Skocz do zawartości
Torwald

Uzupełnianie Tonera - Czym ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu drukarka zaczęła wykazywać oznaki kończącego się tonera - pionowe 'szare paski' zamiast jednolitej czerni.

Wyciągnąłem toner, potrząsnąłem nim trochę i na razie wszystko wróciło do normy - druk żyleta ;]

Xerox ma jakieś 780 stron przebiegu na tonerze dostarczonym razem z drukarką...

 

Przeglądałem wczoraj alledrogo i szczerze mówiąc mam mętlik w głowie - masa różnych form oferujących 'proszki', 'zasypki' itp.

Czy ktoś uzupełniał już toner (zasypywał go) i mógłby polecić jakąś konkretną firmę ?

Ile tonera 'wchodzi' na jedno zasypanie (do tego tonera który dostałem z drukarką, ale chyba niczym się on nie różni od takiego na 3k stron, firmowego, poza ilością proszku) ?

 

Kupić można toner w buteleczkach od 70g do 150g (jedna butelka), stąd moje pytanie...

 

Tonery już napełnione (regenerowane) można kupić za 60-80zł, 'nowe' od 85zł wzwyż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz toner startowy.Najpierw go rozbierz ... wyczysc wałek magnetyczny .smietnik . Wałek OPC wyciagnij delikatnie ( nie dotykaj paluchami ) i schowaj do ciemnego miejsca.PCR-a tez nie dotykaj tłustymi palcami..

 

Kupowałem tutaj :

Ten user

150G spokojnie wystarcza na napełnienie toneru na full ( 3.5K stron ) oryginalnie jest na teoretycznie 1K stron ( jakis tam przelicznik ISO )

Pamietaj jak były wałki --> z jedej strony ośka wałka jest krótsza.

 

Zadnego odkurzacza do czyszczenia wkładu !! tylko sprezone powietrze i na dworzu ( pylica tonerowa ) a po 2 przez 2 dni w pysku i płucach czuć pył... jak sie to w domu robi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz toner startowy.Najpierw go rozbierz ... wyczysc wałek magnetyczny .smietnik . Wałek OPC wyciagnij delikatnie ( nie dotykaj paluchami ) i schowaj do ciemnego miejsca.PCR-a tez nie dotykaj tłustymi palcami..

 

Kupowałem tutaj :

Ten user

150G spokojnie wystarcza na napełnienie toneru na full ( 3.5K stron ) oryginalnie jest na teoretycznie 1K stron ( jakis tam przelicznik ISO )

Pamietaj jak były wałki --> z jedej strony ośka wałka jest krótsza.

 

Zadnego odkurzacza do czyszczenia wkładu !! tylko sprezone powietrze i na dworzu ( pylica tonerowa ) a po 2 przez 2 dni w pysku i płucach czuć pył... jak sie to w domu robi..

Instrukcje jak rozebrac to ustrojstwo gdzies w necie widzialem, wiec to nie problem.

O chowaniu walkow nie wiedzialem - dzieki.

 

Czyszczenie kasety z poprzedniego tonera jest wymagane ? Zasypanie od razu nowym proszkiem czyms grozi ?

Jesli bede czyscil, to na bank nie w domu - dosc, ze widzialem skutki rozsypania tonera w biurze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to akurat z tonerami Xeroxa nie ma problemu ( nie gryza sie ) ale wiesz lepiej wyczyscic niz 2 raz rozbierać.

Za to np nałenienie HP12A bez wyczyszczenia konczy się reakcja zbrylania się toneru i kupa...

U tego usera na stronie znajduje się instrukcja jak napełniać i rozbierać..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu dotyczącego napełniania 3117 więc pozwoliłem sobie napisać tutaj.

Dziś przeprowadziłem nieudaną próbę napełnienia tonera. Rozebrałem go tak jak było napisane w instrukcji z internetu. Dosyć ładnie oczyściłem śmietnik. Nawet wydawało mi się że dobrze uzupełniłem zbiornik z proszkiem ale... no właśnie, niespodziewanie zaczął sypać się pył z miejsca "gdzie są te wszystkie wałki. Jedyna rzecz której nie zrobiłem zgodnie z instrukcją to wyjęcie tego trzeciego wałka który jest najniżej (pod wałkiem światło czułym) oraz tych białych trybików.

