Skocz do zawartości
aiwlys

Pomocy! Gigabyte Nie Widzi Radeona

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo znam się na komputerach ale format potrafię zrobić. Nie wiem co się stało ale po formacie płyta główna chyba nie widzi karty graficznej. Gdy chcę zainstalować sterowniki do grafiki wyskakuje mi komunikat

"Setup was unable to find components that can be installed on your current hardware or software configuration. Please make sure you have the required hardware or software."

 

system: Windows XP home

płyta główna: gigabyte ga-m51gm-s2g

karta graficzna: radeon 7000

sp2

 

Wszystko inne działa dobrze. Przyjęło sterowniki bez problemu. Przed formatem wszystko było ok. Sprawdziłam podłączenie karty czy coś się nie poluzowało, zrobiłam format po raz drugi i nadal nic. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Przelacz w biosie zeby komp startowal z grafika pci...mozliwe ze sam nie chce przelaczyc, choc powinien...

 

edit: w sumie to powinienem pierw zapytac do ktorej karty masz podlaczony monitor tej z plyty czy pod radeonka...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby płyta nie widziała karty to byś nie miał obrazy. Albo gdzieś się dostał kusz do gniazda i trochę mu wali, albo masz inne stery niż karta. Dla pewności użyj everesta (czy inne podobne narzędzie) niech Ci powie jaką masz kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Gdyby płyta nie widziała karty to byś nie miał obrazy. Albo gdzieś się dostał kusz do gniazda i trochę mu wali, albo masz inne stery niż karta. Dla pewności użyj everesta (czy inne podobne narzędzie) niech Ci powie jaką masz kartę.

 

Moze ma podlaczony monitor pod zintegrowana? :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, miałem na mysli że nie będzie miał obrazu z Radka jeśli płyta go w jakiś sposób nie rozpoznaje a będzie mógł korzystać z tej wbudowanej.

Może niech autor tematu napisze co jak ma podłączone i jakie ustawienia w Biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(... )Sprawdziłam podłączenie karty czy coś się nie poluzowało, zrobiłam format po raz drugi i nadal nic. Proszę o odpowiedź.

Taki drobny tip chłopaki, bo widze że się rozpędziliście i jeszcze się koleżanka obrazi :wink:

 

 

A żeby nie było OT, to wszystko wskazuje na to że stery nie takie, i najlepiej będzie tak jak koledzy radzą sprawdzić everestem co to za karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tak podłączone jak było przed formatem. Pomieszało mu się coś po. Nic w środku nie ruszałam a wtedy działało.

Zainstalowałam Everesta. Nie wyskakuje mi w meni zakładka "Karty graficzne". W zakładce "inne urządzenia" z żółtym znakiem zapytania mam tylko jeden sprzęt opisany"kontroler wideo (zgodny z VGA)". Dla pewności sprawdziłam programem laptop i jest zakładka "Karty graficzne" z nazwą grafiki.

Pomieszało mu się coś po.

A w BIOSie nie wiem co mam sprawdzić. Jedyne co potrafię zmienić to hasła i ustawić start z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program GPU-Z napisał, że karta graficzna nieznana. post-179458-1263912762_thumb.jpg

 

Wiem, że monitor jest podłączony do grafiki a czy ona jest zintegrowana czy dodatkowa to już nie wiem. To jest zdjęcie płyty głównej z wpiętą grafiką post-179458-1263912933_thumb.jpg . A to zdjęcie tyłu komputera post-179458-1263912984_thumb.jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz sprawdzić model karty pod DOSem za pomocą tego softu http://mikelab.kiev.ua/PROGRAMS/vmt.zip Po rozpakowaniu zipa nagraj plik ISO na płytę. Oczywiście nie sam plik tylko jego zawartość tj. obraz. Model karty będzie w polu Device Name - tabelka Information w lewym górnym rogu.

 

Inny sposób to wklepanie w konsoli

 

lspci | grep -i vga

pod Linuksem, np tym http://www.sysresccd.org/Download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole przy "Device name" jest puste i program nie wykrył żadnych błędów.

"Inny sposób to wklepanie w konsoli... lspci | grep -i vga" nie wiem jak wejść do tej konsoli. Gdzie mam to wpisać?!

Może po prostu karta graficzna się zepsuła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że tam jest radeon 7000. To była przedpotopowa karta na agp. Może jest tam radeon x700? Skąd instalujesz sterowniki? Z cd? Wyjmij kartę z kompa lub poproś kogoś o pomoc. Za karcie będzie jakiś sticker z nazwą karty lub nadruk na pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Video Memory Stress Test pomógł. Mieliście rację grafika jest Nvidia GeForce seria 7 a nie Radeon. Okazało się, że wymieniono mi ja już dawno tylko nikt mnie o tym nie powiadomił. Nie wiem czemu żadem program jej nie pokazywał ale sterowniki zainstalowały się bez problemów i już wszystko działa.

 

Ogromne dzięki za pomoc i cierpliwość do laika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...