Skocz do zawartości
nnn2007

Nie Widzę Komputera W Otoczeniu Sieciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Moja stacjonarka posiada jedynie kartę sieciową przewodową. Kabelkiem RJ45 komp podłączony jest do bezprzewodowego routera. Router podłączony jest innym kablem RJ45 do modemu kablowego, który to łączy się bezpośrednio z internetem.

Laptop posiada wbudowaną kartę WiFi. Utworzyłem w lapku połączenie bezprzewodowe z routerem, za którego pośrednictwem łączy się z netem. Utworzyłem w stacjonarce (WinXP) za pomocą kreatora sieci - sieć o nazwie WORKGROUP, włączyłem udostępnianie plików i drukarek. Na lapku (Vista) włączyłem udostepnianie, wyszukiwanie sieci, udostępniłem foldery. Zarówno stacjonarka jak i lapek są w tej samej sieci o nazwie WORKGROUP. W stacjonarce widzę w otoczeniu sieciowym mójego laptopa i mogę tam zgrywać plik. Natomiast w otoczeniu sieciowym na lapku (Vista) nie widzę mojej stacjonarki. 3

 

Jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Comodo Firewall na obu kompach skonfigurowany tak aby pytał za każdym razem użytkownika co robić.

 

w przypadku lapka pytał (jak ze staconarki łączyłem się z lapkiem)

 

w przypadku stacjonarki nie (jak z lapka próbowałem połlączyć się ze stacjonarką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącze firewalle i sprawdzę

 

 

wpisanie \\xxx.xxx.xxx.xxx\ oraz \\xxx.xxx.xxx.xxx\c$ nie działa - nie łączy

 

ping xxx.xxx.xxx.xxx też nie odpowiada (zarówno na lapku jak i stacjonarce)

 

wyłączenie wbudowanego w router firewalla nie daje nic

wyłączenie comodo firewall nie daje nic

 

wyłączenie konta Gościa na obu kompach - nie pomogło :(

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...