Skocz do zawartości
timmon24

połączenie cyfrowo głośników i karty

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem taki kabel KABEL COAXIAL S/PDIF RCA-JACK 3.0m NOWY FV (931746957) - Aukcje internetowe Allegro

To moja karta dzwiekowa https://www.abclinuxu.cz/images/screenshots/8/3/63238-audigy-4-oem-bulk-non-pro-52208.jpg Audigy 4 oem posiada Wejscie /wyjscie Cyfrowe ale Jack

dlatego zakupiłem powyższy kabel

mam głośniki Logitech 5500 więc podpiąłem jak należy jack do jacka w karcie Coaxial do Coaxial w głośnikach logitecha i jedyne co otrzymałem do dodatkowy dzwiek stereo .nic więcej nie widzi .puszczam filmy dvd muzykę dts i nic nie widzi. Bawiłem się w ustawieniach creative console i sygnał SPDIF jest niewykrywalny ale połączenie działa bo Coax jest aktywny

Liczyłem na to że powyższy kabel umożliwi mi połaczenie moich głośników cyfrowo z karta i uzyskam dziek Dolby digital w filmach DTD a tutaj lipa .proszę poczytać specyfikację tego kabla powinien działać !!

nie jestem jakimś obeznanym audiofilem więc liczę na pomoc z waszej strony i rady co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kabel dobry, powinno hulac. Jestes pewien, ze w Audio Console ustawiles Passthrough dla Dolby i DTS? Nie uzywasz zadnego AC3Filter czy czegos takiego, co sluzy do dekodowania dziweku przestrzennego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowany Ac3 kodek próbowałem tutaj też ustawiać i załączyłem SPDIF i dziek mam ale stereo.

W creative console zaznaczyłem SPDIF Passtrough .

Jedno wiem na stówę że połączenie działa ale najwyżej noc mogę osiągnać to stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowany Ac3 kodek próbowałem tutaj też ustawiać i załączyłem SPDIF i dziek mam ale stereo.

W creative console zaznaczyłem SPDIF Passtrough .

Jedno wiem na stówę że połączenie działa ale najwyżej noc mogę osiągnać to stereo

 

To znaczy że nie ma Passtrough bo leci PCM co objawia się przy SPDIF jako właśnie STEREO (sama konsola w sterach to za mało ... a codec'ki ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co z kodekami ? .czy powinienem jakoś skonfigurować Ac 3 filter ? mógłbyś mnie wtajemniczyć

 

W AC3 filter jeśli pamiętam też trzeba wyłączyć dekodowanie AC3/Dolby D ... po prostu passtrough gdzie się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje olac i ac3filter i ffd show a za to uzyc samego media player classic home cinema i tam ustawic wyjscie na spdif i we wbudowanym dekoderze ac3/dts również spdif. Nic wiecej potrzebne nie bedzie, u mnie tak wlasnie dziala to na z-5500 z xfi, Gdy ogladam film z audio mp3 to puszcza stereo pcm na spdif a reszte to wiadomo passthru. I do tego posiada sprzetową akceleracje dekodowania wideo. Wczesniej probowalem wlasnie zabawy i z ac3filter i ffd show ale efekty srednie a duzo z tym zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac 3 filter podobnie mam skonfigurowany i jak na razie jest bez jakiś rewelacji dzwiękowych przy DTS i DD ale gra ładnie. Zresztą połączenie Audigy 4 z Logitech z 5500 to chyba nie jest coś co wyciśnie max jakość z głośników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

idzie ci na logitecha DD/dts?jak tak to masz to co oferuje ten system.....

a co połączenia to ani audigy 4 ani logitzech nic nie wyciśnie bo i jedno i drugie jest padaką......chcesaz kozaka da sie załatwić...jak masz 30 tysiaków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

no i git...ja udiofilem tez nie i się z nich smieje bo to snoby i nic więcej....ale porządny sprzet i tak kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...