Skocz do zawartości
krop

4870 sypie artami...

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja zaistniała jakieś 4 dni temu.

 

Nieważne, czy gram w nowego BF:BC2, czy w Silent Huntera 4, po jakimś czasie, tzn. od nawet 15 minut gry do godziny grafika zaczyna sypać artefaktami. Miałem wtedy sterowniki 10.2. Czasem miałem BSODa z błędem atikmpag.sys. Wywaliłem sterowniki, Driver Cleaner i jedziemy- 9.12. Nadal to samo. Temperatury podczas gry w normie- jakieś 80-85*.

 

Zrobiłem test VMT (video memory tester)- 6 godzin, ani jednego błędu. Furmark przez całą noc jechał na teście, 108*, ale karta stabilna, zero BSODów czy artefaktów.

 

Może mi ktoś to wytłumaczyć?

 

edit

Reszta kompa:

E8400@4ghz

Zasiłka Chiefteca 450w

Evga 650 ultra

2x1gb A-Data DDR2-800

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91*. Działała tak od października zeszłego roku.

 

Dodam, że to nie referent, tylko dziwna konstrukcja wyglądająca tak.

 

edit @ up:

 

A jak mogę zmniejszyć tempy? Ustawiłem na sztywno już 730MHz na rdzeniu.

 

I podobno dla tych kart 90* to jest norma. Zresztą kolega z 4850 miał ją na ponad 95* przez bity rok i żadnego problemu.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam lekturę przyklejonych tematów - Bluescreen'y, Zwisy, Resety, Itp. - Rozwiązania - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

A co do temperatur - to, że maks. temp. są ustawione dość wysoko nie oznacza, że nie można ich obniżyć. Poza tym im mniejsza temp. tym mniejsze "zużywanie się" karty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam lekturę przyklejonych tematów - Bluescreen'y, Zwisy, Resety, Itp. - Rozwiązania - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

A co do temperatur - to, że maks. temp. są ustawione dość wysoko nie oznacza, że nie można ich obniżyć. Poza tym im mniejsza temp. tym mniejsze "zużywanie się" karty.

 

Czytałem już i nic mi nie pomagało. Zmieniałem ze sobą wtyczki PCI-e z zasilacza, karta dociśnięta. Temperatury podawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym im mniejsza temp. tym mniejsze "zużywanie się" karty.

Kolejny mit. Wcale tak nie jest. Dopiero jak temperatura jest ZA wysoka to jest problem. Zużywanie zależy głównie od napięcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg.. 80-90c to normalne temp dla rdzenia, dodatkowo rdzeń przy przegrzewaniu w tej karcie nie powoduje artefaktów tylko restarty sterownika i zwiechy. Arty powodują ewidentnie pamięci na których nie ma nawet radiatorków. Obniż taktowanie pamięci lub zwiększ obroty wentylatora, na krótszą metę powinno pomóc, inaczej daj na reklamacje.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mial dokladnie ta sama karte.W sumie od paczatku mial jakies problemy az wkoncu poszla na gwarancje i odzyskal kase.U niego byl problem z niewlaczajacym sie monitorem.Przy pierwszej instalacji sys. musialem wkladac swoja grafike bo nic nie bylo widac.Pozniej bylo ok.Po paru miesiacach podpial 2gi dysk zeby cos tam pozgrywac.odlaczyl go i juz monitor nie wstawal.wyciagnal grafike ze slotu wstawil ponownie,wlaczenie kompa niby ok,wylaczyl i koniec,karta juz wiecej nie wstala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mial dokladnie ta sama karte.W sumie od paczatku mial jakies problemy az wkoncu poszla na gwarancje i odzyskal kase.U niego byl problem z niewlaczajacym sie monitorem.Przy pierwszej instalacji sys. musialem wkladac swoja grafike bo nic nie bylo widac.Pozniej bylo ok.Po paru miesiacach podpial 2gi dysk zeby cos tam pozgrywac.odlaczyl go i juz monitor nie wstawal.wyciagnal grafike ze slotu wstawil ponownie,wlaczenie kompa niby ok,wylaczyl i koniec,karta juz wiecej nie wstala

Fajnie, co to daje autorowi tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, jedyne, co mam jeszcze z jako-tako dowodu zakupu to worek z UPSu.. Ciekawe, czy przyjmą, czy powiedzą "DO WANT PARAGON!!".

