Skocz do zawartości
Tieria

Pierwsze Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z siecią bezprzewodową... m.in. jestem zapalonym graczem dość sporo czasu spędzam nad grami MMORPG przy których się po prostu relaksuję, ale do sedna... Problem powstał po zmianie usługodawcy internetowego i namówienie mnie na wi-fi... Od już ładnych kilku lat korzystałem z sieci kablowych z którymi nie miałem nigdy problemu. Ale ze względu na fakt iż nie mieszkam sam, lokatorzy zaczęli skarżyć się na okablowanie (brzydko wygląda itp. ogółem śmieszne argumenty...) zgodziłem się na sieć bezprzewodową jako że nigdy wcześniej nie miałem z nią styczności poradziłem się sprzedawcy w sklepie komputerowym, który polecił mi router D-Link Dir-300 + sieciówkę D-Link DWL-G122 uargumentował to słowami... "D-Link chyba najlepsza firma łącząca zarówno jakość jak i cene i na użytek domowy wystarczy w zupełności" Posłuchałem go zakupiłem sprzęt i po podłączeniu strasznie się rozczarowałem... Router musi stać 2 pomieszczenia dalej od mojego komputera stacjonarnego jest to odległość około 7-10m dodam iż ściany nie są grube. Problem polega na skokach pingów... Koło 20 pakietów odbieram normalnie (13-21ms) z czego 21 (2000+ms) co w połączeniu z jakąkolwiek gra nie jest przyjemne... Testowałem laptopa znajomego u mnie w pokoju i internet działa bez zarzutu... Czyli raczej problem nie leży po stronie Routera chociaż mogę się mylić. Nie wiem co z owym fantem zrobić stąd też proszę o pomoc/rady odnośnie wi-fi.

 

Schemat układu pokoji:

http://img71.imageshack.us/img71/7859/mapawifi.png

 

Zrzut z CMD:

http://img132.imageshack.us/img132/5541/cmdn.png <-- Często bywa i tak...

Będę bacznie obserwował temat, dlatego też jeżeli pominąłem coś istotnego mogę bez problemu dopisać.

Edytowane przez Tieria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

No cóż. Po pierwsze to opierd***** lokatorów za argumenty i kase w błoto. Po drugie to pingi są :* poprostu. Po trzecie może to ta sieciówka w twoim PC

Edytowane przez Interista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Po pierwsze to opierd***** lokatorów za argumenty i kase w błoto. Po drugie to pingi są :* poprostu. Po trzecie może to ta sieciówka w twoim PC

 

Wszystko pięknie, ale... mało mi to pomaga, dlaczego uważasz że "kasa w błoto" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ile widzisz sieci bezprzewodowych w pobliżu ? i na jakich kanałach ( podaj kanał jaki ty masz teraz )

Podaj pingi z 192.168.0.1... zobaczymy czy to nie jest elekt samej sieci twojej...

 

10m to nie tak duzo ( jak masz umieszczony router ? jak gdzies przytulony do sciany to postaw go w "wolnej przestrzeni " czyli np środek okna... podaj siłę sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system?

vista/7?

zreszta od razu zobacz tu Home-WLAN Optimizer - Optimize wireless gaming, audio and video streaming...

przeczytaj co to jest i faq

jezeli tak jest w twoim przypadku to bedziesz mial od razu solucje

 

System: Windows XP PRO SP3 PL

Zaraz napewno poczytam.

 

Po pierwsze ile widzisz sieci bezprzewodowych w pobliżu ? i na jakich kanałach ( podaj kanał jaki ty masz teraz )

Podaj pingi z 192.168.0.1... zobaczymy czy to nie jest elekt samej sieci twojej...

 

10m to nie tak duzo ( jak masz umieszczony router ? jak gdzies przytulony do sciany to postaw go w "wolnej przestrzeni " czyli np środek okna... podaj siłę sygnału.

 

Ping Routera: http://img339.imageshack.us/img339/2170/cmdrouter.png

j/w ~20 pakietów normalnie potem skok na 1k+/2k+

Widzę 3 sieci w otoczeniu, aczkolwiek odnośnie "kanału" nic nie zmieniałem bo jak pisałem jest to moja pierwsza sieć wi-fi.

Router stał w różnych miejscach w każdym to samo... czy antena skierowana w moim kierunku czy też na prosto do góry. W końcu to antena dookólna. Zasięg ze skierowana antenką do góry 3|4/5 nie spada niżej. t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli siedzisz na kanale 6 to go zmień.. na chocby 1 ( nie bedzie interferencji od sąsiednich sieci) ..

Wyłacz filtrowanie WEP i założ sobie filtrowanie po mac karty sieciowej radiowej.. ( nie ma takiej wymiany pakietów pomiedzy urzadzeniami ) i pingi mniejsze...

 

1K pingu to spore zakłocenie sieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli siedzisz na kanale 6 to go zmień.. na chocby 1 ( nie bedzie interferencji od sąsiednich sieci) ..

Wyłacz filtrowanie WEP i założ sobie filtrowanie po mac karty sieciowej radiowej.. ( nie ma takiej wymiany pakietów pomiedzy urzadzeniami ) i pingi mniejsze...

 

1K pingu to spore zakłocenie sieci....

