Skocz do zawartości
Ayua

Hd4890 Czy 260gtx? ->czyli Jaka Karta Do 750zł.

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie będę kupował kartę graf. Budżet to 750zł. Myślę nad TYM, TYM albo TYM.

 

Tak więc, proszę o radę co wybrać. Boje się trochę wybrać hd4890, z myślą że będą problemy tak jak z moim hd5750.

 

Proszę o uzasadnianie swoich rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnościowo są podobne, temat był wałkowany dużo razy.

Ja bym brał gtx260 ze względu na Psyhx ;p tylko nie wygłupiaj się z komputronikiem, od kiedy zrobili się ,,sławni" to cenowo w ogóle nie są konkurencyjni. Na esc.pl masz to samo za 659zł (90zł do kieszeni) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, ja osobiście wybrałbym Radeona ponieważ jest szybszy w grach ( GF po podkręceniu dogania radeona ale z radkiem można zrobić to samo :wink: ) Minus to to że jest dość głośny (nie wiem jak jest z tym GF) ale to zależy jak komu to przeszkadza bo mi akurat nie bardzo. Ja mam taką wersje jak w opisie i po zwolnieniu obrotów wentylatora jest dość cicho (osobnym regulatorem obrotów bo ta wersja nie ma tego na karcie :sad: ) Najlepsza z tych trzech to wersja od HIS bo ponoć cicha i chłodna.

Ogólnie co wybierzesz to będziesz zadowolony :wink:

Edytowane przez lukass7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta będzie z komputronika ponieważ tam wymienię swojego radka 5750 z dopłatą dwustu złotych na którąś z tych kart.

 

Czekam na wypowiedź kolejnych forumowiczów, jeszcze się nie zdecydowałem ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 260GTX i nie narzekam. Też miałem ten dylemat - analizowałem wydajność w grach (benche, gameplaye etc). 4890 był o 5-8 klatek szybszy albo wolniejszy. Zależy od gry. Wybrałem 260GTX bo jakoś nie przekonywały mnie opinie ludzi że jest cichy więc sprawdziłem. Wziąłem na warsztat 4890 i podpiąłem... Jak jest cicho to gorąco, jak zimno to głośno. A z nv nie mam takiego problemu ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na ciszy mi nie zależy. Bardziej byłbym przekonany do hd4890 gdyby nie to że zawiodłem się na swoim hd5750. Czyli na mojej pierwszej karcie od ATI, oddaje ja na gwarę, właśnie dlatego że ma problem z oprogramowaniem, przez co podczas gry dostaje BSOD i koniec zabawy. Już raz na gwarancji była, wymienili na nówkę i nadal to samo ;<

 

Boje się, że będzie to samo z 4890. Z 260GTX, bodajże mam pewność, że problemów nie będzie, sterowniki nvidia ma bardzo dopracowane.

Edytowane przez Ayua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260GTX nie wyskoczył mi z żadnym błędem od pół roku a tempy przyzwoite: 42 w stresie nie przekracza 50 :). ATI ma stery trochę niedopracowane i popatrz na przykład 5830 :)! Weź 260gtx i szukaj jak najtańszej wersji. Nie polecam ogólnie PALITA, GAINWARDA (trzeszczą wentyle). Sam mam gigabyte i sprawuje się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja muszę kupować w komputroniku. Jak pisałem będę wymieniał tam swojego hd5750+dopłata na gwarancji na którąś z tych kart.

to wymień na HD5830 :)nie będzie tak gorąco i coś tam prądu zaoszczędzisz ;)

 

post-120927-1267356886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco czy nie, znaczenia nie ma, byle się nie przegrzewała. 5830 jest słaby, tak mi się wydaję, nieopłacalny tak jak hd5750 i wogóle go w komputroniku nie ma. Wezmę TO albo TO. Ale raczej te pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 800zł za GTX 260 to niezbyt opłacalny zakup.

