Skocz do zawartości
Gość Adamuss1394

Dla gracza - do 800 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adamuss1394

Przymierzam się do zmiany mojego aktualnego monitora na jakiś większy (22-23-24) najlepiej w FullHD, a jako że się nie znam to proszę Was drodzy eksperci o poradę.

Wymagania: tuner TV, komplet złącz (HDMI, DVI, D-Sub i fajne by było gdyby posiadał USB [nawet serwisowy - zawsze można odblokować]), dla gracza, czasem (naprawdę rzadko) jakiś film w FullHD będzie oglądany, śladowa częstotliwość używania programów graficznych (chodź jeżeli i w grafice byłby nie najgorszy to nikt by się specjalnie nie obraził :wink: ), cena do 800 zł, a jeżeli będzie coś zacnego to z 5 dyszek dołożyć mogę.

 

Zainteresowałem się Samsungiem P2270HD - warto?

 

 

PS: W przyszłości (czytaj - jak odłożę grosza i ceny spadną) to kupię jakiegoś Radeon'a HD5850/5870 lub GeForce'a 470/480.

A do tego czasu GTX260 będzie musiał mi starczyć (GTA już zaliczone więc się nie martwię o wydajność w innych grach [no może Mafia II :D ]).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niby fajnie, ale ja tam nie wiem po co te 120Hz. Mam Philipsa 200W na IPS i z tego co pamiętam, na wolniejszej matrycy z dwóch montowanych. Czas reakcji 16ms i jakoś w grach smużenia nie zauważyłem. Owszem, w przeglądarce przy płynnym przesuwaniu obrazu czcionki nie są wyraźne, ale to rozwiązuje kółko od myszy ;) Także sądzę, że dla 80% osób to nie ma znaczenia, jeśli nie kupimy oczywiście kategorycznego shitu. Jasne, że dążenie do jakości jest ważne, w tym przypadku szybkość, ale ja np. wolałbym wolniejszą od TN, ale jakąś z lepszymi barwami, kątami, czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niby fajnie, ale ja tam nie wiem po co te 120Hz. Mam Philipsa 200W na IPS i z tego co pamiętam, na wolniejszej matrycy z dwóch montowanych. Czas reakcji 16ms i jakoś w grach smużenia nie zauważyłem.

 

Jak byś postawił obok CRT to byś przejrzał na oczy ;) ... swoją drogą w dzisiejszych LCD smużenie to już nie te "SMUGI" co kiedyś, tylko po prostu pewne rozmycie ruchomego obrazu (zwykle uciążliwe w grach pierwszej perspektywy).

 

... a 120 Hz jest właśnie w LCD po to, by zmniejszyć to rozmycie ruchomych obrazów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, na szczęście(?) nie widziałem tego, więc nie mam czego żałować i starcza. Po prostu.

 

z podejściem do zakupów - "czego oczy nie widza tego sercu nie żal" nie jest zbyt roztropne... ale to moje zdanie

ja wole zasadę - wiem wszystko widziałem wszystko i teraz juz wiem czego chcę

a 120Hz w samym Windows'ie warto zobaczyć w akcji (o grach nie wspomne) - kto nie widział naprawdę duuużo traci. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Dobra, wziąłem jednak tego Samsunga P2270HD (udało się tanio wyrwać w Euro RTV/AGD) i mam pewien problem, obrzydliwą (tak jakby odświeżanie oscylowało w granicach 30Hz) jakość obrazu (nie ważne czy pulpit czy gra) w FullHD (natywna rozdziałka) a bardzo dobrą w każdej innej. Jakieś porady? Używam kabla HDMI-HDMI (mam wyjście HDMI w karcie) za 2 dyszki. OS to XP SP3. Na razie mi to nie przeszkadza (1680x1050 w porównaniu do 1280x1024 to i tak olbrzymi skok, i jeżeli chcę spokojnie grać w FullHD to karta wymaga wymiany), ale gdy wymienię to chcę kliknąć 2 przyciski i spokojnie działać a nie denerwować się, że wywaliłem kilka stów.

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podejściem do zakupów - "czego oczy nie widza tego sercu nie żal" nie jest zbyt roztropne... ale to moje zdanie

ja wole zasadę - wiem wszystko widziałem wszystko i teraz juz wiem czego chcę

a 120Hz w samym Windows'ie warto zobaczyć w akcji (o grach nie wspomne) - kto nie widział naprawdę duuużo traci. Po prostu.

 

No u mnie sytuacja jest nieco inna. Kiedy kupowałem swój monitor, to była to właśnie pozycja szeroko polecana w swoim przedziale cenowym. Od tego czasu nie widziałem 120Hz. Tzn może tak, na jakimś CRT, ale porównania bezpośredniego nie było. Nie żeby nie było lepsze, itp. Po prostu to, co jest teraz, nie jest jakimś ciemnogrodem, który chce się wymienić od zaraz. A nawet więcej, przy częstym korzystaniu z laptopa monitor stacjonarny to i tak luksus. Będąc w posiadaniu wypasu 120Hz na biurku, pewnie lap byłby nie do przełknięcia i wtedy kolejne tysiące na sprzęt z dobrą matrycą, o co, jak wiadomo, niełatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...