Skocz do zawartości
saYmanik

czytnik kart -nie czyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie. Posiadam sobie czytnik o nazwie Apacer ae300.Podłączam go zgodnie z instrukcją płyty głównej w odpowiednie miejsce i nie działa. Pod pojęciem nie działa mam na myśli ,że nie czyta mi kart.Wkładam karte jaka kolwiek i nic się nie wyświetla. Port USB o dziwo w nim działa wyśmienicie. Problem pojawił sie po formacie bo wcześniej działał. Nie wiem czy potrzebuje jakieś stery do niego czy co bo w googlach nic treściwego nie znalazłem poza tym wcześniej działał bez sterów.Menadżer urządzeń nie pokazuje mi żadnych wykrzykników z tym związanych.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez saYmanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, ze dobrze wkładasz karty do czytnika? Bo też niedawno się z takim problemem spotkałem i okazało się, ze karty trzeba było wkładać stykami do góry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładać to ja umiem:P a tak na poważnie...wkładałem i tak i tak.Różne rodzaje kart, sd, mmc, itd

wcześniej w "mój komputer" w czerwonej ramce miałem nawet tak jakby dyski przypasowane do wejść w czytniku czyli każdy dysk odpowiadał za inna karte a teraz tego nie mam. W menadzer urzadzeń chyba powinienem mieć jakiś wpis odnośnie czytnika a nie ma żadnego.Pomimo to usb działa. Podłączałem wtyczke pod różne gniazda na płycie odpowiedzialne za usb i to samo było.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w zarządzaniu dyskami, czy są jakieś inne dostępne, które nie mają przypisanych liter.

 

Zobacz w menedżerze sprzętu w "stacje dysków" oraz "stacje dyskietek" czy nie ma tam tego urządzenia.

 

Jeśli wszystko zawiedzie, to sprawdź sprzęt w innym kompie, bo jest szansa że czytnik padł.

Druga opcja, że zainstalowałeś system okrojony z odpowiednich sterowników.

Sprawdź też w usługach, czy nie ma wyłączonej usługi, która mogła by być z tym powiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stivo pisałem wcześniej, że podłączałem go juz pod inne wejścia:)

 

@up

1) nie ma nic.Tylko twardziel

2)Nie widze go w ogóle w MU.Tzn czytnika.

3)System oryginalny win7 ultimate 32b, wcześniej tez był win7 ten sam i działało

4) Usług zadnych nie wyłączałem

 

Kurde teraz nie bardzo mam u kogo sprawdzić za bardzo teraz...chyba spisze go na straty

edit: próbowałem tych sterów http://ap.apacer.com/ap/products/Mega_Steno_AE300_downloads.htm i pokazuje mi w trayu, że nie wykryto urządzenia

Edytowane przez saYmanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...