Skocz do zawartości
Kasier

Ogromny problem z dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem z dyskiem. Mianowicie, chciałem sformatować go sobie bo jakiś wirus mi wszedł na kompa i niestety nie było innego wyjścia. Niby wszystko ładnie poszło, podzieliłem partycje, wszystkie pliki instalacyjne się skopiowały ale kiedy komputer uruchomił się ponownie to wyskoczył komunikat: " Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku z CD...błąd ładowania systemu operacyjnego"a dalej nic już się nie pojawiło. Pomyślałem że zresetuję skoro żadne wciskanie klawiszy nie pomogło. Teraz po resecie niestety lipa. Komp nie odpowiada od razu po jego ponownym uruchomieniu, a dokładniej od tego ekranu- KLIK

 

Najgorsze jest to ze nie mogę wejść do BIOSa

Edytowane przez Kasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie jest rozwiązany. Pracuję obecnie na starym dysku z którym problemu nie mam. Ten uszkodzony dalej nie działa mimo próby zresetowania biosa. Później napisze jak wypadł test Memtestem.

 

edit:

 

Memtest nie wykazał żadnych błędów.

Edytowane przez Kasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem

 

Napisałem maila do jednego z pracowników z problemem i pytaniem o gwarancję i odpisał mi coś takiego:

 

"Jeśli jest możliwość proszę sprawdzić na innym komputerze czy dysk jest

wykrywany. Jeśli dysk nie jest wykrywany należy go zareklamować

bezpośrednio u sprzedawcy."

 

W poniedziałek być może będę miał mozliwość sprawdzenia czy dysk chodzi na innym kompie. Jeśli jednak nie pójdzie to muszę się chyba z tym do Proline zgłosić nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spoko rozumiem. Wyślę do tego Telmarka. Ale można im to wysłać pocztą czy trzeba kurierem? Gdzieś na stronie Telmarka pisze że kurierem ale w poradniku z Twojego linka, pisze że mozna pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów poradzono mi abym podpiął klawiaturę pod PS/2. Na tej klawiaturze klawisze działają. Nacisnąłem wiec Delete żeby wejść do BIOSU i moim oczom ukazał sie ten oto ekran: KLIK

 

Z tym że naciskając później F8 czy inny klawisz, komputer reaguje ale żaden z procesów się nie uruchamia

 

Jeszcze raz sorry za post pod postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie się to zdjęcie od godziny wczytać nie chce.

2. Przestań już drążyć beznadziejnie temat zanim nabawisz się nieprzychylności użytkowników a tym bardziej moderacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów poradzono mi abym podpiął klawiaturę pod PS/2. Na tej klawiaturze klawisze działają. Nacisnąłem wiec Delete żeby wejść do BIOSU i moim oczom ukazał sie ten oto ekran: KLIK

 

Z tym że naciskając później F8 czy inny klawisz, komputer reaguje ale żaden z procesów się nie uruchamia

 

Jeszcze raz sorry za post pod postem

 

Nie znasz definicji słowa "reagować" czy się pomyliłeś? Bo wiesz, reakcja to działanie jakieś. Więc nie zaprzeczaj sam sobie.

 

Kliknąłeś DEL i wyskoczył Ci ekran POST za to BIOS jak rozumiem się nie odpala i wisi to w tym miejscu. (z racji naciśnięcią DEL/F2 klawisz F8 nie wykona żadnej funkcji bo już jedna jest realizowana, inna sprawa że się powiesił zamiast ją dokończyć).

 

 

Robisz to na podłączonym tym Samsungu? To sprawa kurnia prosta, JEST USZKODZONY! Przestań wreszcie wymyślać, bo i tak go nie naprawisz siłą woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem niejasno się wyraziłem. Komp zareagował po naciśnięciu klawisza Delete, bo chciałem wejść do ustawień BIOSA. Po naciśnięciu Delete pojawił się komunikat "entering SETUP" (jest to widoczne na podanym screenie).

 

Dobra widzę że nie ma sensu drążyć tego tematu. Dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...