Skocz do zawartości
tom_91

Pomocy z kontem użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę was o pomoc otóż coś na grzebałem i usunąłem konto siostry(konto było z uprawnieniami administratora) ale wszystkie dane zostały tu "C:\Documents and Settings" ale jest to zabezpieczone i nie mogę tego np skopiować utworzyć nowego konta i skopiować wszystkie dane spowrotem(głównie chodzi o zdjęcia) a więc proszę o pomoc np żeby przywrócić te konto lub uzyskać dostęp do tego zabezpieczonego katalogu użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

oto mój problem jak widać użytkownika o nazwie "Ancia" nie ma ale jest katalog ze wszystkimi danymi tego użytkownika ale nie mam do niego dostępu.

A więc ja tu widzę 2 wyjścia:

1. Jak uzyskać dostęp do tego katalogu

lub

2. Czy można jakoś przywrócić użytkownika "Ancia", który będzie miał dostęp do swojego katalogu.

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok momencik powstawiam screeny to mam nadzieje ze wszystko się wyjaśni

 

Najpierw spróbuj przez tryb awaryjny(f8) przy starcie systemu. To pewnie wystarczy.(to może być ad 1)

ad. 2 to nie wiem możliwe że jak skopiujesz z usuniętego profilu i później podmienisz pliki w Documents and Settings to pewnie będzie.

Edytowane przez Szot69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj przez tryb awaryjny(f8) przy starcie systemu. To pewnie wystarczy.(to może być ad 1)

ad. 2 to nie wiem możliwe że jak skopiujesz z usuniętego profilu i później podmienisz pliki w Documents and Settings to pewnie będzie.

 

ehh z trybem awaryjnym jest problem bo klawiatura mi nie reaguje :mur: ani pod usb jak i pod ps/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy XP Home muszą najpierw uruchomić komputer w trybie awaryjnym. W tym celu zaraz po uruchomieniu komputera wciskamy wielokrotnie klawisz F8 i za pomocą strzałek w górę w dół zaznaczamy opcję Tryb awaryjny i wciskamy Enter. Po wybraniu nazwy użytkownika i wpisaniu hasła klikamy na Tak.

 

Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę folderu, którego nie możemy otworzyć. Z menu kontekstowego wybieramy Właściwości i klikamy na Zabezpieczenia oraz Zaawansowane. W następnym oknie klikamy na Właściciel (W Viście klikamy na Edytuj i Kontynuuj).

 

Wybieramy naszą nazwę użytkownika, na przykład Jan Kowalski. Aby zapisać zmianę, klikamy na Zastosuj i zamykamy otwarte okna, klikając na OK. Po ponownym uruchomieniu komputera folder będzie dostępny.

 

***

 

Apropos klawiatury - dzwonił dzisiaj kolega z pracy - nie mógł zbootować płyty z windą - klawiatura nie reagowała na press any key.... Oo .... Pomogło przełączenie jakiekś cudacznej opcji w biosie Keyboard helper czy jakoś tak.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy XP Home muszą najpierw uruchomić komputer w trybie awaryjnym. W tym celu zaraz po uruchomieniu komputera wciskamy wielokrotnie klawisz F8 i za pomocą strzałek w górę w dół zaznaczamy opcję Tryb awaryjny i wciskamy Enter. Po wybraniu nazwy użytkownika i wpisaniu hasła klikamy na Tak.

 

Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę folderu, którego nie możemy otworzyć. Z menu kontekstowego wybieramy Właściwości i klikamy na Zabezpieczenia oraz Zaawansowane. W następnym oknie klikamy na Właściciel (W Viście klikamy na Edytuj i Kontynuuj).

 

Wybieramy naszą nazwę użytkownika, na przykład Jan Kowalski. Aby zapisać zmianę, klikamy na Zastosuj i zamykamy otwarte okna, klikając na OK. Po ponownym uruchomieniu komputera folder będzie dostępny.

 

***

 

Apropos klawiatury - dzwonił dzisiaj kolega z pracy - nie mógł zbootować płyty z windą - klawiatura nie reagowała na press any key.... Oo .... Pomogło przełączenie jakiekś cudacznej opcji w biosie Keyboard helper czy jakoś tak.

 

oo dziękuję wam bardzo w końcu coś zadziałało ale niestety jest problem. uzyskałem dostęp tylko do tego katalogu do jego podkatalogów już niestety nie. chcąc nadać sobie uprawnienia do każdego podkatalogu osobno napotkałem się na taki problem

Dołączona grafika

 

@edit

zauważyłem ze mogę teraz zmienić nazwę tego katalogu czy np w związku z tym mogę zmienić nazwę tego katalogu na jakąś inną następnie utworzyć użytkownika o nazwie "Ancia", następnie usunąć jego katalog z c:\documets... i przywrócić poprzednią nazwę? ale wymyśliłem xD czy to może zadziałać oczywiści zależny mi żeby nie stracić danych z tego katalogu

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co uzywac linuksa , jak nawet komunikta z Windows podaje rozwiązanie "problemu".

 

czy chodzi ci o to: "...możesz przejąc je na własność lub zmienić ustawienia inspekcji." ???

więc proszę cie wyjaśnij jak to zrobić ;p

a w między czasie pobieram Knoppixa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...