Skocz do zawartości
Luki2506

Jaki windows, 98SE czy 2000 SP4? pod starszy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam starszy komputer na którym będę się uczył programowania w c a potem C++. Będę pracował w Dev C++ a potem może w Visual studio 2005, na początku będą to konsolówki. Zależy mi żeby komputer szybko chodził i był stabilny.

Mam tam w nim:

Procesor pentium IV 1,7 Ghz

Ram 640 Mb SDRAM 133Mhz

grafa S3 virge 2 Mb ;D

dysk 10 GB

Ma to być inny niż XP bo mam za mały dysk a będe miał tam trochę danych. Więc zastanawiam się nad 2000 SP4 albo 98SE.

Jakie są wasze opinie na temat tych systemów?

Który będzie lepszym wyborem.?

Edytowane przez Luki2506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam pendriva 4GB ale często mam go zapełnione, czasami tylko przenoszę dane z jednego komputera na drugi. No dysk ma już swoje lata ale chodzi w miarę dobrze ;) XP mi się często zawieszał i wgl więc wolę cos starszego i szybszego na taki komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to 98 oraz 2K są za stare do Dev - może przystawić na Frameworku.

 

Druga sprawa, że odchudzony XP zajmuje 2GB ale jeśli liczymy z plikiem wymiany/stronicowania. Sam system można przyciąć do 700MB, a nawet mniej.

 

Po trzecie, stawiaj XP, wyłącz style, zbędne usługi i będzie chodził jak trzeba. Ludzie działali na XP mając 256MB i byli zadowoleni. Instaluj oczywiście z SP3 - ewentualnie SP2, a potem SP3 można dorzucić. Zapoznaj się z programami: nLite, CCleaner, TweakUI.

 

Do skasowania na starcie foldery: Cursors, DllCache, Help, Media, Java. Potem jeszcze można trochę przyciąć.

Do wyłączenia: Telnet, Kompozycje, Logowanie pomocnicze, Zdalny rejestr, Przywracanie systemu, Raportowanie błędów, Aktualizacje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to 98 oraz 2K są za stare do Dev - może przystawić na Frameworku.

 

Druga sprawa, że odchudzony XP zajmuje 2GB ale jeśli liczymy z plikiem wymiany/stronicowania. Sam system można przyciąć do 700MB, a nawet mniej.

 

Po trzecie, stawiaj XP, wyłącz style, zbędne usługi i będzie chodził jak trzeba. Ludzie działali na XP mając 256MB i byli zadowoleni. Instaluj oczywiście z SP3 - ewentualnie SP2, a potem SP3 można dorzucić. Zapoznaj się z programami: nLite, CCleaner, TweakUI.

 

Do skasowania na starcie foldery: Cursors, DllCache, Help, Media, Java. Potem jeszcze można trochę przyciąć.

Do wyłączenia: Telnet, Kompozycje, Logowanie pomocnicze, Zdalny rejestr, Przywracanie systemu, Raportowanie błędów, Aktualizacje systemu.

 

Ok, dzięki, teraz będę wiedział co usunąć i wyłączyć. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ok, dzięki, teraz będę wiedział co usunąć i wyłączyć. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

 

...to na zamknięcie:

denne P4 + 640MB + XP = chcesz się pochlastać?

O ile "konsolowe" aplikacje pewnie da się przeżyć przy kompilacji/debugowaniu to już przy ciut większych projektach dostaniesz kur...wicy.

Powycinasz XP -> fajnie -> zapomnij o .NET. VC żre pamięć tylko w nieznacznie mniejszym stopniu...

 

A) zmień komputer

 

B) Chcesz się uczyć CPP? Jeśli nie masz kasy na sprzęt wrzuć se Linuxa -> nauczysz się programować w środowisku gdzie debugger działa z szybkością release runtime pod winblows, a przy takiej masie pamięci nawet bez pliku wymiany. Chciałoby się w przyszłości zarabiać? 100% aplikacji jakie stworzyłem dla windy napisałem pod Linuxem -> głównie wxWidgets/GTK for winblows -> działają na dowolnej platformie, a klienci wyją z zachwytu bo np. aplikacja zdąży zebrać dane zanim analogiczna w .NET łaskawie się odpali - zamulając system i pożerając pamięć <śmiech na sali>

 

...ale zaraz dostanę miiiiinusa...

...ale w tym stanie mi to zwisa... ;)

 

System ROOT (CINT) -> jak tu działa, to wszędzie działa...

No i mamy nareszcie stable Code::Blocks 10.05 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...