Jakieś pomysły??

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych waków ...no ładnie to opisałes ..

Listwy rozkładajacej toner nie wygiełes przypadkiem ? i jak wyglada listwa zbierajaca w OPC ?

Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, nie ma możliwości że coś wygiąłem (zauważył bym to)

 

 

Edit: Okazało się że ta instrukcja wg której robiłem była bardzo niedokładna. Zrobiłem wg innej dokładniejszej. Wszystko wyczyściłem i złożyłem, potem zasypałem proszkiem i nic nie przecieka:-) Pojawił się natomiast kolejny problem. Po wsadzeniu tonera do drukarki i odpaleniu jej, zacina się jakiś mechanizm. Obstawiam trybiki od wałków. Czy nasmarowanie smarem powinno pomóc? jakiego smaru użyć?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ( wycie ? ) i pisk z drukarki ?

Sprzwdz czy na trybach nie pozostał ci toner lub na odwrót idzie wsadzic którys tryb.. teraz nie pamietam ale cos mi tez blokowało ...

Wyciagnij tryby i zobacz czy sam PRC i OPC się kręca bez większych oporów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trybach był pył - oczyszczę go, chociaż po mimo pyłu po wsadzeniu wszystkich trybów, wałki w miarę się kręcą, problem zaczyna się gdy nakładam panel boczny na komorę z trybami, wtedy wałka nie da się ruszyć. Cały czas kombinuję i przekładam wszystko, może w końcu coś zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Drukarka ML-2010P. Oryginały w okolicy 270PLN. Zamienniki 120-130 PLN. Toner oferuje jedna firma, ale w cenie usługi - niezależnie kto uzupełni (oni czy ja), to za toner krzyczą sobie 85PLN :mur:

 

Mam instrukcję z netu, ale rzuciłem na szybko okiem i więcej przy tym zabawy, niż pożytku. W firmówkach (dużych drukarkach do firm) całe ustrojstwo wyjeżdżało z boku drukarki. Otwierało się klapkę, wsypywało i zamykało klapkę. W małych zabawkach trzeba rozbierać.

 

Pytania:

- Warto się bawić?

- Ile wchodzi do środka proszku?

- Na Allegro widziałem 150ml za 13 PLN. Warte to coś? Ile takich potrzebuję do napełnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem że warto bawić się w napełnianie, właśnie udało mi się wszystko poskładać do kupy i opisywany przeze mnie wyżej problem już nie występuje.

Na początku korzystałem z instrukcji bardzo okrojonej w języku polskim w której była pochrzaniona kolejność i dlatego podczas napełniania wysypywał mi się proszek. Natomiast TA instrukcja jest szczegółowa i fenomenalna. Jedyny powód przez który tak długo siedziałem nad napełnienie tego tonera to moje gapiostwo (źle układałem tryby od wałków w tonerze).

Uważam że jeżeli masz trochę czasu i cierpliwości to warto się w to pobawić. Trzeba również uważać na pył ponieważ chwila nieuwagi i wszystko dookoła jest czarne. Dlatego większość operacji robiłem w brodziku pod prysznicem :-) .Do środka wchodzi niecałe 150 gram (taka buteleczkę kupiłem na allegro za 15 zł). Jak byś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem, jestem na bieżąco po napełnianiu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trybach był pył - oczyszczę go, chociaż po mimo pyłu po wsadzeniu wszystkich trybów, wałki w miarę się kręcą, problem zaczyna się gdy nakładam panel boczny na komorę z trybami, wtedy wałka nie da się ruszyć. Cały czas kombinuję i przekładam wszystko, może w końcu coś zadziała.

 

W czasie regeneracji tonerów nie wolno zapomnieć o zastosowaniu pudru do inicjacji bębnów. Powyższy problem powinien zniknąć.

Edytowane przez Papkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...