Skocz do zawartości
ssound

Dell U2410 Problem Della Czy Każdego Dużego Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem z monitorem Dell U2410, na początku chciałem powiedzieć że jest to mój 3 lcd, (17-sony, 19 samsung i teraz 24 dell) i nigdy nie miałem takiego denerwującego problemu.

Otóż monitor pyka, strzela, stuka, tyka - nie wiem jak to nazwać, jest to jakby odgłos rozgrzewającego się plastiku lub metalu, coś takiego można zauważyć w telewizorze chwile po włączeniu lub wyłączeniu ale jest to powiedzmy raz dwa razy i spokój.

W tym dell’u słyszę to cały czas! Od momentu włączenia non stop aż do kilku godzin po wyłączeniu!

A teraz najważniejsze, monitor reklamowałem i dostałem nowy… na początku ulga, jest cisza no i po jednym dniu zaczęło się…

Żeby nie było, że jestem przewrażliwiony powiem, że jest to na tyle głośne, że grający obok tv lub normalnie grający winamp nie zagłusza tego.

Teraz coś o co mnie każdy pyta jak mówię o tej usterce – jak często to pyka, strzela, stuka, cyka, tyka?

Otóż nie da się dokładnie powiedzieć ale uproszczając pisząc ten temat słyszałem to z 15 razy, czasem pyka co minutę, czasem rzadziej, ale nie ma 15 czy maksymalnie 30 minut żeby nie stuknęło. Czasem są to serie po 2 do 4 „strzałów” na raz.

Zrozumiał bym żeby to trzaskało powiedzmy godzinę po włączeniu i godzinę po ale to pyka cały czas! Nawet monitor który pracuje z 6 godzin (specjalnie wyłączyłem automatyczne gaszenie w nadziei że się „wygrzeje”) cały czas pyka. Nawet po wyłączeniu monitora pyka w nocy kilka godzin choć już mniej niż jak jest włączony.

Co ja z tym nie kombinowałem, podłączałem do laptopa, zamiast DVI podłączałem analog, hdmi, nawet w desperacji podłączyłem zasilanie monitora przedłużaczem do łazienki!

Monitor po za tym igła jest to mój 2 monitor „nie TN” i z jakości obrazu jestem zadowolony, monitor idealny do głośnego biura albo dla kogoś kto siedzi cały czas w słuchawkach <_< , a tak poważnie czy to normalne? Macie też tak? Wiem że dużo ludzi ma ten monitor. Ręce opadają chyba go sprzedam i kupie coś na TN ale CICHEGO!

Jest to albo wadliwa seria albo po prostu amerykańska jakość – tak jak z samochodami i ich wnętrzami. Mój jest Made in Czech ale może wytopiony z amerykańskich butelek po coli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna kwestia. Jeżeli chodziłoby o "wygrzewanie" monitora, to z czasem powinien coraz mniej, a tutaj jest odwrotnie. Szczerze, to nie spotkałem się z czymś takim. Mój HP po 1.5 roku czasem sobie strzeli, ale jest to sporadyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączyłem na około 24h do innego pc, podpięty do innego gniazdka, stał w tym samym miejscu, no ale to przecież nie ma znaczenia, chyba że żyła wodna czy inna magia, której dell nie przewidział. Jak pykał, strzelał i stukał tak robi to dalej. Nic, pozostaje częściej zakładać słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moze miec znaczenie napiecie ktore masz w calym mieszkaniu, domu

dlatego pisalismy o probie sprawdzenia w innym mieszkaniu albo podpieciu przez dobry ups, ktory powinien "wyrownac" napiecie

oczywiscie, nowe urzadzenia maja autotransformatory ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...