Skocz do zawartości
szquar

Zestaw Do Grania Do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałeś z Morele.net no to proszę bardzo.

 

Dołączona grafika

 

Co do wyboru podzespołów nie będę się rozwodził nad wyższością świąt Wielkiej Nocy itp.Jest to przykładowy konfig oparty o asortyment w/w sklepu.Co do płyty głównej to jest ich kilka w tym przedziale cenowym.To samo pamięci.Wybierasz to co Cię bardziej przekonuje.Co do grafy popieram przedmówców.GTX 260 lub HD 4890.Zostaje 170 zł na ewentualne modyfikacje.Dysk 1Tb albo szybsze pamięci albo co tam chcesz.

Co do sklepu to robię tam zakupy bez przerwy i wszystko jest w najlepszym porządku.Z serwisem również brak problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 349 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHz - 350 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 259 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa: CM Elite - 159zł

Monitor - Dell 2209WA - 999zł

+ Mugen II Rev.B + AS 5 - 200zł

razem: 3959 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o grafikę to się chyba zdecyduję na tego hd4890, może faktycznie nie ma sensu się pchać na siłę w dx11. Czy ktoś obeznany może mi powiedzieć czy jeżeli kupie mobo z integrą to czy przy małym obciążeniu, jak filmy i internet, da się zrobić tak żeby dedykowana grafika sobie spała smacznie a właśnie integra wszystko obsługiwała?

 

Nikt nie odpowiedział na moje pytania zawarte w pierwszym poście, zwłaszcza chodzi mi o te dotyczące tego czy ram pasuje do płyty i czy zasilacz ma wszystkie odpowiednie wtyczki. Do końca nie wiem jeszcze z którego sklepu będę brał części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o proca to chyba zdecyduje się jednak na pII 925.

Jeżeli chodzi o grafe to już nie wiem sam, pisałem w temacie o nowych radkach, nikt nie zauważył mikroprzycięć, karta jest faktycznie słabsza od 4890, ale tańsza, chłodniejsza i bierze DUŻO mniej prądu.

 

Wykaz pamięci obsługiwanych przez tego asusa czytałem juz wcześniej, tyle że np. przy kingstonach 1600MHz podane są też timinigi i napięcia i są one inne niż te które mają w pcprojekcie. Czy to ma znaczenie? Pewnie jest do pytanie debilne, ale ja się po prostu nie znam i dlatego właśnie piszę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston KHX12800D3K2/4G - DDR3 1600 - 4096MB(kit of 2) - DS - N/A - Heat-Sink Package - 9-9-9-27 - 1.5V

 

to prawdopodobnie te:

http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3K2%2F4G

 

I te powinny pójść bez problemu. Tu lista HyperX'ów:

http://www.kingston.com/hyperx/products/khx_ddr3.asp

 

Jak widzisz masz zestawy pod single, dual i triple + jeszcze timingami się różnią itd. Ale ogólnie te co w proline są na liście moim zdaniem. Poza tym jak co to wlot do BIOS i walczysz z timingami i napięciem ;) I powinny dać się ustabilizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Wygląda na to że to te.

Czyli rozumiem że teoretycznie nawet jeżeli kupie pamięci których nie ma na liście (jeżeli bym kupował w innym sklepie), bo różniące się nieznacznie timinigami, ale nie producentem i częstotliwością, to po zmianach w biosie wszystko powinno być ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oczywiście że zdarzają się zonki gdzie jakieś pamięci tak się gryzą z BIOSem od mobo, że nie da się nic zrobić. Ale to już szczególne wypadki. Normalnie to nawet memki nie będące na liście QVL będą działać.

 

Ale by nie mieć stresa, że jednak może się nie udać to jest coś takiego jak lista przetestowanych pamięci, które działały z danym mobasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista w sensie QVL. Producent wziął memki przetestował, stwierdził że są kompatybilne i wrzucił do PDF by użytkownicy mogli z tego skorzystać ;)

 

Ewentualnie inna metoda to szukanie recki płyty -> czasami robią testy kompatybilności i miedzy innymi parę zestawów memek sprawdzają na testowanej płycie głównej.

