Skocz do zawartości
Krzysiu789

Monitor 23" za max. 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie planuję zakup nowego monitora (prawdopodobnie 23"). Jak wiecie wybór jest ogromny. Monitor miałby służyć głównie do grania i internetu, czasami do obejrzenia jakiegoś filmu.

Cena to maksymalnie 800 zł. Mam kilka swoich typów, ale chciałbym się dowiedzieć co Wy polecanie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na kwiecień z LCD 21,5-24 do 850zł ?(bez badpixelów i z gwarancją na pixele) do filmów HD i gier wyłącznie.

Mam na oku Dell 2209WA,Samsung p2350,Benq V2220H, zależy mi na małej reakcji i żywych kolorach i dobrym kątem widzenia.

Jajkie łącze będzie miało najlepszą jakość ? DVI/DVI,HDMI/HDMI, DVI/HDMI.

Jakaś jest różnica między 16;10 a 16:9 ? brak skalowania monitora 1:1 i czy odrazu wymieniać monitor gdy pokaże się badpixel.

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku Dell 2209WA,Samsung p2350,Benq V2220H, zależy mi na małej reakcji i żywych kolorach i dobrym kątem widzenia.

 

 

z podanych monitorów Dell jest najlepszy jeśli chodzi o wspomniane przez ciebie kąty i kolory (a ściślej o odwzorowanie kolorów) natomiast najżywsze kolory (choć nienaturalne) będą w Samsungu.

Dobrą alternatywą dla Della jest LG w2220P, jest na tej samej matrycy ale jego dodatkowym plusem jest gwara (chociaż nie wiem czy na Ultra Sharp dell tez nie daje takiej gwary - warto to sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qmpel kupiL Della i jakoś kontrast i kolory nie rzuciły mnie na kolana i jeszcze wyczytałem że ten monitor nie ma skalowania czy coś i że niewarto brac 16:10 bo to krok do tyłu i będą paski i w grach i w filmach ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewarto brac 16:10 bo to krok do tyłu i będą paski i w grach i w filmach ;s

 

Bzdury ten Twój "Qmpel" opowiada ... Ja jakoś pasków w grach nie mam (monitor 16:10). A w filmach i tak paski będą, niezależnie czy kupisz 5:4 , 4:3 , 16:10 czy 16:9 bo zwykle kadr ma proporcje 2,35:1 lub 2,4:1 :>

 

Qmpel kupiL Della i jakoś kontrast i kolory nie rzuciły mnie na kolana

 

A niby jakie te kolory miałyby być by "Cię rzucić na kolana" ? :plum: ... bo kontrast na tym DELL jest >standardowy<. Dziwne że nie zwróciłeś uwagi na bardziej jednolity obraz przy patrzeniu na wprost (matryca IPS = lepsza char. kątowa), i bardziej gładkie pokrycia kolorem dzięki prawdziwej palecie 24 bit (brak FRC/ditheringu w przeciwieństwie do tanich TN z paletą 18 bit gdzie symulacje ditheringiem są konieczne) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury ten Twój "Qmpel" opowiada ... Ja jakoś pasków w grach nie mam (monitor 16:10). A w filmach i tak paski będą, niezależnie czy kupisz 5:4 , 4:3 , 16:10 czy 16:9 bo zwykle kadr ma proporcje 2,35:1 lub 2,4:1 :>

 

Na nvision jest topic 16:9 vs 16:10

 

 

A niby jakie te kolory miałyby być by "Cię rzucić na kolana" ? :plum: ... bo kontrast na tym DELL jest >standardowy<. Dziwne że nie zwróciłeś uwagi na bardziej jednolity obraz przy patrzeniu na wprost (matryca IPS = lepsza char. kątowa), i bardziej gładkie pokrycia kolorem dzięki prawdziwej palecie 24 bit (brak FRC/ditheringu w przeciwieństwie do tanich TN z paletą 18 bit gdzie symulacje ditheringiem są konieczne)

 

Zastanawiam sie czy tv 22+ nie bedzie lepszy od monitorka ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...