszką;/ z OC pokombinuje.... ale moze wiecie co z tą myszką może być nei tak??

 

Lece na boxie... jakie moge bezpieczne napięcie dać??

 

 

Edit

HAHA już tera ładnie lata:) zupdatowałem bios... z wersji 1.3 na wersje 1.3:P ale próbować nie zaszkodzi...;P było to samo..... a okazało się... że wystarczyło podbić VTT na 1.3:D:D:D:D i teraz tyra tak:

 

fsb 350

mnożnik 8

pamięci sybchronicznie (6-6-6-16)

pcie na 102

vcore 1.3875

vmem 1.8

v nb na 1.45

te dwa SB cośtam tak jak były

i VTT na 1.3:)

w tej chwili działa na 2800mhz i jest dobrze:)

dzięki chłopaki:) jak bede miał jeszcze jakieś problemy to bede pisał:)

 

Edit 2

kurde na 2.8 się wysypał... i tu się pojawia następny problem.... ustawiłem napięcie na 1.4.... i znów nie chce wstać:(:(:(:(:( ten sam problem co wcześniej... czy znów podbić VTT?? narazie ustawiłem go na 2.7 przy 1.3875... czy jest jakaś taka zależność między tymi napięciami ze jak podbijam jedno to muszę i drugie?? pytam się bo nie wiem czy te VTT jeszcze ponad 1.3 podbijać......;/

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bład.. myslałem ,że największy mnożnik u Ciebie to 7..... o więc tak :

 

1) mnożnik ustaw na najwyższy i podbijaj FSB frequency aż zobaczysz tam na szaro wartość 2800

2)vcore 1.3875

3 pcie 102

4) vmem 2.2 !!

5) V NB 1.45

6)2 SB bez zmian

7VTT 1.3

8 ) timingi pamięci : 5-5-5-15-50-12-12-12-12

9) SPREAD SPECTRUM Disabled

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bład.. myslałem ,że największy mnożnik u Ciebie to 7..... o więc tak :

 

1) mnożnik ustaw na najwyższy i podbijaj FSB frequency aż zobaczysz tam na szaro wartość 2800

2)vcore 1.3875

3 pcie 102

4) vmem 2.2 !!

5) V NB 1.45

6)2 SB bez zmian

7VTT 1.3

8 ) timingi pamięci : 5-5-5-15-50-12-12-12-12

9) SPREAD SPECTRUM Disabled

ale po co narazie walczyć z pamięciami?? wole ustawić je na standardowe dla 800mhz 6-6-6-18 jak i tak ają po 600-700mhz zrobić proca a potem z nimi walczyć...

 

na 2.7 też się wykłada;/ kurde moze to od temperatury?? jak sięwykłada to zawsze w tym momencie speedfan pokazuje temp 70st (temp1 - to chyba procek) odzielnie na samym końcu są jeszcze 2 temperatury core 1 i core 0 - mają po 60-65... (są takie same jak w core temp - mam włączone obydwa jednocześnie)

 

postanowiłem zrobić tak... istawiłem def vcore ale zostawiłem VTT na 1.3 bo ładnie takchodzi... pamięci wziąłem standard tak jak napisałem, ustawiłem go na 2.4ghz i testuje na def v core... i bede go podbijał o jakieś 100mhz i jak nie bedzie chciał działać bez błędów to wtedy pobione sanięcie... bo takie strzelanie raz 2.8 raz 3.0 raz 2.7 to mi się zdaje że nie ma sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu 5-5-5-15-50 i napięcia 2.2V komputer przywitał mnie podwójnym startem i już w tym momencie wiedziałem że myszka mi nie bedzie działać... po wyłączeniu go z poziomu windowa i ponownym uruchomieniu działa... ale prawdopodobnie jak bym teraz wziął uruchom ponownie to windows by się wyłączył a on by po tym zdechł i nei chciał reagować... dlatego mówiłem... najpierw chce się zająć prockiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwójny start to norma na p35 krzychu :) Ty moze masz strapa na tej płycie ?? takie zworki zielone na płycie ??

ale po co najpierw zajmowac sie prockiem .. podałem ustawienia na ,ktorych powinien normalnie stabilnie chodzic.... po co sie bawić w "najpierw proc,potem ram" to bezsensu.....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mysz masz tylko na ps2?? czy na USB też ? przez przejściowke ??

 

To co miałem napisac to napisalem.... teraz od Ciebie zależy czy chcesz wieksze OC czy mniejsze.... ;)

 

http://pl.msi.com/index.php?func=downloadd...mp;prod_no=1215

 

Mozesz sobie zaktualizowac BIOS....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO tego radka styka ~ 2,8Ghz ;) powiedz jakią masz BIOSA wersje ? To może wina leży po stronie BIOSU .. odpal CPU-Z i zobacz w zakładke mainboard

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że skoro na niższym vcore bangla to chłodzenie za słabe.

 

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLA3J

 

czyli z + 5 stopni na rdzenie. Czyli za wysoka temp. (patrz na Thermal Specyfication). No chyba że masz inny stepping ale musisz spojrzeć do cpuz w tym miejscu co napisane:

 

Dołączona grafika

By foh_23 at 2010-01-16

 

 

Co do zworek. Zwykłe neo nie ma. Jedyne co to BSEL mod mógłbyś zrobić:

 

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...26-t236090.html

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on na 333x6 chodził dobrze... więc fsb tutaj chyba nie przeszkadza... też mam m0... i te ustawienie pamięci jest nie stabilne... na takich napięciach itd orthos na stress cpu and ram wywalił się po niecałych 10 minutach wzięłem samo cpu i chodzi już 20 minut... wracam do moich ustawień... w tej chwili chodzi na 320x8....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...