Skocz do zawartości
Helio

Cpu Na 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym wymienić mojego e2160 możliwie tanim kosztem na coś mocniejszego i z tego co się orientuję najbliższa spełnienia tych warunków będzie rodzina e6XXX. Szukam CPU za dobre 200zł i nie wiem kompletnie na co najlepiej polować. Chodzi oczywiście o sprzęt używany. Co sugerujecie, E6600, E6550, E6300 czy może jeszcze coś innego?

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. + żadnych e6300 65nm ani e6550. W drugim przypadku trocha lepiej ze względu na większą ilość pamięci cache aczkolwiek niski mnożnik = ciężkie OC. Bez odpowiedniego mobasa i pamięci ani rusz.

 

Jeżeli już to e6600 jak znajdziesz w dobrej cenie to ok. Albo ewentualnie jakiegoś e6420 jeszcze ujdzie w tłoku. Później to już zostają jedynie wynalazki typu e5xxx. Łatwe w kręceniu ale tylko 2MB kaszy. Do tego nie wiemy czy będzie OC, jaka resztą srzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kluczem do wyboru jest płyta .

 

Co obsłuży i jak wygląda na niej OC .

 

E2160 można ładnie pogonić jak jest możliwość .

 

Wymiana go na E6xxx o niższych nr( 6300 , 6400 , 6450 itp. ) jest mało opłacalna ze względu że te procki mają wysokie FSB na starcie i często niski mnożnik - co sprawia że wymagają dobrych płyt.

 

Lepsze E6xxx z wysokimi mnożnikami i większym cache to już lepiej .

 

E5xxx też są fajną alternatywą dla E2160 czy nawet E6xxx wyższych serii , już startowy E5200 ma duże pole do popisu - FSB 200 i mnożnik w zakresie 6-12,5 , wyższe mają jeszcze lepiej .

 

Do tego 5200 kręciły się jak głupie - 3,5 Ghz to był standard , niektóre sztuki robiły 4+ Ghz .

 

E6300 45 nm to inna para kaloszy - to PDC a nie pełny C2D jak E8xxx , w sumie to seria 5xxx + odblokowany w górę mnożnik i więcej cache .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana go na E6xxx o niższych nr( 6300 , 6400 , 6450 itp. )

Nie pamiętam takowego ;)

 

E6300 45 nm to inna para kaloszy - to PDC a nie pełny C2D jak E8xxx , w sumie to seria 5xxx + odblokowany w górę mnożnik i więcej cache .

e6300 45nm to to samo co e5xxx tylko puszczone na strapie 266 + virtualizacja + niższy mnożnik. Nie ma odblokowanego mnożnika w górę i nie ma więcej pamięci cache niż e5xxx.

 

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLGU9

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta myślę, że do oc całkiem całkiem, DFI DK P35 T2. Reszta (zasilacz, pamięci itp. też dobrej klasy). Powód wymiany może głupi, ale po prostu chcę, lubię mieć trochę mocniejszy sprzęt, a poza tym e2160 kupiłem tylko jako proc przejściowy i chciałbym w końcu go zamienić :wink: Pokręcić tez czasami lubię, ale większość czasu sprzęt jest na standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...