Skocz do zawartości
matER

Problem z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z laptopem, podczas uruchamiania wyskakuje bsod w systemie windows vista 64bit Sp2 treść: The system encountered an uncorrectable hardware error.Wyskakuje on w momencie kiedy powinien pojawić ekran logowania użytkownika.Tryb awaryjny działa bez problemowo,sprawdziłem dysk i nie wykazał uszkodzonych klastrów jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, kod błędu, model laptopa, memtest pamięci i reinstalacja systemu.

 

Model Toshiba Satelitte L-3000

Kod błedu:Stop;0x00000124 (0x00000000 0x81ABB028, 0xB605C000,0x00000145

memtest nic nie wykrył

Co ciekawe wczoraj już sobie odpuściłem i po włączeniu kompa nie było bsoda tylko zawiesił się podczas logowania(w tym samym miejscu co bsod)ekran był rozmazany ,występowały poziome paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki i system się bootuje bez problemu.Jednak nawet po zainstalowaniu nowych sterowników nie wykrywa mi karty graficznej tylko jakąś standardową vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona grafa, przykro mi. Ten model prawdopodobnie ma zintegrowaną więc pozostaje serwis/wymiana płyty ewentualnie oddać do firmy, która sprawdzi połączenia SMD i ewentualnie poprawi zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ,a orientujesz się może jaki może być mniej więcej koszt naprawy?

 

Podaj dokładny model laptopa albo jakie ma podzespoly- procesor, chipset, grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniony wyżej,a może być to też przyczyna temperatury?Odpaliłem speedfana i temperatury to 75C i 67C.Próbowałem też zrobić formata i zainstalować na nowo system ale wyskoczył Bsod za nim wybrałem partycję.To takie moje ostatnie próby,bo jutro idę do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...