 

Zrobiłem wszystko zgodnie z tym co pisałeś. 0 efektów 20 normalnie next 1k+/2k+

Postawiłem lapka koło stacjonarki pingownie routera 1-4ms czasem skoczy na 50-100 jeden pakiet i dalej normalnie. Czyli raczej wszystko gra... Reasumując sieciówka za słaba ? uszkodzona ? Czy może jakieś inne pomysły ? Mam jeszcze pytania, opłaca się jakąś antenę na allegro kupić i zmienić fabryczną z routera na większą/mocniejszą ? wtedy schować router a antenę wystawić? I ew. co mógłbym zrobić z tą sieciówką ? I czy zostawić tą konfigurację po MAC, jest ogólnie lepsza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz juz jasne ( chciałem być pewnien że siec radiową wyeilinowaliśmy) MAC nie tyle lepszy co nie ma takich jaj z niektórymi komputerami ( np miałem jazdy z lapsem gdy WPA było--- za diabła nie chciało się łaczyć... drukarki z wi-fi (hp) nie cierpia WPA ( paradoks napisane że obsługuja) itd itd.. )

 

Takie skoki pingu jak ty masz ( 212.77.xx ... ) to prowider tobie funduje...

 

Sprawdz jeszcze ping sprzed routera... by na pewno wyeliminowac sprzet ( radio juz wyeliminowaliśmy)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie skoki pingu jak ty masz ( 212.77.xx ... ) to prowider tobie funduje...

 

Sprawdz jeszcze ping sprzed routera... by na pewno wyeliminowac sprzet ( radio juz wyeliminowaliśmy)..

 

Laptop w moim pokoju odbiera doskonale... tak samo na kablu idzie wszystko pięknie czyli to raczej nie provider a sieciówka ? Jakieś sensowne rozwiązania ew. jaka sieciówke polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzoumiem ze stacjonarny i laps maja ten sam problem z pingiem? czy tylko stacjonarny ?

 

Powiem ci ze najlepsze sieciówki mimo ze to dziadki to raliniki "kanciaki" 11mbps... gdy były jaja z stabilnoscią łacza ( klient daaalekooo od stacji) to kładło sie ralinka i wszystko się uspakajało...

 

Jak mozesz to wymuś na karcie sieciowej w kompie prace w standarcie B (11mbps lub mniej) to tez czesto pomaga...

 

P.s u mnie konfiguracja to :

DI-524 laps na atherosie 5009 a stacjonara na X-micro USB ( chipset Zydasa ZD1211B)

Pingi do routera 1ms.. siła sygnału 63% router za sciana w odległosci 10m ( stoi na parapecie okna )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tej karcie głównie komentarze ludzie... i zaledwie 30% to pozytywy... na laptopie niekiedy pakiet urwie ew. ping podskoczy ale to raczej sporadycznie. Po zmienia na krótkie fale niema wielkich zmian, dalej to samo :/ Wydaje mi się że najlepiej zmienić kartę... tylko jeżeli mam już zainwestować to czy znasz może jakiś model, że tak to ujmę sprawdzony który jednak dość dobrze wykorzysta prędkość łącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat. Sam miałem z tym problemy.

Kwazor zapomniał o jednym szczególe.

 

Mianowicie, jeżeli łączysz się za pośrednictwem windowsowego "oprogramowania" to zawsze będziesz miał tego laga.

Objawia się to tak że jak puścisz ping to co chwile jeden ping idzie z opóźnieniem ok. 1300 - 2000 ms.

 

Rozwiązanie. Zainstaluj oprogramowanie do łączenia się z siecią bezprzewodową które otrzymałeś od producenta karty.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpachla niestety powiem ci ze to nie tak do konca :

Dołączona grafika

 

Jak widzac nawet mniejszy ping niż 1ms sie pojawia....

 

Zrobiłem to dla testu... specjalnie dla ciebie...

 

No to karta leży... ps jak masz Viske vio zapakuj mu stery od kompletnie innej karty (innej firmy ale chipset musi się zgadzać ) mi to smigało ( x-micro nie dał sterów pod viste ale D-link i zyxel tak a to te same chipsety sa w srodku..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mnie dopadła choroba lagów....synek rozwalił mi sticka USB ( chipset zydas 1211)

 

Kupiłem Ralinka / Sparklana /Techniclana WIPR 3012 ( 3 firmy a dokładnie to samo :) czyli nastepca Ralink NDC NWH3012 ( słynny kanciak )

 

Kurcze pinguje siec... <1 <1 <1ms bum 1000m <1 <1 <1 sru 3000ms <1<1< Zerwanie....

 

YYY ? Sygnał -53dBm... wiec super...

 

Powód ?

Włączyłem WZC service windowsa.... a on co około kilkanascie sekund "niucha" jakie sieci widzi w poblizu....

 

Załaczyłem Ralinka utility i jak ręka odjął....( raz na jaaakis czas zerwie ale to juz jest pomijalne... )

 

Czyli niektóre karty sa czułe na WZC a niektóre nie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość długo nie pisałem, ale wyjechałem... toż po powrocie wyłączyłem WZC i nagle wszystko działa poprawnie... :D Jeszcze nie mogę uwierzyć ale dzięki wielkie za pomoc :)

 

Przy każdym restarcie muszę ponownie to zmieniać... Da się to jakoś na stałe ustawić?

Edytowane przez Tieria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...