Skocz do zawartości
frozenrb

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

chciał bym zmodernizować swój komputer.

 

Obecnie mam

 

AMD AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM

AsRock AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

Kingston HyperX 4gb ddr2 ( 800 mhz)

Antec Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

Corsair Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Pentagram Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

SilentiumPC SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA)

Ati Radeon 4770

 

Do grafiki 2d Powoli zaczynam siadać na 3d. Co byście polecili? Żeby wzmocnić rendering, raczej interesuje mnie jakiś upgrade, bo cudów narazie w 3d nie robię a i7 to spory wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 710 nie rusza 4 rdzeń:P.

 

Myślałem o kolejnych 4 gb ddr2 i Phenomie x4 955.

 

Aha i jakie wentylatory żeby usprawnić chłodzenie, bo aktualnie mam zaklejoną górną i boczną kratkę, na tylniej ściance mam akase amber 120, na karakorum Zephyra a z przodu wentyl pentagrama.

 

Zależy mi na względnej ciszy i dobrym chłodzeniu. Dobrym pomysłem jest zmienienie na jakiś lepszy cooler.

 

Ile będe mógł podkręcić bez zmieniania napięcia.

Teraz pytanie czy zasilacz wystarczy ?

Edytowane przez frozenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia że słabo u mnie z oc, a na pogłębianie wiedzy za bardzo nie mam czasu, wiem że to godzinka czytania, a bez wątpienia koledzy z forum pomogli by ale raczej zależy mi na lekkim oc. W domu nie jest mi potrzebny jakiś mega komputer;) szczerze powiedziawszy oc też nie jest jakieś wymagane bo po 8 godzinach photoshopa/indesigna i innych programów graficznych nie spieszy mi się do niczego. 3ds max to raczej pasja, licencja studencka obliguje do niekomercyjnego użytku. Za rok dwa i tak wszystko będzie leciało na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenoma X4 raczej nie warto, jeśli już to Athlona II X4, bo z tego co kojarzę 3DS raczej nie jest zależny od pamięci podręcznej. Z drugiej strony pomysł wymiany Phenoma II X3 na Athlona II nie brzmi zbyt rozsądnie. Najlepszy byłby Phenom II X6 1055T. Z tego co kojarzę Asrock wydał lub ma wydać odpowiedni bios do twojego modelu. Pytanie, czy naprawdę potrzebujesz takiego potwora :) W sumie myślę że tak, nie ma nic bardziej denerwującego, gdy render wychodzi nie tak jak chciałeś i musisz go powtarzać przez kolejne kilka godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1055T ma podobną wydajność na 6 jajkach co 955, no i chyba nie ma biosu do mojej płyty.. ale czy będzie ? no i do x6 lepsze chłodzenie chyba bym musiał mieć, już mojego x3 potrafię naprawdę skatować.

 

Prawda jest taka że w pracy mam i7 920 i często nie daje rady, ulepszać kompa można w nieskończoność. Staram się znaleźć złoty środek.

Dołączona grafika

Edytowane przez frozenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie X6 nie jest takie najgorsze, podejrzewam że lepsze od chłodzenia PII 710. 965 to jednak bardzo wysoko wykręcony quad. Tu masz porównanie w Maksie 2010:

Dołączona grafika

Jak widać obsługa wielowątkowości minimalnie się poprawiła. Ja bym brał X6, dopłata w stosunku do 965 nie jest duża :)

Edytowane przez Assassin_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Karakorum, wypoleruje go:) teraz tylko czekać na wypłatę:) na spadek cen nie ma sensu chyba:P

 

Dziękuję bardzo za pomoc :)

 

800 zł procek 360 ram, pasta w 1200 się zamkne.

Edytowane przez frozenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...