Skocz do zawartości
Jur007

Rootkit.win32.tdss.d Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Proszę o pomoc w usunieciu wirusa. Kasper nie dajez nim rady bo po jego usunieciu jest czarny ekran i okienko z tytułem "zły obraz" się pojawia i trzeba robić naprawianie systemu windows gdyż bez tego windows nie chce odpalić. No i potem znowu wykrywa tego samego wira i jak drugi raz dalem to co "zalecane" to znowu czarny ekran i to samo ;(

 

Dołączona grafika

 

wklejam screena z GMERA lecz niestety gdy klikne "tak" że chcę dokładnie przeszukać system następuje po paru sekundach blue screen i restart kompa ;/

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj log z OTL:

 

http://wklej.org/hash/757a80e87b6/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. RAMKontroler? Co to za bzdurny program? Programy tego typu wyszły z mody. Odinstaluj go, bo jest duża szansa, że to on powoduje te komunikaty.

 

2. Odinstaluj cały pakiet F-Secure. Przeskanuj kompa przy pomocy Dr.Web, MBAM oraz SpybotS&D. Następnie oczyść system przy pomocy CCleaner. Dopiero wtedy wrzuć nowego loga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz odzywam ale nie miałem niestety kiedy. No to tak F secure odinstalowywalem przed zainstalowaniem kasperkyego nie wiem czemu siedzial jeszcze w procesach. a RAMK na pewno nie psuł nic bo go mialem od czasow gdy bylo 512Ram na tym kompie i vista ... czyli z ponad 2 lata.

 

Przeskanuj kompa przy pomocy Dr.Web

Zrobiłem tak i były 3 backdoory niby ale nie wszystkie dało się usunąć.

 

MBAM

No i tutaj było najlepsze wykrył jakiegoś wira i usunął po czym wyszedł komunikat że żeby dokończyć usuwanie trzeba restarta no ok klikam restart lecz po tym windows już nie wstał. co uruchamiałem kompa to blue screen ;/ Myślałem że może pomoże coś włożenie plytki instalacyjnej windy i użycie opcji napraw lecz nic się nie dało zrobić. No cóż format i śmiga myślałem że bez tego się obejdzie no ale trudno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...