Skocz do zawartości
Raven5826

Rozbudowa systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko,

 

zastanawiam się nad rozbudową już "trochę" leciwego zestawu i myślę nad tym od czego zacząć (co przyniesie korzystniejszy / większy efekt) w grach. Generalnie sprzęt jest wykorzystywany do gier. Czy od procesora czy od grafiki ?

 

Sprzęt obecnie to :

Asus P5B

E6300 (podkręcony do 3,09 Ghz)

Grafika Palit 7900 GS

 

 

A myślę o kupnie :

E8400

lub

Zotac GTX 260 AMP2.

 

Zwracam uwagę, że całość biega na 17" lcd i rozdzielczość to max 1280x1024 i nie wdzę na chwilę obecną potrzeby posiadania większej rozdzielczości.

 

Zdaję sobie sprawę, że wymiana tylko jednego elementu - to wąskie gardło drugiego (np. wymiana grafiki, będzie skutkowała tym, że będzie pracowała na x% bo reszta będzie duszona przez stosunkowo słaby procesor itp.). Tu chodzi o to od czego zacząć ...

 

pozdr.

raven5826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wymnienic grafe w Twoim przypadku . Procek nie jest taki zly , 3.1 GHz to nie tak malo ;)Ale zawsze mozesz sprobowac go troche podkrecic jeszcze .

Ale zrob jak napisal wyzej "jaki masz zasilacz i ile zł?" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w dużo lepiej zrobisz wymieniając grafikę. Jedno małe ale - wydaje mi się, że do 1280 nie jest potrzebny GTX260 - w sumie to też zależy w co grasz, ale ja kupiłbym coś tańszego. Przy okazji spróbuj jeszcze pogonić trochę proca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec 420W.

 

Patrzac na testy zuzycia prądu przez obecną grafikę i przez planowaną nową - można powiedzieć ze parametry obu są praktycznie takie same pod względem rzeczywistego zuzycia... nie mowie o deklaracjach producentów, tylko o tym co wychodzi w testach poboru pradu na zagranicznych forach. Wiec domniemywam ze z zasilka nie powinno byc problemu.

 

Co do kasy, to nie jest problem (mam juz swoje lata ...), ale tez nie chce robic rewolucji w pelnej skali, tylko krokami do przodu i zastanawiam sie od czego zaczac.

 

pozdr.

raven5826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tak uważasz ?

 

Jak czytałem na temat poboru prąd w wypadku już mocno leciwego mojego Palita 7900 GS i tego Zotaca to praktycznie zuzycie w stresie mialby bardzo podobne do siebie. Coś około 190 W.

 

Zmiana zasilacza to była jedna z pierwszysz rzeczy jaką brałem pod uwagę przy koncepcji rozbudowy sprzętu. Szczególnie przy padożernych grafikach, ale z testów które czytałem wynika, że obecnie produkowane grafiki mają zbliżoną prądożerność do sprzętu sprzed kilku lat. Inna technologia wykonania etc. Tak przynajmniej sobie to tłumacze, bo inżynierem elektronikiem nie jestem.

 

pozdr. Raven5826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego poradnika:

 

Zwracajmy uwagę nie na waty w nazwie, lecz tabliczki znamionowe, a dokładniej na moc linii +12V, która aktualnie jest wykorzystywana przez zdecydowaną większość podzespołów. Starsze zasilacze miały mocniejszą linie +3,3V i +5V, które kiedyś były o wiele bardziej wykorzystywane, więc podana moc w nazwie jest tym bardziej niewiarygodna.

 

Niestety ten Szef 420W ma tylko na papierze w tej chwili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Panowie na bardziej wyczerpującą odpowiedź ciężko było liczyć.

Przekonaliście mnie. To jaką zasiłke proponujecie (wydajność/kosztów)? Nie szukam "Mercedesa" - tylko rozsądnego wyboru , nie koniecznie najtańsze na rynku, ale za rozsądną ceną dające rozsądną jakość. Parametry na czym to ma w przyszłości działać macie w załączeniu.

 

Jeszcze raz dzięki za dotychczasowe informacje.

 

pozdr.

raven5826.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...