Skocz do zawartości
SkyWalker95

Wiatraczki 70 i 92 oraz przepływ powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wiem, że na forum było kilka tematów związanych z obiegiem powietrza, aczkolwiek mój przypadek wygląda troszeczkę inaczej. Zamierzam dokupić wentylatorki do komputera. Jednak nie wiem jakiej firmy i jakie. Zależy mi aby były ciche(bardzo mi na tym zależy) i nie przekraczały ceny ok 90zł(oba). Druga sprawa to czy mają one wydmuchiwać czy wdmuchiwać powietrze oraz gdzie je umieścić.Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

1. wymiary 92x92 oraz 80x80

3.70x70

2.92x92 oraz 80x80. Pod 2 jest wlot powietrza.

5. Jest to coś w rodzaju siatki.

Na płycie głównej mam 2 wolne 3-pinowe gniazdka wentylatorów. Moja płyta to MSI P55-CD53, a zasilacz ModeCom CARBON MC 530W(mam jeszcze wolne jedno 4-pinowe gniazdko w zasilaczu)

Do miejsca numer 2 jest trudny dostęp, więc chyba nie ma sensu tam montować wiatraka.

Zastanawiam się, czy można by zamontować wiatraki w miejscu 1 oraz 3(w 3 mam obecnie "kołnierz") i czy miałyby one wdmuchiwać czy wydmuchiwać powietrze. Gdyby wydmuchiwały one ciepłe powietrze to zimne mogłoby wlatywać przez numer 2 i 4.

Czy przejściowki rozmiarów są dobrym rozwiązaniem?

Edytowane przez SkyWalker95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód zasysający, tył wyciągający. Gdybyś popatrzył trochę na dział i zaczął samemu szukać odpowiedzi...

 

I najwyraźniej każdemu nie chce się wałkować tego samemu świeżym użytkownikom - 100 razy o air duct'cie pod P4/AMD, 50 o tym jak wygląda sprawa bocznego nawiewu, porządek w kablach etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak Orgiusz już napisał o obiegu więc tu nie ma co dodawać, za to dodać można ze jak chcesz mieć Ciche wentylki to 12x12 i przy okazji będzie wydajność :) Na na przód jak się lekko pobawisz w powiększenie dziury i pocięcie budy to wchodzi 12x12 :) na tył jak pomierzysz to tez powinna wejść (fakt ze może trzeba będzie się dość mocno pobawić bo może nawet będzie trzeba ciąć tylną blachę :)ale wg. mnie to chyba najlepsze rozwiązanie

 

 

@Orgiusz a może by przylepić temat z obiegiem budy i wyjaśnić tam parę spraw jak powinno wyglądać i gdzie wentyle montować ? może wtedy by nie było aż tylu pytań i nowych tematów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...