Skocz do zawartości
Parry

Nowy procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż ostatnio pojawił się w mojej głowie pewien pomysł aby zostawić starego kompa a wymienić samą kartę graficzną. Jednak czy ma to jakiś sens? Czy po wymianie karty na jakąś z wyższej półki AGP pogram w coś nowszego na tym kompie (z podpisu)?? Czy jedyną szansą dla mnie jest wymiana całego kompa??

Jeśli warto to mogę dać nawet 300zł :)

 

Pozdrawiam Parry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pomóc to coś tam pomoże ale nie zawile :wink: będziesz musiał również dołożyć ram.... jeszcze zależy w jakie ty tytuły masz ochotę grać:)?

ale ja na twoim miejscu pomyślał bym nad kupnem nowszych części..

Edytowane przez Shelerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu akurat to autor ma dosc(chyba sie katowac vista czy 7 zwlaszcza na tym sprzecie nie zamierza) i tak nie pusci na takim K7 zadnej gry ktora wymaga wiecej (albo proc bedzie poprostu za wolny albo jeszcze zlapie go brak sse2). 

 

Szczerze to najlepiej byloby to wszystko pogonic w cholere dopoki jest to cos jeszcze warte, a jak juz w  to klasc kase to po 1) podkrecic tą Sempine, tyle ze nie masz blokady pci - VIa KT600 ehhh wiec wiele nie naszalejesz, a fsb 200Mhz(sempron k7 mial chyba def fsb=166) bez ruszania napiecia to ni hu hu(watpie ze plyta mercury pozwoli na zmiane vcore jak juz to pewnie cos ala low/medium/high). 2) Co do samej karty to GPU na agp drogo stoja jakby czas sie zatrzymal(patrze i nawet poczciwy 9550 to z wysylka wydatek ponad 50zl :S ), a co mozna kupic no np 6600GT/7300GT , a jak juz szarpac sie na wiecej to na jakies ati z serii HD2/3/4 - dodatkowo dostajesz akceleracje filmow H264 i flasha (niestety to ostatnie dotyczy tylko kart z UVD2 czyli np HD4650). 3) Zasilacz - pewnie w budzie siedzi jakis nie markowy szrot ktory moze się przekrecic(oby tylko on sam) jak wlozysz cos co go bardziej obciazy.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win Xp HE. Oryginalny więc na razie nie będę nic zmieniał. To według waszych wypowiedzi wnioskuje, że lepiej złożyć komputer na nowo. Zasilacz jakiś L&C Technology ^_^. To można jakieś propozycję dobrych i tanich płyt głównych, procesorów, kart graficznych, zasilaczy no i RAM-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

Ram: GoodRam 1333MHz 2GB

Zasilacz: DELTA GPS-450AA-100A

Procesor: AMD ATHLON X2 240

Grafika: 4850, 4770 albo cos nizej

 

Okolo 1200zl

 

Tym juz pograsz w co chcesz :)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa jak Parry ale z 3450 HD. Moge powiedzieć że na 1124x768 pogram na full detach gry z 2003 roku (far cry, MOH pacific assault, Road to hill 30) Niestety wraz z rokiem wydajnośc spada. Gry z 2005/2006 idą jescze. Ale to takie uogólnianie. NP NFS Carbon 2006 na full, ale typu pro street 2007 to ni chu chu. Może z lepszą kartą jak 3650 bo jest duużo szybsza. Bo lepszej nie ma co wsadzac do tego. I a jak ktos wspomniał, niektóre gry z rzadka nie ida bez sse2.

 

Jeśli faktycznie do grania to jak radzą, zmień kompa.

