Skocz do zawartości
Xellard

Nowy zestawik ok 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie złożyć jakiś fajny zestawik co by posłużył kilka latek, potem może jakaś modernizacja.

I tak - komp w głównej mierze do gier dlatego chciałem się zapytać czy ten zestaw podoła w 1280x1024 na najwyższych ustawieniach.

 

Dołączona grafika

 

Zapewne w dużej większości gier na pewno ale czy np w takim Crysis'ie albo Metrze?

Z drugiej strony jeśli nawet za mocna karta to nic bo dx11 np jest i będę miał jako tako pewność, że da rade na tych ustawieniach w nowych produkcjach.

 

Dziękuje z góry za pomoc przy tych moich rozważaniach jak i przy doborze zestawu ;]

 

PS. Dysk, dvdrom i obudowe już posiadam dlatego ich nie uwzględniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilbym 955, 770DE+ <tu_nie_ma_zadnego_plusa>, gtx260 i chlodzenie na procesor. W cenie i5 bedziemy mieli juz 955 z chlodziwem, chwila moment, oc i juz przegonilismy 750'ke... A wydamy tyle samo o ile nie mniej :P

 

ps dzieki :P Tak, chodzilo mi o M3A770DE. Bo ta ostatnio mi sie przewinela i ttak jakos wklepalem bezmyslnie. Wiec wlasnie, jesli beda fundusze to z OC i5 wypadnie duzo lepiej (przyklad sugnatura usera Gi3r3k :P). Jednak jesli mamy brac i5 z boxem lub 955 z coolerem (podobny koszt) to dla mnie wybor prosty bo stockowy i5 ma niskie taktowania i w sumie nawet pogoniony na max co oferuje box nie bedzie tak wydajny jak srednia sztuka 955 C3 z OC. No i komfort, jakby nie bylo po zmianie chlodzenia jest duza roznica.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o M3A770DE - widzę w tym skrót myślowy :wink: .

 

Chyba masz za dużą czcionkę w sigu.

 

Zaraz sprawdzę w regulaminie i zmienię na prawidłową. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ułożyłem w morele.net ale ceny się już troszke zmieniły, moge natomiast jeszcze złożyć w pcprojekcie albo w bitcomputer.

Co do funduszy to jakieś +/- 200zl jakoś da się załatwić.

Nowy monitor hmm... no nie myślałem nad nim ale nie jest to taki zły pomysł tyle, że w jakimś późniejszym terminie. Teraz wolałbym optymalnie wykorzystać dostępne środki na samą bude, więc co byście proponowali na chwile obecną uwzględniając późniejszą zmiane na wiekszą rozdziałke?

 

 

Dzięki z góry ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok postanowiłem, że będę brał bude w pcprojekcie tylko nie wiem czy mają tam tego 955 C3.

Nie mają niestety ani tego asrock'a ani gtx260 dlatego myśle, że lepiej będzie wziąć 5850 żeby po późniejszej przesiadce na 1920x1200 móc dalej komfortowo grać na high. Poza tym nie wiem ale ten radek wydaje mi się bardziej przyszłościowy ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycję to chętnie ich wysłucham tylko żeby części były z pcprojekta

A i na razie sama buda, na monitor będzie potem osobna kasa.

 

 

Dzięki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw ma docelowo chodzić w rozdzielczości 1920 x 1200 to kombinacja PII 955 + HD5850 jest najlepszym wyborem. Następny rozsądny (i wyważony) zestaw to i5-750 + HD5870, a to oznacza dodatkowo do zapłacenia minimum 650 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem zdecydowany na tego 955 i hd5850 tylko mam jeszcze pytanie co do zasilacza. Czy starczył by Corsair vx450w bo jeśli tak to mógłbym zainwestować w jakieś chłodzenie. Myślałem o Scythe Mugenie 2 tylko, że on troche dużawy więc musiałbym mieć otwartą obudowę i nie wiem czy to by robiło jakąś róźnice czy nie więc prosze o jakieś porady ;P

No ale jak zasilacz nie podoła to nic, boxowe będzie musiało starczyć ;P

 

 

 

Dzięki z góry ;]

Edytowane przez Xellard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kolejne odkopanie tematu ale po co zakładać nowy ;p

 

Otóż działa sprzęcik na tym zasilaczu ale mam pytanie co do chłodzenia ( mugen 2 ) bo mam w idle takie tempy:

 

Dołączona grafika

A w stresie na razie najwyższą zarejestrowałem 49-50 i teraz nie wiem czy mogą być, czy źle założyłem paste czy coś ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...