Skocz do zawartości
neomagnet

SilentiumPC Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ktoś posiada to chłodzenie i mógłby coś o nim naskrobać? Bardzo mnie ono interesuje głównie ze względu na cenę i teoretycznie wysoką wydajność. Z tego co się dowiedziałem jest to odpowiednik coolera Alpenfohn Nordwand. Znalazłem kilka testów tego drugiego, ale nie bardzo mnie zadowalają (proc na def, porównanie tylko z jednym coolerem itp). Gdyby ktoś posiadał jakieś sensowne informacje na jego temat to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi z innymi użytkownikami.

 

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Hello Again: Alpenföhn Nordwand Cooler Reviewed - X-bit labs ------> z tego wynika, że Nordwand jest całkiem niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło do mnie akurat. Kilka spostrzeżeń:

 

- bardzo porządna jakość wykonania - blaszki idealnie proste, wszystko ładnie spasowane - pewnie Scythe/Noctua/Thermalright są jeszcze lepsze, ale cena... ;)

- przemyślany montaż - dobry docisk, brak wyginiania płyty (backplate w zestawie), śruby ze sprężynami

- wentylator ok, puściłem na 800RPM i działa

- temperatura jakieś 30C niższa niż na intelowskim Boxie dla 1156 (bez miedzianego rdzenia), dodatkowo nie bardzo chce wzrastać w miarę podkręcania procka

 

Ogólnie jestem zadowolony, jak za tą cenę może być. Na moje oko to wydajność TR Ultra 120 albo trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś mi się zapodziały 4 sztuki gumowych kołków z Fortisa i szukam na allegro zastępczych. Czy coś takiego się nada? SilentiumPC SILICON PINS - SILIKONOWE KOŁKI GW/24M (1709031785) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy wentylator w moim Fortis HE1225 strasznie wyje juz przy 800 rpm, zagluszajac nawet dysk twardy. Moglby ktos polecic jakis naprawde cichy wentylator do tego chlodzenia?

 

Swoja droga chlodzenie jest ok, Athlona 4850e chlodze Fortisem HE1225 pasywnie, ale Phenom przegrzewa sie bez wiatraka nawet na obnizonym mnozniku - pewnie jakas slaba sztuka, bo nie chce pracowac stabilnie nawet przy 1,2 V @ 3.0 ghz.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Gentle Typhoon

Be quiet! SilentWings

 

Ok dzieki, w poniedzialek zmieniam plyte glowna i nie chce dwa razy wylaczac komputera. Moge miec SilentWings Pure (700-1350rpm). Warto?

 

Jesli chodzi o SilentWings USC to ma wyzszy zakres na 12V a po przelaczeniu na 7V... moze za slabo dmuchac. Chyba, ze sie myle. W tej chwili na wentylatorze z Fortis HE1225 @ 1035-1100+ rpm (plyta tak ustawia) mam po 4 godzinach occt 66-69 stopni przy 3,36 ghz. Procesor dziala przy 1,375V na 3,72 ghz, ale bez odpowiedniego chlodzenia szkoda uszu...

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli USC.

Twoja płyta ma tylko regulację PWM czy też napięciową? Musiałbyś w biosie lub instrukcji sprawdzić. Jeśli napięciową też to płyta mogła by regulować każdym wentylatorem na cpu.

Przy około 1100obr to chyba każdy wentylator będzie słyszalny, mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock 890GX PRO3 ma tylko regulacje PWM, ale co wiecej w biosie mozna ustawic jedynie auto lub full speed. Pozostaje zabawa oprogramowaniem pod windows.

 

Przy około 1100obr to chyba każdy wentylator będzie słyszalny, mogę się mylić.

 

Z tego wlasnie powodu wole kupic 4 pin, niestety to nie gigabyte. Z jednej strony chce, zeby w prime95 temperatura nie rosla powyzej 70C, a z drugiej strony powinno byc cicho w idle - nie dbajac o to jaka to temperature oznacza.

 

Dodatkowo zasilacz bedzie do wymiany, a trudno o cichy powyzej 600W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania . Jak to jest z glosnoscia na duzych obrotach ? Bedzie o wiele ciszej niz suszarka z x4 955 ?

 

\\ Rozumiem, ze prosisz o porownanie boxowego chlodzenia phenoma II x4 z Fortisem HE1225 ?

 

Nie ma nawet czego porownywac, o ile do HE1225 mam zastrzezenia, bo w nocy jednak slychac szum i buczenie lozyska, to chlodzenie nie jest glosne nawet przy maksymalnych obrotach.

 

Boxa po odpaleniu occt albo nawet bf3 slychac na klatce schodowej bloku gdzie mieszkam. Nie ma co porownywac.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...