Skocz do zawartości
SiQEL

Zestaw Komputerowy Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze co do płyty i zasilacza nie wiem czy warto byłoby poczekać i wyposażyć się w lepszą płytę (zdolną do obsługi sli i crossfire) bo później może się sytuacja z tą wydajnością zmienić co o tym myślicie?

a i drugie pytanie czy nie lepszą alternatywą dla Gigabyte P55 UD3 byłaby MSI P55 CD 53??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jak będzie prezentować się wydajność w grach w porównaniu do platformy z taką samą grafiką ale procesorem core i5 750 i płytą ga p55 ud3. Czy będzie duża różnica podkreślam w grach (5 fps mniej) czy nie będzie to zauważalne macie może takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest bardziej "przyszlosciowe" jesli chodzi o rozbudowe, pozatym tansze (cena plyt glownych tez przystepniejsza).

Pewnie dlatego. :razz:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dlaczego wybrałeś AMD?

 

ale wydajnością jednak ustępuje intelowi tak również jak i prądożernością i technologiami

 

Raz - cena całej platformy jest trochę niższa, dwa - AMD tak nie kombinuje z podstawkami - do obecnej płyty włożę x6 jak zacznie mi brakować mocy obliczeniowej... a wydajność, jest z reguły powiązana z $...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz - cena całej platformy jest trochę niższa, dwa - AMD tak nie kombinuje z podstawkami - do obecnej płyty włożę x6 jak zacznie mi brakować mocy obliczeniowej... a wydajność, jest z reguły powiązana z $...

 

a nie wiesz może jakie plany mają co do am3 kiedy ma się skończyć i czy będą na nią 32 nanometrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym w tym poście poruszyć temat ostatnich podwyżek cen komputerów i części do nich. Interesuje mnie czy może wiecie czym to jest spowodowane, może kiedy to się skończy, albo po prostu jeśli chcecie możecie się wypowiedzieć na ten temat. Powiem tyle że w znanym nam wszystkim sklepie w którym tworzone są zestawy miesiąca procesor intel core i5 750 podrożał o prawie 100zł tak samo jak pamięci i inne komponenty podrożały. Nie wiecie może czym to jest spowodowane i czy to się kiedyś zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sytuacji w Grecji rynki EU poszly w dol, potem bylo w miare ok bo poszly dotacje. Ale inwestorzy nadal bali sie u nas o swoje finanse wiec gielda szla w dol, za nia cena dolara. Zlotowka slabnie rowniez przez powodz, wlasciwie glosno o nas wszedzie, rowniez o sytuacji politycznej i tak robi sie zastoj bo na gieldzie dzieja sie czasem cuda :P jedna pltka wystarczy by akcje poszly w dol. W sumie to nie wiem kiedy to sie skonczy, mam nadzieje ze szybko bo w koncu gospodarczo to akurat my stoimy w centrum najpewniej.

btw okres komunijny moim zdaniem to raczej nie w tak minimalnym stopniu ;P za moich czasow gdy zegarki i rowery byly w modzie tak nie bylo, ale dzis maj to wieksze zniwa niz grudzien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiecie kiedy ta sytuacja z tymi horrendalnymi cenami się skończy chce se kupić kompa i nie wiem kiedy będzie dogodna chwila

Edytowane przez SiQEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat...

 

Zestaw do gier, ale z czasem jakas obróbka filmów, renderowanie grafiki.

 

Procesor: Intel Core i7 860 4x2.80 GHz BOX

Wentylator: Scythe Mugen 2 Rev.B / Noctua NH-U12P SE2

Płyta główna: MSI P55-GD65

Pamięć: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO

Dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA (black)

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 256bit

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black

Zasilacz: OCZ Z-Series 550W

 

Suma: około 4200zł

 

Może jakiś zestaw na lga 1366 byłby wydajniejszy?

Czekam tylko aż te ceny spadną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ceny są teraz chore. Ja kupowałem na koniec marca i za procka i grafe dałem po 540zł. Płyta 430zł, ram 349zł.

Jak bym teraz kupował to tylko zasilacz bym miał w podobnej cenie bo ja kupowałem za 279zł a widze że teraz można mieć za 280.

 

I nie uwierzę że za wszystko odpowiedzialna jest słabnąca złotówka. Bo część rzeczy jest w tej samej cenie a inne mocno podrożały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym spytać was czy kupował już ktoś z was kompa przez internet tzn. przywiózł mu kurier części? Interesuje mnie to bo się boje potem reklamować. Doradźcie coś.

PS Przepraszam jak nie ten dział nie wiem gdzie indziej mógłbym wstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...