 

Tymczasem obniżyłem taktowanie pamięci z 900 na 885MHz. Żadnego Vmoda nie robiłem.

 

PS. ATITool jest dobry do stress testów? Bo FurMark nagle przestał w ogóle działać i nie chce się włączyć po reinstalkach i czyszczeniu rejestru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje nadal. Nieważne, jak bardzo zagrzewam kartę dziwnymi 3dmarkami i takie tam, tylko w grach mam problemy. DoWII najczęściej ma problemy. Co dziwne, w becie RUSE ani arta.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły zanim ją będę odsyłał na gwarę?

 

edit

 

Dołączona grafika

 

Screen z GPU-Z podczas gry w BC2.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć proca i pamięci, tzn puść wszystko na def i pograj w te gry, w których miałeś bsody. Jak na mój gust moze to być albo niestabilne o/c (za malo v na czymś), albo zbyt słaby zasilacz - ten chieftec ma na linii 12v taką samą obciążalność, jak wersja 400W, a hd 4870 to niezły smok, do tego e8400 na 4GHz i szansa na wahania napięcia na linii 12v jest całkiem realna.

 

Jak chcesz sprawdzić, czy to wina PSU, możesz odpalić OCCT i zapętlić PSU test.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć proca i pamięci, tzn puść wszystko na def i pograj w te gry, w których miałeś bsody. Jak na mój gust moze to być albo niestabilne o/c (za malo v na czymś), albo zbyt słaby zasilacz - ten chieftec ma na linii 12v taką samą obciążalność, jak wersja 400W, a hd 4870 to niezły smok, do tego e8400 na 4GHz i szansa na wahania napięcia na linii 12v jest całkiem realna.

Na to nie wpadłem. Default clocki i...

 

Chodziło bezproblemowo, nawet mimo utraty.. połowy klatek (ze 150 zeszłem na 70 ;/). Czyli mam rozumieć, że to zasiłka?

 

Coś takiego dobre czy jednak inna marka, niż Amacroxy? Chief 550w? OCZ?

 

A i jest możliwość, że dzięki lepszemu zasilaczowi ten procek pójdzie powiedzmy na 1.4V na 4.2GHz i będzie stabilniej? ;)

 

EDIT

E8400 jak na razie stabilnie na 3.85GHz, Vcore 1.368. Czyli mam rozumieć, że zasiłka do [gluteus maximus] na kręcenie wyżej na obecną chwilę?

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że to zasiłka?

 

Czy ja wiem...

Chieftec GPS 450W

-I7 4.00GHz+GTX280-stabilnie w Linx czy grach.

 

Mi się sypał kiedyś sterownik od zbyt niskiego napięcia na pamięciach.Pokombinuj z tym(i daj wyższe timingi)oraz wyższe V na NB.

Wyklucz płytę i pamięci-ustaw szynę przy której masz 4.00GHz,ale daj niższy mnożnik żeby było 3.8GHz i przetesuj takie ustawienia.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty mam TYLKO, jeżeli dam proca na 4050MHz i wyżej (plus błędy w Orthosie po paru minutach) razem z jakimś Vcore, żeby się w ogóle włączył. Podkręcony na 4GHz procek chodził na 1.42V i wtedy sypało artefaktami. Poza tym skoro procek na 4GHz miał problemy z Orthosem na 1.38V (po prostu był niestabilny) do nawet 1.44V (grzał się), ja stawiałem właśnie na zasiłkę. Chyba kupić sobie lepsze chłodzenie na proca będę musiał. AC7 mu styknie?

 

Pamięci na 2.1V 4-4-4-12 DDR2-800 według specyfikacji. Wyżej nie mogę dać (max w biosie to 2.1). Poza tym to nForce, więc pamięci mogą siedzieć na sztywno.

 

I udało mi się zmniejszyć temperatury. Podłączyłem 12cm wentylator z tyłu, który cały czas był odłączony bo po prostu rzęził. Teraz nie trajkocze pół dnia i tempy w stresie mam około 80* na tej karcie. Chłodzenie siedzi normalnie, nie wystaje.

 

EDIT

Teraz zaczął już mi świerczeć na starcie i czasami ot tak przez pare sekund, więc chyba wina przechodzi na PSU ;)

 

Powiedzcie mi tylko, czy nowy zasilacz zwiększa stabilność procka na niższych Vcore.

Edytowane przez krop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...