Skocz do zawartości
centurio

E8400 i infinity mugen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawię teraz moją Historie

Moja konfiguracja to:

E8400

Asus p5Q PRO

Ocz Reaper 10664Gk

Chłodzenie cpu Infinity mugen

zasilacz corssair 750 wat

Radeon hd 4870

Całośc zamknieta w budzie nzxt tempest

 

Moj procesor ma w tej chwili 42 stopnie w idlu i 55 w stresie (zero oc) nie pomoglo założenie mugena za pomocą zestawu przykrecanego

Używałem pasty zalman STG-1

Pomiarów dokonywałem każdym możliwym programem i są w miarę zgodne.

Proszę was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny problem proszę. 

 

  • Załączony screen CoreTemp
  • Załączony screen z prędkością obrotową wentylatorów
  • Zaznaczony problem.
Bo na razie nie widzę sensu istnienia tematu...

 

55°C w stresie - pewnie odpaliłeś superPI albo 3dmarka że to jest dla Ciebie stress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screen w idlu

Dołączona grafika

Dodam ze organoleptyczne badanie wskazuje że radiator jest zimny

Gdy dokręciłem go mocniej wyswietlil sie komunikat : "new Cpu installed"

Problemem są temperatury uważam że są za wysokie i nie moge przez nie przystapic do żadnego OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Problemem są temperatury uważam że są za wysokie i nie moge przez nie przystapic do żadnego OC

 

 

 

Problemem jest to że nie rozumiesz swoich odczytów przez co zakładasz zbędne tematy. Dojesz Linxem 30 minut stresu i zobacz czy przekroczysz 70°C. Na razie jest w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz temperature w normie nie dramatyzuj

u Mnie jest podobnie

- Zastanawiam się czy czujnik nie jest zjeb.... bo dawalem DELTE na 12V + bude pod okno

i nichu... w zasadzie to samo co na screenie przy wentylu na 400rpm i zamknietej budzie w normalych warunkach

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz temperature w normie nie dramatyzuj

u Mnie jest podobnie

- Zastanawiam się czy czujnik nie jest zjeb.... bo dawalem DELTE na 12V + bude pod okno

i nichu... w zasadzie to samo co na screenie przy wentylu na 400rpm i zamknietej budzie w normalych warunkach

Dołączona grafika

 

czyli co problemem są za niskie temp ? tak wskazuja screeny.Do twórcy tematu nie zawracaj sobie gitary temp bo taki procesor moze miec nawet 85-90 i nic mu nie bedzie( w stresie i po oc oczywiscie) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no limit temp na oc jest ale nie zmienia to faktu że coś nie halo w idlu.. load jest okej ;) hym tam myślę // w biosie masz throtling procka włączony ? w idlu masz 3ghz czy 2ghz ?:>

 

co do temp jak ci koledzy napisali wyżej te procki spokojnie pracują przy dużo wyższych temp. mój w load poniżej 60*c ma mniej jak 400rpm i dopiero jak coś chwilę policzy obroty rosną. i przy 1300rpm load łapie spokojnie 60+ a wlecie to i 70 mignęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na C2Q problem zaczyna się powyżej 85°C na wszystkich jajkach. Ale tylko LinX tak wygrzewa cepa z HR-01 Plus. Na co dzień nie przekracza 70°C w stresie. Bezczynność to przedział 38-43°C

 

Takty z siga, także masz trochę potencjału patrząc na VID 1.100

 

Tempy innych są zależne od wielu rzeczy - napięcie, buda, przewiew, pasta, czapka cepa. Spójrz ile będziesz mieć na 1.28v i pobaw się pod 3.9GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.3v na 4GHz. Mugen powinien ogarnąć podobne napięcie. O ile nie przekroczysz 80°C linxa nie masz się czym przejmować.

 

 

 

 

Przejrzyj temat o P5Q w subie LGA775 jak ustawić konkretne wartości dla E8400@4GHz powiedzmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak jest ...

Temperatury masz w Normie - chociaż jak na takie chlodzenie to w gornej granicy.

Problem wynika z idiotycznego systemu montazowego MUGENA/INFINITY na tradycyjne kolki 775

przez co Tracisz na starcie jakies 5-7 stopni.

Pisze to z przekonaniem gdyz sam z poczatku montowalem na tradycyjnych kolkach i delikatnie

mowiac czulem niedosyt - wystarczylo przegrzebac neta by znalezc odpowiedz.

Kupujesz Backplate TT czy innego + 4 sruby,podkladki + nakretki - skrecasz na mocny docisk + dobra pasta

i masz dobre 7 stopni mniej w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak jest ...

Temperatury masz w Normie - chociaż jak na takie chlodzenie to w gornej granicy.

Problem wynika z idiotycznego systemu montazowego MUGENA/INFINITY na tradycyjne kolki 775

(...)

 

Czytamy pierwszy post....

 

 

(....)Moj procesor ma w tej chwili 42 stopnie w idlu i 55 w stresie (zero oc) nie pomoglo założenie mugena za pomocą zestawu przykrecanego

(...)

 

 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... co za różnica czy w idlu ma 28 czy 40c skoro w stresie ma max ~60c? Dużo zależy jaki ruch powietrza kolega ma w obudowie, jak również czy STG-1 nie jest zbyt mocno wysuszony bo wtedy traci swoje właściwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Coś jest nie tak. Mam tą samą bude, praktycznie tego samego proca (e8200) podkręconego na 3,8ghz

(chłodzenie karakorum) i u mnie w idle jest 33C na dwóch rdzeniach, a po godzince w linxie max

odnotowane temp to 58C... mierzone coretemp wentylator na schładzaczu 1200obr-min czyli standard. obudowa lekko przerobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...