 

Jeszcze inna to poszukać po sigach czy ktoś nie ma takiej płyty i jakie pamięci tam zainstalował ;) Jak ma to znaczy że działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 349 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHz - 350 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 259 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa: CM Elite - 159zł

Monitor - Dell 2209WA - 999zł

+ Mugen II Rev.B + AS 5 - 200zł

razem: 3959 zł

Nie jestem pewien czy wystarczy Ci zasilacz. Corsairy "ponoć" lepiej 3mają napięcia, ale jednak postawiłbym na

OCZ StealthXStream 500W, poza tym no co by nie mówić OCZ kosztuje 180~195zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bojach z samym sobą obecnie skłaniam się w kierunku takiego zestawu, będę w końcu chyba kupował w esc.pl.

 

Procesor: AMD Phenom II X4 925 485 zł

Płyta główna: Asus M4A785TD-V EVO 325 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 175 zł

Druga pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 175 zł (biorę dwie osobne na wszelki wypadek jakby się jedna zwaliła kiedyś i musiał ją posłać do serwisu żebym został z działającym kompem)

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 299 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 669 zł (zobaczymy, najwyżej za rok sprzedam i kupie coś na dx11)

Nagrywarka DVD: Liteon iHAS124 SATA 99 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black 219 zł

Zasilacz: Corsair 450W 259 zł

 

suma: 2705 zł

 

Jak dojdzie monitor to będzie 3644zł. Do tego jeszcze chłodzenie (katana albo mugen, pasta, jeden albo dwa wentyle do budy czyli +/- jeszcze 200zł. Chyba że na razie będę działał na boxie a za miesiąc dokupię coolera.

 

Komentujcie, co ewentualnie zmienić.

A tak w ogóle to ile kosztuje wysyłka z esc.pl, wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy wystarczy Ci zasilacz. Corsairy "ponoć" lepiej 3mają napięcia, ale jednak postawiłbym na

OCZ StealthXStream 500W, poza tym no co by nie mówić OCZ kosztuje 180~195zł

Rożnica w cenie miedzy corsairem a ocztem to jakieś 60zł, a gwarancja o wiele dłuższa a na tym mi zależy bo zasilacza przez długi czas nie będę zmieniał. Biorąc pod uwagę jego sprawność na poziomie około 85% mam do dyspozycji jakieś 380w. Ten ocz ma sprawność około 80% więc generuje 400w.

Z tego co widzę po testach to mój zestaw w maksymalnym obciążeniu po oc nie będzie pobierał więcej niż 300w. Biorąc pod uwagę jakieś modyfikacje w przyszłości i fakt że nowe procki jak i karty graficzne zużywają znacznie mniej prądu, powinien być wystarczający.

 

Zastanawiam się jeszcze czy w celu zapewnienia sobie lepszych możliwości oc nie zainwestować w lepsza płytę, mianowicie Asus M4A79XTD EVO. Wiązało by się to pewnie z kupnem mniejszego dysku. Czy myślicie że jest sens, czy że to w jaki sposób reklamowana jest ta płyta (z myślą o oc)to czysty markieting? Z tego co wiem to i na tej tańszej płycie phenomy dają się całkiem nieźle kręcić a ja i tak nie mam zamiaru wyciskać z cepa ostatnich potów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica w cenie miedzy corsairem a ocztem to jakieś 60zł, a gwarancja o wiele dłuższa a na tym mi zależy bo zasilacza przez długi czas nie będę zmieniał. Biorąc pod uwagę jego sprawność na poziomie około 85% mam do dyspozycji jakieś 380w. Ten ocz ma sprawność około 80% więc generuje 400w.

Z tego co widzę po testach to mój zestaw w maksymalnym obciążeniu po oc nie będzie pobierał więcej niż 300w. Biorąc pod uwagę jakieś modyfikacje w przyszłości i fakt że nowe procki jak i karty graficzne zużywają znacznie mniej prądu, powinien być wystarczający.

Nie patrz na moc jaką może generować zasilacz z perspektywy jego sprawności. Zasilacz może mieć i sprawność 70% i da tyle ile trzeba na wyjściu (edit: zakładając że mamy do czynienia z zasilaczami a nie tworami które tylko takowe udają i ich tabliczka to łabędzi śpiew). Po prostu więcej z gniazdka pociągnie i tyle.

