Skocz do zawartości
gof

Dwie karty graficzne ale nie w CF czy SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w którym dziale umieścić temat bo nigdzie nie pasuje :wink:

 

Mam płytę pod intela 775 (foxconn P35A-S) z dwoma slotami PCI-E 16x i obsługą CF (drugie elektrycznie zgodne z 4x ale to chyba mało istotne) i radeona HD5770. Czy jest możliwość wrzucenia do tej płyty dwóch kart graficznych? Ale nie chodzi tu o CF czy SLI tylko dwie RÓŻNE karty. Jedna z nich to HD5770 tylko problem jest taki, że nowe karty nie mają złącza tv-out. Wiem, że teraz każdy ma plazmę czy LCD na pół ściany ale niestety ja mam bardzo fajny TV w domu którego nie chce zmieniać a nie jest on "cyfrowy" więc podłączyć do niego mogę tylko coś przez euro czy s-video. Jest to w ogóle możliwe żeby podłączyć 2 różne grafiki i z jednej mieć obraz na TV? Trochę to naciągane ale gdzieś czytałem, że jest to możliwe (choć 99% tematów dotyczy SLI). Próbowałem z kombinacji z radkiem X1650 ale pod Xp nie da się zainstalować jednocześnie 2 radeonów bo są różne sterowniki i nawzajem sobie podmieniają pliki, na win 7 które ma swoje sterowniki do x1650 po prostu nie było obrazu. Drugi test poszedł na kombajnie HD 5770 i GF 7950 GX2 :lol: (w sumie 3 karty na zasilaczu 400W - ale nawet się nie spocił :blink: ) Po wielkich bojach komp startował tylko "w trybie VGA" bo inaczej kończyło się to BSOD, nie pasowała mu 7950 GX2 w drugim slocie, pewnie ze sterownikami był problem ale jakoś udało się zainstalować obie karty tylko znowu nie było obrazu z GF.

Czy jest to fizycznie niemożliwe i nie ma sensu próbować? Ewentualnie jak z 5770 podać sygnał na s-video? Zwykła przejściówka z dsub na s-video zadziała na tej karcie? (karta musi podawać taki sygnał na vga ale nie ma jak tego sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie bez problemu umieścić dwie karty od różnych producentów na systemie z windows XP i Seven. Na wiście nie pójdzie.

 

Ale na twoim miejscu lepiej by było kupić przejsciówke D-Sub>>>Euro. Mniej byś zapłacił, mniej prądu by ci żarło, lepsza jakość obrazu euro/RGB aniżeli s-video, itp.. Na radeonach na szczęście taka przejsciówka chodzi elegancko o ile wiem (przynajmniej na starszych), bo na kartach nvidii sa same problemy.

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwerter VGA-EURO No to masz linka bo na allegro nie znalazłem. Jak widzisz nie jest to tanie, musisz mieć pojęcie nieco, żeby nie puścić złego sygnału do telewizora, no i te kable też są różnej jakości. Koniec końców mozesz sobie samemu taki wykonac lub komuś zlecić. Akurat ten co ci podałem to nie gwarantuję że ci będzie działał bo nie testowałem. Różne opinie krążą o takich kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och no nie zauważyłem tego. Widać że przejsciówka jest recznie robiona z jakiegoś schematu. W sumie zależy, bo jak dobry schemat to i lepsze niż jakieś niby "firmówki". Zewnętrznie wygląda na dobrą robotę. Ale przynajmniej "towar oryginalnie pakowany" ;) Ciekawe co za program daje na tej CD-R. Wygląda mi na PowerStrip, który jest shareware.. Ale i tak pewnie musiałbyś go zainstalować.

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Zobaczę co są warte te przejściówki. Jeszcze zastanawiam się nad czymś takim ale nie wiem czy warto bo marne szanse żeby to działało.. choć masa ludzi to kupuje.

KABEL KONWERTER PC LUB LAPTOP VGA na S-VIDEO (970465020) - Aukcje internetowe Allegro

 

Niedługo sprawdzę jeszcze na drugiej karcie GF6600, może ruszy ta karta bo poprzednie nie chciały :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...