Skocz do zawartości
baranek11

Program do usuwania zbędnych plików z systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze

 

Poszukuję programu, który będzie służył do usuwania z systemu zbędnych plików temp, historii z wyszukiwarek, zbędnych wpisów w rejestrze itp. Do tej pory używałem CCleaner. Czy to dobry program ? Czy może potraficie polecić jakiś lepszy ? Program będzie pracował pod systemem Windows 7 Professional 64 Bit.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ccleaner pod Win7 64bit i nie mam żadnych problemów, moim zdaniem nardzo dobry program do "odświeżania" systemu.

 

Moim zdaniem takie programy jeszcze dodatkowo mieszaja w kompie, i zamiast "odswiezyc" jeszcze bardziej muli lub padnie po jakims czasie system... Jedyne lekarstwo na wszystko to format...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby CCleaner cokolwiek namieszał u mnie a muszę przyznać, że używam go codziennie od dwóch lat. Zawsze można zrobić kopię rejestru ;). Wg mnie CCleaner jest bezkonkurencyjny na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie programy jeszcze dodatkowo mieszaja w kompie, i zamiast "odswiezyc" jeszcze bardziej muli lub padnie po jakims czasie system... Jedyne lekarstwo na wszystko to format...

 

CCleaner nie jest do odświeżania. W ogóle dziwne pojęcie, które nie ma zastosowania w komputerach. CCleaner jest do usuwania zbędnych plików/katalogów (np. tymczasowych) lub wpisów w rejestrze, których nie usunęły nieudolnie zrobione instalatory/deinstalatory programów. Tylko tyle. Żadna filozofia i znikome zagrożenie dla systemu. Problemy mogą się pojawić, gdy mamy mocno modyfikowany system lub jakieś niestandardowe urządzenia/aplikacje.

Przykładowo problem stanowi wpis rejestru programu Avira - jest on traktowany jako zbędny i usuwany, ale Avira zaraz go przywraca. Aby nie wyświetlał się na liście wyników, wystarczy dodać wyjątek do programu CCleaner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę przy CCleaner. Jeszcze mam takie pytanie, czy mogę bezpiecznie bez obaw, że usunę coś ważnego, kasować wszystkie znalezione pliki, jeśli mam zaznaczone wszystkie opcje w zakładce 'Windows' oraz wszystkie z wyjątkiem Mozilla/Firefox w zakładce programy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...