Jaką masz resztę sprzętu?

Phenom II 945

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Chieftec 500W

Goodram 2x2gb 1333 CL9

CoolerMaster 330

No i HD5750 IceQ+ który zostanie wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat musisz w komputroniku kupowac? oni maja ceny z kosmosu jak teraz sprawdzalem, w tej cenie moglbys troche dolozyc i kupic np. GTX'a 275 z esc.pl ( http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18060 )

 

ew. Gigabyte/Asus

 

//edit

juz doczytalem czemu komputronik. ;p

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz ORT: wziąć wzrotu kasy ? ;] /im to powinno byc oboejtne czy inna karta czy zwrot kasy :P klient wybiera. Naprawde to jest masakra cenowa...

 

Opisz co miales z 5750 dla potomnych :P potem nikt nic nie wie, bo jak ktos ma problem to nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na ciszy mi nie zależy. Bardziej byłbym przekonany do hd4890 gdyby nie to że zawiodłem się na swoim hd5750. Czyli na mojej pierwszej karcie od ATI, oddaje ja na gwarę, właśnie dlatego że ma problem z oprogramowaniem, przez co podczas gry dostaje BSOD i koniec zabawy. Już raz na gwarancji była, wymienili na nówkę i nadal to samo ;<

 

Boje się, że będzie to samo z 4890. Z 260GTX, bodajże mam pewność, że problemów nie będzie, sterowniki nvidia ma bardzo dopracowane.

Skoro 2 karty sprawiały te same problemy to ja bym szukał przyczyny w czymś innym, np zasilacz, ram, windows, źle zainstalowany sterownik. Przyczyn może być wiele i zrzucanie winy na sterowniki ATI (które wcale nie są takie złe) wcale nie musi rozwiązać problemu. Na GTX 260 może być to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdzałeś w ogóle tą kartę na innym kompie czy śmiga?

- procka masz podkręconego? kombinowałeś coś z ramami?

*jeżeli nie, to wyjmij 1 kostkę ram i przetestuj + zrób to samo z 2gą

*jeżeli tak, to odkręć wszystko i przetestuj

- jaki windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem tej samej.

 

ATI zdaje sobie sprawę z tego problemu i stara się naprawić poprzez wydaje dobrych sterowników. A ja czekać zamiaru nie mam więc dopłacę sobie i wezmę coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc albo źle zainstalowałeś sterownik, albo problem tkwi w systemie. Naprawdę bardzo trudno uwierzyć, żeby na 2 kartach występowały te same problemy, tym bardziej, że u innych wszystko chodzi tak jak powinno. Próbowałeś chociaż nowszych sterowników? Ewentualnie wyczyść obecne stery od nv i ati driver cleanerem czy innym podobnym programem i zainstaluj ponownie tylko te od ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, to grafika, testowałem na innym kompie i jest to samo. U siebie sprawdziałem gf 7600 GS który śmiga bez zarzutu.

Wcześniej też miałeś GeForce i nie zrobiłeś formata po zmianie karty na Radeona? Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem te wszystkie rzeczy, sprawdzałem na Win7 i Viście.

 

Próbowałem wiele sterowników, ATI każe czekać tym, którzy mają problem mówiąc że sterownik 10,3 go wyeliminuje.

 

Ale ja nie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.3 na dniach sie pojawi. Ten tydzień w tą czy tamtą chyba Ci nie zrobi wielkiej różnicy?

 

Mnie tez się wydaje, że masz cos skopane w OS, albo dostałeś tą samą kartę lub również "uszkodzoną używaną nówkę" juz były takie akcje nie raz. Niby dostawali nowe, a jednak używane...

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale i tak pewności że naprawi nie ma. 10,2 już miało naprawić, czekałem miesiąc i co? <- nadaremno. Nie chce czekać kolejnych miesięcy, jeśli 10,3 jednak nie pomoże. Wole sobie ulżyć i zainwestować w nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...