Skocz do zawartości
Boniu

Zmiana karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki dylemat. Mój zestaw PC możecie zobaczyć w podpisie. Zestaw sprawuje się dobrze w nowych grach ale uniemożliwia mi komfortowe granie w wiele sarych gier np. Rome Total War, Morrowin, czy nowy Empire Total War. Tak się składa że jestem pewien, że winna jest karta graficzna, która wprawdzie pokazuje pazur w Crysisie ale nie wyrabia przy starych grach.

 

Mam więc pytania:

1 - Czy wymiana karty na Radeona 8850/5870 nie pogorszy wyników w nowych grach?

2 - Czy może to jakiś inny komponent w moim kompie może wywołać te kłopoty?

3 - Na ile wycenilibyście moja kartę? Używam od około 8 miesięcy. Na allegro widziałem te karty za około 1400 zł, ale nie z Gigabyte. Ja bym chciał kupić nową kartę i nic na nią nie wydać.

4 - Czy taka wymiana w ogóle ma sens?

 

Ps. Raczej bym ją robił an początku wakacji, więc do "wieku" karty możecie dopisać 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że na ATI 5870 by był moze i lepszy wybór bo mnie żre prądu dwukrotnie ale przy wyższych rozdzielczościach moze być lekko słabsza choć nie zawsze a moze byś dozbierał 600 zł i za 2100 juz moze kupił byś ATI 5970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor obsługuje najwyżej 1680x1050.

Czy takie rozdzielczości są duże?

Poza tym zastanawiam się - a może warto poczekać na GeForcy 400? Nawet jak nie będą lepsze to Radeony mogą stanieć.

 

Nie, nie ma szans żebym dozbierał, warunkiem wymiany karty ma być to, żeby była ona darmowa (znaczy że sprzedam tą, a kupię nową). A może ktoś na forum chciałby kupić mają kartę? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym się raczej zastanowić dlaczego topowa karta sobie nie radzi - albo jest walnięta albo przyczyna jest nie w samej karcie..jaką masz gwarancję, że wymiana pomoże? rady typu zmiana na kartę za 2000są co najmniej nie poważne..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym się raczej zastanowić dlaczego topowa karta sobie nie radzi - albo jest walnięta albo przyczyna jest nie w samej karcie..jaką masz gwarancję, że wymiana pomoże? rady typu zmiana na kartę za 2000są co najmniej nie poważne..

 

No sądzę że problemem są sterowniki. 8800 GTS wspominam znacznie lepiej od mojego potwora. Mogłem grac na maksymalnych detalach w prawie wszystkie gry. GTX 295 poprawił zdecydowanie wydajność w Crysisie, World in Conflict, Lost Planet i innych nowych grach (wszędzie bardzo wysokie detale), ale prawdę mówiąc to w takiej samej ilości gier pogorszyła się wydajność. Są to: -Empire Total War (nie mogę grać bo przycina się niezależnie od ustawień i to BARDZO a działał płynnie na wysokich), Rome Total War (działał na maksie, teraz muszę kombinować żeby grać), Morrowind (mod na grafikę wywołuje niepłynne działanie a wcześniej tak nie było), Heroes V (były maksymalne, są wysokie i to bez AA, ale akurat tu mi nie przeszkadza bo nie widać różnicy), PLANESCAPE TORMENT!!! (przy rzucaniu zaklęć wszystko miga a w kompie aż trzeszczy, raz się nawet zresetował).

 

Wszystko bym zrozumiał ale TORMENT!!

 

Ps. Mam nieaktualne stery. Ściągnę nowe i zobaczę co się będzie działo. Ja mam ze stycznia 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ściągnąłem nowe stery, jest ciut lepiej w niektórych przypadkach, tam gdzie nie było problemów dalej ich nie ma, postanowiłem nie zmieniać karty, ponieważ mi się po prostu szczerze mówiąc nie chce. Ale dziękuję wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem nie jest karta graficzna, a dowodem tego sa problemy w Tormencie. Torment jest gra calkowicie w 2D, na sprite'ach, tam nie ma nawet kropli grafiki 3D, wiec niemozliwe jest, zeby karta graficzna "nie wyrabiala", bo ta gra chodzila dobrze nawet na kartach PCI z 2MB pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem nie jest karta graficzna, a dowodem tego sa problemy w Tormencie. Torment jest gra calkowicie w 2D, na sprite'ach, tam nie ma nawet kropli grafiki 3D, wiec niemozliwe jest, zeby karta graficzna "nie wyrabiala", bo ta gra chodzila dobrze nawet na kartach PCI z 2MB pamieci.

 

No to nie wiem o co idzie. Mój procesor był przez godzinę testowany stressprimem na wszystkie rdzenie naraz, pamięci też przetestowałem. Na 8800 nie było problemów nigdzie, a procesor miałem 3.7 GHz a nie 3.4 GHz jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo im bardziej procesor podkręcach tym większa TWP możliwe że źle napisałem skót to więcej ciepła i procek więcej watów pobiera a ten 8800 to o wiele mniej pobierał watów to zasilacz wytrzymywał to a ten 295 wiecej od 8800 pobiera to możliwe ze zasiłka nie wytrzymywała i brakowało jej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością chodzi o zasilacz. Ale Q9400 do 3.4 GHz nie potrzebuje zmiany napięcia, więc mam takie samo jakby był niepodkręcony (2.66 GHz), więc to raczej nie kwestia procesora, no chyba że Torment przeciąża proca mocniej od StressPrima. Więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale im bardziej podkręcasz procka tym więcej ciepła wydaje i więcej Watów może zurzywać

 

Moc (WAT) = natężenie ( w amperach) * napięcie (które jest takie jak bez podkręcania)

 

Akurat na fizyce trochę się znam :P Ilość Gigaherców nie ma wpływu na moc. Tu musi o co innego chodzić. Ale trudno, w innych grach problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...