Skocz do zawartości
futureman

Najwydajniejsze Karty Graficzne Na Agp ?

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie wiem czy kupic bo kupilem po "dobrej" cenie (ponizej 200) x1950pro tylko mi sie wiesza i zastanawiam sie czy isc do sklepu i posprawdzac nowe karty i kupic czy po prostu kupic plyte uzywana i ta zostawic... no i jeszcze ten zasilacz trzeba bedzie wyumienic ale najpierw to moze jednak uruvhomic grafike a pozniej wymienic zasilanie bo przy terazniejszej hd3450 nie jest potrzebne lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o modernizacje to tylko karte chce wymienic - powod - mass effect 2 nie uruchamia sie na hd3450 - i pewnie coraz wiecej nowych tez nie bedzie - wiec trzeba kupic taka zeby dalo sie grac

 

ile mam kasy? tyle ile bedzie potrzeba zeby uruchomic inna grafike - i zeby to bylo oplacalne, x1950pro jak na razie powinien sie nadac ale nie dziala wiec mysle czy zmienic karte czy pl. gowna - zasilacz wytrzymie - znajomi jada na takich kartach (tylko pci-express) na 400 tracera i wiekszych i to dziala, mialem podobny problem z gf7600gt (jak sie nie myle) wiec to nie zasilacz bo na innym zasilaczu wtedy sprawdzalem i kupilem (poprzez rade sprzedawcy w sklepie tego 4life tracer - a wiec tak mozna sluzyc radami sprzedawcy byle sprzedac - nawet jak to bedzie chlam) ale to bylo kiedys teraz sam sprawdzam a pozniej kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ATI Radeon HD 3850 = do kupienia w granicach 250-300, w sklepie pewnie drozej ale sprawdzic w sklepie zawsze mozna a kupic gdzie indziej;p a jak nie pojdzie to ostatnie rozwiazanie uzywana plyta glowna + sprzedaz terazniejszej - okolo 50 zl powinienem stracic plus troche grzebania - przelozenie wszystkiego na inna plyte...

 

mysle ze sprobujmy w ten sposob

 

andrew777 - procek athlon 64bit 3200+ ram 1.5 giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawać 300zł na AGP to kretyństwo - wiem i nie wydam bo to sie nie oplaca, jednak uruchomie tego x1950 a nastepny krok to juz konsola bo sie nie oplaca mi zmieniac calego kompa w sytuacji gdy on jest super do zastosowan wszystkich oprocz gier (no w sumie na malej rozdzielczosci - 800... do 1024... i niskich-srednich detalach to w sumie i do wszystkich gier... oprocz mass effect 2 i pewnie bioshock 2, no dobra jest juz i aliens v predator - wiec to moze byc 3)

 

a co do procesora to mozesz przyjac okolo 3600+ - podkrecony do tej predkosci pojdzie bezproblemowo - a kazda terazniejsza gra taki procesor przyjmuje wiec jest ok

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc będzie ograniczał. Nie dość, że jeden rdzeń to jeszcze taktowanie dość słabe jak na dzień dzisiejszy. Nie ma sensu dalej prowadzić tej dyskusji.

 

Masz dwa wyjścia. Po pierwsze odłożyć na nowy zestaw na AM3 (taniej). Ze sprzedaży starego sprzętu coś tam pewnie Ci się zwróci. I po drugie zostawić tak jak jest i zainwestować w konsolę. Mass Effect 2 i tak Ci nie pójdzie na tym Athlonie. Podejrzewam ,że nawet się nie uruchomi, ale pewności nie mam. Tak po za tym gra nie jest IMO tego warta. Ale to już kwestia gustu.

