Skocz do zawartości
860lacov

PIT 2010 i za duże koszty uzyskania przychodu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie robię sobie rozliczenie za pomocą programu dołączonego do gazety wyborczej.

Pracowałem w 2 miejscach w tym roku. W obu umowa zlecenie.

 

W programie wklepałem już sumy [kwota przychodu] [kwota kosztów] [kwota zaliczek]

Niestety jak w kreatorze wciskam dalej to wyskakuje mi, że koszty przekraczają mi normę o 20% i mogę wykazać wyższe koszty jeśli jestem do tego upoważniony.

Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie nie ma pomocy, a jak na razie jedyne co znalazłem w przypadku umowy zlecenie to:

"Koszty uzyskania przychodu przy wyliczaniu zaliczki - 20%, 50% jeśli umowa przenosi prawa autorskie, ustalone kwotowo, jeśli przekraczają wyliczone normy - w tym przypadku wykonawca musi koszty udokumentować"

 

oraz

 

Przychody uzyskane z tytułu więcej niż jednej umowy (miejscem stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest ta sama miejscowość, w której znajduje się zakład pracy) - 2002,05

 

z tym, że nie wiem czy chodzi o umowę o pracę, zlecenie czy nie ma to znaczenia

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie chcesz się użerać ze skarbówką to daj wypełnić komuś PIT,a kto się bardziej zna. Albo tez mogli jakiegoś babola walnąć w Twoim picie. Miałem 2 razy korekta wysyłaną przez byłą firmę w której kiedyś pracowałem. Do urzędu nie zaszkodzi zadzwonić, albo najlepiej się przejść. A następnym razem używaj google bardziej skrupulatnie. To naprawdę niezły wynalazek jak tylko chce/potrafi się z niego korzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd Skarbowy w Warszawie z podziałem na dzielnice, US Warszawa Bielany, Skarbowo.pl.

 

Dzwoń. W urzędzie skarbowym do którego masz zanieść PITa będą wiedzieć najlepiej myśle.

 

 

 

Ja proponuje wejść na stronę Ministerstwa Finansów www.kip.gov.pl, znajduje się tam telefon do Krajowej Informacji Podatkowej. Pomoc jest bezpłatna, tylko zadzwonić trzeba, czyli koszt połączenia.

Warto również przejrzeć stronę www.e-deklaracje.gov.pl gdzie można złożyć PIT przez Internet

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...