Skocz do zawartości
SotY

MOBO/RAM dla i7-860

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupilem okazyjnie i7-860 (oznaczenia z CPU SLBJJ MALAY L944B596 jezeli ma to jakies znaczenie) no i teraz pasuje dokupic do kompletu plyte i pamiec. Moja znajomosc tematu zatrzymala sie w czasach A64 wiec potrzebuje pomocy :) Reszta bebechow zostaje taka jak w podpisie (grafika, zasilacz, dyski itd). Chce plyte, ktora bedzie miala spore mozliwosci OC ale jednoczesnie nie az tak rozbudowana jak moja obecna DFI bo nie mam teraz czasu bawic sie milionem opcji zeby znalesc optymalne ustawienia. Ma miec USB 3.0 i SATA 6Gbs na przyszlosc. Nie potrzebuje SLI/CrossFire. Wbudowana karta dzwiekowa tez nie ma znaczenia bo zostawiam obecne X-Fi. Minimum 6 portow SATA i wymagany jeden port IDE (zostawiam obecna nagrywarke i DVD-ROM). Chlodzenie procka zostawiam Scythe Infinity tylko dokupie zapinke dla 1156. Przedzial cenowy dla plyty to ~$150-180 max $200 jezeli na prawde warto dolozyc. Co do pamieci to nie mam zadnych wymagan oprocz tego, ze ma byc 2x2GB i zeby mialy jakis potencjal OC. Cena za pamieci to max $150. Jakies propozycje ?

 

Widze mase odpowiedzi ;) OK co do plyty to mniej wiecej sie juz troche zorientowalem i na placu boju zostaly Gigabyte GA-P55A-UD4P i ASUS P7P55D-E Pro. Obie cenowo podobnie z lekka przewaga na korzysc GB. Czy to dobry wybor i jezeli tak to, ktora z nich lepsza ? Dalej aktualne pozostaje pytanie dotyczace pamieci. Tutaj czym wiecej czytam tym mniej wiem ;) DDR3-1600 czy DDR3-2000 ? Jaka firma ? Jakie opoznienia ?

Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/pamieci/goodram-pro-ddr3-dual-channel-2x2048mb-2000mhz-cl90-box.0.381908.html

 

Goodram PRO DDR3 Dual Channel 2x2048MB 2000MHz CL9.0 na kosciach Elpida Hyper ;-) 158$ przeliczajac cene z agito.pl

 

Nic lepszego jesli o ramy nie wykombinujesz.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie przebywam w stanach a Goodram niestety tutaj nie wystepuje. Temat w sumie juz nieaktualny bo nie moglem sie doczekac odpowiedzi i po przeczytaniu kilkunastu recenzji zamowilem juz ASUS P7P55D-E Pro i G.SKILL ECO DDR3-1600 CAS7 (F3-12800CL7D-4GBECO). GB odpadl ze wzgledu na redukcje predkosci PCIe do 8x przy podlaczeniu USB3.0 lub SATA 6Gbs. Pamieci w sumie troche na chybil trafil ale z recenzji i postow tutaj wynika, ze sa ok i kreca sie calkiem niezle a kosztowaly $125. Mam nadzieje, ze nie bede zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu

 

Zakupiłem Gigabyte P55-UD3 (recenzja tu http://pclab.pl/art38442-12.html)

Do tego dojdzie i5 750 lub i7 860 (zależnie od funduszy)

Pozostaje RAM i tu jest duży wybór:

- Goodram PRO 2x2048MB 2000MHz CL9.0 (w ofercie Agito)- polecane przez Was, jednak z kilku watków widzę, że te ramy mają problem z płytami Gigabyte

- A-Data 2x2048MB Extreme Edition 1600MHz CL8 (w ofercie Agito)

- G.SKILL ECO 1600 (2x 2 GB) CL7 (w ofercie Arest)

- A-Data (2x2GB) 2000MHz CL9 Xtreme Series (w ofercie ESC)

 

Moim faworytem jest G.SKILL ECO

Co Wy polecacie i daczego ?

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...