 

Xbox 360 można dostać już za 600 zł. I na tym pograsz swobodnie w Mass Effect 2 i wiele innych gier. PC na dzień dzisiejszy jest średnią platformą do gier. Powiedziałbym słabą. Ten rok pokaże jaka najbliższa przyszłość czeka PC. No przynajmniej na ten rok. Jest parę premier wart uwagi, ale to za mało w porównaniu co oferują konsole. Ja do niczego nie namawiam i nie jestem żadnym fanboy'em. Stwierdzam fakty. Jak widzisz posiadam zarówno PC i dwie konsolę. Niedługo będę miał i PS3. Jak chce się pograć w każdy tytuł jaki mnie interesuje muszę się na to wykosztować niestety.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil ma w większości rację , ale sądzę że jeszcze jakiś czas PC zostanie główną maszynką do fps/rts/mmorpg bo jakoś nie wyobrażam sobie tych gier bez mychy , a konsole to głownie pady. Ale przyznaję że czasami chodzę do kumpla pokatować jego ps3 i jest fajnie.

Ale pomijając kwestię konsoli uważam że płynne granie w ME2 na jednordzeniowym procku jest nieosiągalne nawet na najniższych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to sprobujemy zakos uruchomic ta x1950 a jak nie to inna i na tym koniec pc zostanie mi do netu filmow downloadu przechowywania plikow itp a zakupie uzywanego x360 i pomysle o mozliwosci podlaczenia jej jako odtwarzacz mp3 do wiezy przy okazji - 2 w jednym - moze jakis serwe muzyczny by sie dalo zrobic - a wiec podpiecie zewnetrznego hdd to juz by bylo super

 

a co do mass effect 2 - call of duty 6 na sempronie 2600+ 32 bitowym i 1gb ramu uruchomilem i bez problemu przeszlem wiec to tez pojdzie bez problemu... tylko grafike trzeba uruchomic inna nic wiecej, moze macie inne komputery i wydaje wam sie ze troche slabszy to juz katastrofa

 

ale tak nie jest troche interesuje sie mozliwosciami uruchamiania na niskich konfiguracjach i przy tej konfiguracji 100% gire do konca 2009 roku jest 100% grywalna jesli juz ktos chce wiedziec - to sa fakty. a mass effect 2 tez - i jesli rozni sie tylko troche od jedynki to bezproblemowo - 1 mi chodzila plynnie w 1024 srednie detale dodatkowe opcje off

 

w rzeczywistosci gre na ok 40% slabszym kompie od minimum konfiguracji zalecanej mozna grac na tyke komfortowo ze da sie przejsc bez skakania zwalniania na lov-medium

 

ps co do aliens vs predator:

 

Minimum Requirements:

 

Windows 7/ XP/Vista 1 GB System RAM (XP)/ 2 GB System RAM (Vista) 3.2 GHz Intel Pentium 4/Athlon 64 3000+ or equivalent processor DirectX 9.0c compliant video card with 128 MB RAM (NVIDIA 6600 or better, ATI X1600 or better)

 

Recommended Requirements:

 

Windows 7/ XP/Vista Intel Core 2 Duo E6400 or equivalent processor 2 GB System RAM DirectX 9.0c compliant video card with 512 MB RAM (NVIDIA 8800 series, ATI HD2900 PRO or better

 

w rzeczywistosci win7 1.5 gb ramu sempron 2600+ i karta minimalna na ktorej bedzie obraz wystarczy - mam troche lepszy komp tylko nie wiem czy hd3450 da jakikolwiek obraz tylko od tego zalezy czy bym mogl pograc jakbym chcial;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do mass effect 2 - call of duty 6 na sempronie 2600+ 32 bitowym i 1gb ramu uruchomilem i bez problemu przeszlem wiec to tez pojdzie bez problemu

Cod6 po obnizeniu detali ma wybitnie niskie wymagania jak na dosyc nowoczesna gre - zasluga zmodyfikowanego silnika quake3. Mass Effect 2 to juz Unreal Engine 3.5 i nie oczekiwalbym ze bedzie sie dobrze skalowal do slabego sprzetow. Swego czasu probowalem grac w Gears of War (UE 3.0) na sempronie 2ghz, 1gb ramu i radeonie x1550 - na najnizszych detalach praktycznie nie bylo zadnej przyjemnosci z gry: brak plynnosci i brzydkie tekstury. Nie polecam. Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...