Skocz do zawartości
wysio

HP Pavilion dv7-1247cl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z laptopem jak w temacie. Może zacznę od początku...

Laptop przywieziony był z Ameryki i działał długi czas na angielskiej wersji Visty. Jednak ostatnio zaczął się dziwnie zachowywać - często się wieszał. Postanowiłem więc zainstalować wreszcie Win7 64 bit. Po instalacji wszystko było ok, ale nie na długo. Komputer znów zaczął się wieszać, aż w końcu zdechł. Zawiozłem go do serwisu gdzie okazało się, że przegrzała się grafika. Sprzęt został naprawiony i wszystko działało dobrze przez trzy dni, do póki nie "zniknął" dźwięk. Nie instalowałem wcześniej sterownika dźwięku od HP, bo dźwięk dobrze działał na tym z Windy. Gdy siadł, spróbowałem zainstalować ster od HP, ale nawet nie chciał się zainstalować. Postanowiłem przeinstalować na nowo system i ku mojemu zdziwieniu dźwięku nie było od razu po postawieniu systemu, tak jak to miało miejsce poprzednio. Głośniczek świeci się na czerwono i koniec. Sterowników od dźwięku dalej nie chce przyjąć, mimo że na stronie HP są wszystkie sterowniki pod Win7 64. W serwisie gdzie laptop był naprawiany zasugerowano, że sterownik nie jest kompatybilny z Win7. W drugim serwisie po 15min badaniu powiedziano mi podobnie a za znalezienie i wgranie odpowiedniego steru krzyknęli 100zł !!! Nie znalazłem nigdzie informacji, jako by tel laptop miał jakieś problemy ze sterownikami dźwięku pod Win7. Według mnie w serwisie podczas naprawy coś innego musieli uszkodzić - skoro przed naprawą dźwięk działał poprawnie...

Co Wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uwaloną dzwiękówke.

Windows pokazuje jakies 'nieznane urządzenie' ? Onboard audio w biosie włączone? Probowales czy na innym systemie jest dzwiek?(vista/xp?)

W XP bywa czasem ze nieda sie zainstalowac dzwieku - pomaga instalacja MS-UAA .

W ktorejs z przedpremierowych wersji w7 tez byl problem z dzwiekiem na IDT - domyslnie mial wylaczony dzwiek po instalacji sterownika, pomagało wybranie w opcjach 'głośników' jako domyslnych i odznaczenie mute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows pokazuje nieznane urządzenie, ale wcale to nie musi być od dźwięku. W biosie dźwięk włączony, na innym systemie nie próbowałem, ale na tym wcześniej przecież działało. Przyszło mi do głowy, że może zaktualizować jeszcze bios... No nic, jutro sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...