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

Ram: GoodRam 1333MHz 2GB

Zasilacz: DELTA GPS-450AA-100A

Procesor: AMD ATHLON X2 240

Grafika: 4850, 4770 albo cos nizej

 

Okolo 1200zl

 

Tym juz pograsz w co chcesz :)

 

Jeszcze jak czytałem na tym procu (albo innym) można 2 rdzenie odblokować. A co to za zasilacz? Bo reszta wydaje się być ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ~Ten sam co ma Grinch w sigu, a przypuszczam ze jako Delte kupisz go taniej niz jako Chiefteca. Za te twoje sprzety z siga tez cos dostaniesz cudow z tego nie bedzie, ale zawsze cos, jeszcze zalezy w ilu kosciach masz ram, najlepiej jak w jednej.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - lepiej sprzedać i złożyć coś nowego. Jesli nie chcesz, to wg mnie nic więcej niż 6600GT/7300GT nie warto wkładać. Grafę tego pokroju kupisz już za około 100 zł i jest to jeszcze w miarę opłacalne. Nic lepszego nie wkładaj, bo i tak będzie Cię ograniczał proc i kompletnie nic to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym X2 nie można odblokować rdzeni.

 

A na jakim modelu można odblokować rdzenie i pamieć chyba L3.

 

@edit Czy płyta MSI 770-G45 też jest dobra? W czym ewentualnie jest gorsza od wymienianego przez was AsRocka??

Edytowane przez Parry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim modelu można odblokować rdzenie i pamieć chyba L3.

 

@edit Czy płyta MSI 770-G45 też jest dobra? W czym ewentualnie jest gorsza od wymienianego przez was AsRocka??

 

Najtańszy AhtlonII na jakim można odblokować to X3

Najtańśzy PhenomII to tak jak napisał andrew777 X2

 

Płyta jest ok. Chociaż brał bym Asrocka :)

 

Zasilacz jak już ktoś pisał to to samo co ja mam tylko inna naklejka producenta i inna cena -70zł

Będzie na pewno dobry dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rzucił mi się na oczy AMD Phenom II x2 550 Black Edition ( ma odblokowany mnożnik). Co o nim sądzicie?

A dlaczego lepszy Asrock? A i czy pod tego Phenoma dobra by była ta płyta ;]

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rewizja ma oznaczenie HDX550WFGMBOX i ma zablokowany mnożnik. Ma lepsze oc i trochę niższy pobór prądu.

 

A mógłbyś polecić jakiś dobry model procesora?

@edit: A np. ten AMD Phenom II x2 555 BE?

Edytowane przez Parry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś polecić jakiś dobry model procesora?

@edit: A np. ten AMD Phenom II x2 555 BE?

 

Czytaj ze zrozumieniem!

 

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

[HDX550WFGMBOX]

 

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ [HDX550WFGMBOX] - 359zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ale wolałem się upewnić twoją wypowiedzią. A ktoś już kręcił tego procka? Bo jakoś możliwość zmiany mnożnika wydaje się być atrakcyjniejsza.

A i przepraszam na esc.pl widać od razu rewizję a ja patrzyłem na allegro. A jest sens kupić AMD Phenom II x2 555? Czy nie ma sensu dopłacać i lepiej wydać na dobre chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale to loteria jest. W phenomie ma juz l3, pozostaje tylko liczyc na rdzenie. Zawsze mozna kupic, sprawdzic i odeslac w ciagu 10 dni :P jesli sie nie odblokuje. Byloby to o tyle dobre rozwiazanie ze mialbys dobre mobo, bo ciezko do 600zl procka dobrego i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale to loteria jest. W phenomie ma juz l3, pozostaje tylko liczyc na rdzenie. Zawsze mozna kupic, sprawdzic i odeslac w ciagu 10 dni :P jesli sie nie odblokuje. Byloby to o tyle dobre rozwiazanie ze mialbys dobre mobo, bo ciezko do 600zl procka dobrego i mobo.

 

Wszędzie jest loterie, zamiast L3 masz dodatkowy rdzeń i mniejszą cenę. Zależy do czego ten procesor ma służyć.

Jak sobie wyobrażasz odesłać w ciągu 10dni używany procesor? Nikt Ci tego nie przyjmie.

 

 

Co do tematu, za 600zł

 

Procesor:

jak bardziej do grania to: AMD Phenom II X2 ~350zł

mniej grania: AMD Athlon II X3 435 / 290zł

 

i się modlić albo o L3 i rdzeń albo o 2 rdzenie ;)

 

Płyta: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=20954

 

i tyle, co Ci więcej potrzeba.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...