Skocz do zawartości
Adamo12x

Problem z zalogowaniem do php my admina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępnie dodam, ze najpierw przejrzałem chyba całe google w nadzieji na znalezienie rozwiązania tego problemu, postów na ten temat jest sporo, ale żaden mi nie pomógł w rozwiązaniu mojego problemu <_<

a wieć: nie mogę zalogować się do phpMyAdmina,edytowałem plik config.inc.php mam takie coś:

<?php/* Servers configuration */$i = 0;/* Server: localhost [1] */$i++;$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = 'Localhost';$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'Localhost';$cfg['Servers'][$i]['port'] = '';$cfg['Servers'][$i]['socket'] = '';$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysqli';$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'http';$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'adam';$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'tu jakieś hasło';$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = no;/* End of servers configuration */$cfg['DefaultLang'] = 'en-utf-8';$cfg['ServerDefault'] = 1;$cfg['UploadDir'] = '';$cfg['SaveDir'] = '';?>

oraz plik config.default.php nie zamieszczam całego pliku

 

** * MySQL user * * @global string $cfg['Servers'][$i]['user'] */$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'adam';/** * MySQL password (only needed with 'config' auth_type) * * @global string $cfg['Servers'][$i]['password'] */$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'tu jakieś hasło'; //MySql password/** * Session to use for 'signon' authentication method * * @global string $cfg['Servers'][$i]['SignonSession'] */

i po wejsciu do phpMyAdmina mam taki koment:

#1045 - Access denied for user 'adam'@'localhost' (using password: YES)

 

 

i nie mogę sie zalogować :huh: wiem ze temat pewnie był setki razy odgrzewany, ale prosze o pomoc :mur:

 

 

z góry wszystkim dziekuję za zainteresowanie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... a w samym mysql masz dobrze ustawione hasło dla tego konkretnego użyszkodnika, który oczywiście istnieje (adam -> jakieś hasło)?

Jeżeli to jest 127.0.0.1, to zmień na 'root' -> '' (puste), albo 'root' -> '123456', albo coś w tym stylu (zależy od serwera i jego defaultowych ustawień). Jeżeli to jakiś zewnętrzny serwer, to kontaktuj się z administracją w sprawie hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... a w samym mysql masz dobrze ustawione hasło dla tego konkretnego użyszkodnika, który oczywiście istnieje (adam -> jakieś hasło)?

Jeżeli to jest 127.0.0.1, to zmień na 'root' -> '' (puste), albo 'root' -> '123456', albo coś w tym stylu (zależy od serwera i jego defaultowych ustawień). Jeżeli to jakiś zewnętrzny serwer, to kontaktuj się z administracją w sprawie hasła.

 

 

hasło do MySql mam tylko ustawione w pliku config.default.php , trzeba jeszcze jakiś plik edytowac? :blink: nie korzystam z zewnętrzenego serwera, zainstalowałem u siebie WAMP-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to WAMP, to z domysłu nie ma żadnego hasła do mysql.

W związku z tym spróbuj po prostu wstawić usera "root", a zamiast hasła pusty string i powinno ruszyć.

Chyba, że dłubałeś w danych konfiguracyjnych mysql w czasie, albo zaraz po, instalacji.

 

Btw, to jest myadmin, który jest od razu z wampem, czy bawiłeś się w pobieranie i konfigurację świeżego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Myadmin który był z wampem, zmieniłem pliki : teraz jest:

<?php/* Servers configuration */$i = 0;/* Server: localhost [1] */$i++;$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = 'Localhost';$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'Localhost';$cfg['Servers'][$i]['port'] = '';$cfg['Servers'][$i]['socket'] = '';$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysqli';$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';$cfg['Servers'][$i]['password'] = '';$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;/* End of servers configuration */$cfg['DefaultLang'] = 'en-utf-8';$cfg['ServerDefault'] = 1;$cfg['UploadDir'] = '';$cfg['SaveDir'] = '';?>

oraz:

/** * MySQL user * * @global string $cfg['Servers'][$i]['user'] */$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';/** * MySQL password (only needed with 'config' auth_type) * * @global string $cfg['Servers'][$i]['password'] */$cfg['Servers'][$i]['password'] = ''; //MySql password/** * Session to use for 'signon' authentication method * * @global string $cfg['Servers'][$i]['SignonSession'] */

i wywala:

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...