 

Corsair ma prawie 400W na 12stce (396W wg producenta). Może oczywiście dać więcej ale ja bym tak nie piłował zasiłki. Więcej tutaj:

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/540/7

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/540/8

 

 

Przy czym na dzień dobry masz problem z okablowaniem pod radka. Będziesz musiał przejściówkami się bawić bo VX450 to tylko jedno 6 pinowe PCI-E zasilanie. Jak ci to nie wadzi to ok. Przy czym Ty chcesz jeszcze OC robić. Powiem szczerze że mam mieszane uczucia co do VX450 i Twoich planów mimo że czytałem w wyżej zlinkowanej recce co potrafi.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym na dzień dobry masz problem z okablowaniem pod radka. Będziesz musiał przejściówkami się bawić bo VX450 to tylko jedno 6 pinowe PCI-E zasilanie. Jak ci to nie wadzi to ok. Przy czym Ty chcesz jeszcze OC robić. Powiem szczerze że mam mieszane uczucia co do VX450 i Twoich planów mimo że czytałem w wyżej zlinkowanej recce co potrafi.

Na wstępie, dzięki za linki.

 

Teraz wyjdzie jakim lamerem jestem:)

 

Wiem że do radków 5850 i 5870 (myślę że któregoś z nich pewnie prędzej czy później zakupie) potrzebne są 2 kable 6pin, do 5770 i 4890 też?

Ocz ModXStream Pro widzę że ma 2 takie wyjścia więc nie było by problemu, ale za to jest krótsza gwarancja to dla mnie bardzo ważny argument.

 

Czy złączę 6+2pin może działać jako 6pin albo 8 pin dobrze myślę? Bo ocz Z-Series ma ma właśnie takie wyjścia.

 

Jak wygląda sprawa z przejściówkami? Wystarczy kupić takową za 5-10 zeta i wszystko śmiga czy są jakieś problemy ze stabilnością sprzętu?

 

Forum przeglądam już od dłuższego czasu i wiem że na zasilaczu nie ma co oszczędzać, aczkolwiek wiadomo, chce wydać jak najmniej. Co byś proponował? Corsair 450W + przejściówka, Corsair 550W + przejściówka czy może OCZ Z-Series 550W (zakładam że 6+2pin robi za drugie 6pin)? Czy może miałbyś jakąś inną propozycję?

 

Zaznaczam że długa gwarancja jest dla mnie bardzo istotna. Gdyby tak nie było brałbym zapewne OCZ ModXStream Pro 500W.

 

p.s. Robię kawę i biorę się za czytanie recek z linków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 i starczy 1x6pin

Dołączona grafika

 

 

5850 2x6pin

Dołączona grafika

 

 

5870 2x6pin

Dołączona grafika

 

 

4890 2x6pin

Dołączona grafika

 

Co do przejściówek j.w. powinny być wraz z kartą. Tylko że to upierdliwe podłączać teraz pod 2 molexy. Robi się lekki miszmasz w kablach.

 

Jak masz zasiłkę co ma 8pin to jest to 6pin+2pin więc możesz rozłączyć ;)

 

Dołączona grafika

 

A co bym brał to zależy co chcesz w przyszłości podłączyć. Przy czym w cenie corsaira masz:

http://www.cooling.pl/zasilacz-be-quiet-pu...ukt,551831.html

 

Ma już 2x6pin i zawsze trochę więcej (oficjalnie) na 12stce

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index...;websiteLang=pl

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bym brał to zależy co chcesz w przyszłości podłączyć. Przy czym w cenie corsaira masz:

http://www.cooling.pl/zasilacz-be-quiet-pu...ukt,551831.html

 

Ma już 2x6pin i zawsze trochę więcej (oficjalnie) na 12stce

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index...;websiteLang=pl

Gdyby miał 60msc gwarancji to bym brał.

Wole się pobawić z tymi przejściówkami i mieć dłuższą gware... cenie sobie spokój wyżej niż estetykę i trochę gorszy przepływ powietrza wewnątrz budy:)

 

Dziękuje wszystkim za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wątpliwości przed zamawianiem zestawu. Chciałem brać grafe 4890 powercolor zerotherm, ale już go w esc nie ma. Która ma lepsze chłodzenie/jest lepsza? Czy to generalnie jedno i to samo będzie?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=21525

 

czy

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18095

 

Ktoś z forumowiczów ma którąś z powyższych? Jakieś uwagi na ich temat?

 

p.s. Czy montaż scythe mugen 2 na am3 przysparza jakichkolwiek trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...