Skocz do zawartości
Conrack1410

Komputer do gier od podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... Zakładam nowy watek na forum gdyż już najpewniej nidługo będę robił generalną modernizację komputera

 

 

W tej chwili posiadam:

 

 

Q 6600 + Thermalright TRUE Black 120

 

Asus p5k Deluxe Wi-fi Edition

 

2x 1GB Crucial Ballistix tracer 1066mhz

 

320 GB Seagate Barracuda

 

4870 X2 Sapphire

 

Creative X-FI Elite-Pro + panel

 

Thermaltake Mozart TX z oknem

 

Chiefftec 750W

 

Logitech Dinovo Edge

 

podkładka Razer Destruktor

 

myszki brak

 

Głośniki ALESIS M1 ACTIVE MK2

 

 

 

Planuje kupić :

 

i7 920 + jakieś chłodzenie i wykręcic na 4ghz

 

8 gb jakiejs pamieci ddr3 2000mhz

 

plyta Asus Rampage Extreme 3

 

Grafika? ???

 

tagan bz 900w

 

obudowa ????

 

dysk jakiś 1tb

 

DELL 3008WFP

 

k. dźwiękowa XONAR - jaki ???

 

logitech g19??? z myślą o grach

 

Razer mamba

 

podkładka zostaje, głośniki zostają

 

 

 

 

tak więc kilka pytań:

 

 

- czy warto kupować nową kartę zamiast 4870x2? czy zostawić bądź dokupić drugą?

 

- jaki ram? pod i7 920

 

- jakie chłodzenie pod nowy procek

 

- czy warto pakować prawie 1,5 tysiąca w Rampage Ex 3 ? zależy mi na świetnym OC i stabilności

 

- logitech g19? czy coś innego - klawa z przeznaczeniem do gier

 

- jaki model Xonara DX?

 

-czy warto wymienic Chieffteca 750w na tagana bz 900w?

 

- obudowa - myslalem o drogiej Thermaltake level 10 gdyż mnie urzekła ale podobno nie ma możliwości zamocowania sesnownego chlodzenia i najwiekszych kart grafiki - wie ktoś coś na ten temat ?

 

 

budżet raczej nieograniczony ale nie zamierzam na niczym przepłacać bezsensownie i brać najlepszych procków po 4tys gdyż mogę sobie solidnie wykręcić coś tańszego smilies/smile.gif

 

zapraszam do dyskusji gdyż cenie sobie wypowiedzi użytkowników tego forum i chętnie ich wysłucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze zle dobrałeś ram przy i7 920 jest triple chanel wiec albo 3x2GB albo 6x2Gb (np.G.Skill Trident DDR3 2000 )

co do zasilacza to tagan niestety nie oferuje juz tak wysokiej jakosci jak kiedys jesli interesuje cie cos porządnego to pomysl o Enermaxie ( jesli chcesz cos bardzo mocnego to np. ENERMAX 950W REV )

co do grafiki jak widzisz mam podobny model i stoję właśnie nad podobnym dylematem ale na chwile obecna wstrzymuje sie ze zmiana czekam na jakiegos nie referenta 5970 np asusa który jest tak zapowiadany.

Skoro masz spory budżet to pomysl nad dyskiem SSD na system albo 80 GB Inetla albo 40 GB Intela a nie poznasz systemu cos pięknego jakiego kopa daje SSD (intele sa najlepsze)

a co do zwyklego HDD na magazyn to polecam samsunga F3 albo WD Black

Plyta ktora wybrales jes rewelacynjna ale jesli chodzi o moje zdanie to teraz kupiłbym na pewno cos od EVGA

ps jesli masz zamiar wykrecic procka na 4 Ghz to kupno takiej plyty jest raczej bez sensu prawie kazda plyta umożliwia (oczywiscie jak trafisz na procka ) oc na poziomie 4 Ghz a co do chlodzenia przy 4 Ghz mugen II z AS5 radzi sobie swietnie u mnie idle teraz 36 stopni w stresie max 68 .

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek mam wybrany - będzie to na 100% i7 920 lub 930

 

płyta - ten Extreme III jest według mnie świetnie zaprojektowany ( podoba mi się rozłożenie/ ilość gniazd) , do Asusa zawsze miałem zaufanie i nigdy mnie nie zawiodł - pytanie czy warto wykładać 1,5 na płytę główną i czy oferuje coś więcej niż tańsze odpowiedniki co zaważyłoby na zakupie

 

co do monitora mam Della 2407wfp i na pewno chcę 3008wfp

 

Ram sprawa otwarta ale będzie to na start 6GB

 

Dysk SSD - pomyslę

 

obudowa - tutaj się strasznie zastanawiam - podoba mi się strasznie cholernie drogi LEVEL 10 lecz nie mam pewności czy aby na pewno będzie taki super jesli chodzi o mozliwosc zamocowania sporego coolera na procek - nigdzie nie mogę tego znalezc.... Buda jest bardzo droga ale jeszcze bardziej mi się podoba

 

Grafika raczej zostanie na chwile obecną 4870x2 - jeszcze pomysle , bo grafę można w każdym momencie wymienic

 

Karta muzyczna - po wieloletnim związku z Creative teraz chciałbym ASUS-a

 

głośniki mam, klawiaturę mam ( ewentualnie zamiana na g19), podkładkę pod mysz mam

 

myszkę chcę najpewniej Razera Mambę

 

zasilacz - sprawa otwarta - mam chieffteca 750 w - pomysle czy warto zmieniac na cos lepszego ( ten tagan bz ) bardzo mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

A podstawowe pytanie: Do czego wykorzystujesz / będziesz wykorzystywał komputer? To ma ogromne znaczenie w doborze podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do monitora mam Della 2407wfp i na pewno chcę 3008wfp

Nie przeszkadza lag/smurzenie w grach?

 

e3e, evga to droga padaka. Wcale nie kręci się lepiej.

 

polecam nie więcej niż 6gb ramu

 

nowe 930 lub selekt 920.

 

pamiętaj, że i7 znacznie bardziej się grzeje niż Q na 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pograć w DX 11 to bierz 5870 lub 5970 monitor sam mam HPZR24W nie smuży ale jak chcesz drożej to LP2475W, Zasilacz antec albo Enermax, SSD na system i myślę ze kilka programów 120GB chyba w tym przypadku cena nie będzie problemem.

 

Procesor pamietaj D0 rewizja do OC, jakieś chłodzenie na niego by się przydało. Albo WC/LC albo Syche Mugen 2 lub prolimatech megahalems. Płyta to najwyższa półka cenowa- wydajność bardzo wysoka ale spadku wydajności związanej z inną płyty nie odczujesz.

 

Ram to może Goodram Pro 2000MHz, świetne OC nie odbiega niczym od innych firm. Albo jak masz kasę to crosair Dominator.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Uee sory, nie zauważyłem topica. Do tego procka bierz HD 5870, wydajna karta, albo bierz i kręć HD5850. A i jeszcze jedno: Polecam tylko i wyłącznie 6gb ramu, nie więcej, poza tym to triple, więc albo 6gb, albo 12 o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...