Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-m3a770de-243655/

http://www.morele.net/procesor-amd-x4-pii-...wfgibox-263228/

http://www.morele.net/dysk-samsung-500-gb-...hd502hj-244769/

 

884zl

 

+ pamiec

1333~~ 160-170

1600~~ 180 np goodram

 

Jak sprzedasz swoja mobo + tego athlona - moze 100zl to nowy sprzet wyjdzie cie 774zl.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A jak ten Radek i mój 9800GT wypadają na tle np. Gainwarda GTS250?

Cze Hyper Threading w intelach aż tak dużo daje? Czy Phenomy mają jakąś podobną technologię?

 

O tem OC pytam z ciekawości bo i tak pod koniec tego roku będę miał jakieś 5000zł na nowego kompa więc wtedy to już na pewno będzie Intel.

A jak na tle tego Sound blastera z modowanymi driverami wypada zinegrowa z tego ASROCKA?

Poczytałem, pomyślałem i na 99% kupię to co radzicie - ASRock, Phenom 925, Goodram 2GB DDR3 w jednej kości, F3 500GB - koszt całkowity z przesyłką w morele to 1080zł...

Reasumując 1080zł - 150zł(ram) daje 930zł a komputerek będę miał wypasiony.

Odpowiedzcie jeszcze na powyższe pytanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

andrew, najprawdopodobniej nie skorzystam. Sam nie wymienię tych części a co mówić o OC. Mam znajomego informatyka - zrobi mi to.

A jak na tle tego Sound blastera z modowanymi driverami wypada zinegrowa z tego ASROCKA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

dzwiekowka w tym asrocku jest bardzo dobra 7.1 wiec ja nie widze sensu dokupywania innej, chyba ze masz bardzo dobre glosniki 7.1

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Głośniki póki co mam Creative P8000 a więc nic specjalnego... 5.1 i przy 5.1 zostanę... Za jakiś czas tj, max pół roku kupię coś nowego - albo (99%) Logitechy G51 albo Geniusy 6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A ten Phenom to do ilu się kręci? Tak, żeby stabilnie było... No i tego Karakoruma nie chcę na maxa ustawiać... bo huczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

W tym momencie na procu mam dobrą pastę - kumpel mi posmarował ale nazwy nie pamiętam... A czy ta past jest aż tak ważna? A ta ogólnie to czy jest sens podkręcania tak dobrego procesora? A poza tym do tej pory nikt mi jeszcze nie porównał tego Phenoma to innego proca tudzież proców ze stajni Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

O tym, ze Intel wyjdzie drożej to ja wiem tylko chodzi mi o porównanie typu:

Phenom 925 bez OC ~= Intel Core 2 Duo 2* 1,8GHz

Phenom 925 OC na np. 3,5GHz na rdzeniu ~= Pentium Dual Core 2*3,0GHz

 

Oczywiście moje przykłady są kosmiczne i nie prawdziwe ale o coś w tym stylu mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Nie ma nam PH 925 - więc przyjąłem, że 910 jest podobny i powiem Ci... MASAKRA!!! Dwurdzeniowe Intele C2D go przebijają... nawet stary i poczciwe Q6600 bije go na łeb. Co Ty na to?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

No bo tak... Uruchamiam wypasioną grę np. GTA IV i będzie działało pięknie nawet bez OC. A jak z pracą na komputerze? Mój brat ma laptopa z 3GB DDRII i C2D 2*2,0 GHz i na nim niby wszystko robi się jak należy (chodzi mi o szybkość) ale chciałbym coś mocniejszego... Nie mówię tu o przetwarzaniu czterogodzinnych filmów FULL HD ale o jakimś np. Photoshopie z dodatkami... Najczęściej co robię to jest tak: Aimp + FF+ GG10+ Thunderbird w pasku + utorrent - czy przy takim czymś Phenomek się przytnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Andrew - trudno mi powiedzieć bo mam Athlona 3000;). Albo jestem głupi albo nie widzę póki co sensu OC tego procesora... Tj. Phenoma 925.

A jak to z tymi rdzeniami jest... Słyszałem kiedyś, że na XP PRO SP3 i ogólnie na XP to nie ma różnicy podczas pracy czy jest 4 czy 2 rdzenie bo i tak max bierze 2 - tylko do gier i do niektórych progsów bierze więcej tj. 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

XP widzi 4 rdzenie wiec zapewne ich uzywa gdy sa potrzebne

faktycznie narazie nie ma sensu podkrecac tego proca bo wiekszosc gier nie wykorzystuje jeszcze w pelni mocy tego procesora chyba ze grasz na Full detalach i w HD ale to tez narazie tylko kilka gierek z tego co sie orientuje

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Czyli przy Aimp + FF+ GG10+ Thunderbird w pasku + utorrent nawet drugi rdzeń się nie uruchomi, tak? A co jakby to wszystko zaczęło pożerać duże ilości proca. tj. na Aimpie słuchałbym flaców, w FF jakieś filmy w HD, w THunder. dużo meili odbieranych na rac i w ut. transfery 800 kilo - przecież pojedynczy rdzeń (IMO) 2,8GHz przytnie się... Drugi nie ruszy nawet, żeby mu po?móc, prawda?

Gdzie się sprawdza czy dany program/gra obsługuje kilka rdzeni? Jest jakiś spis...?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A jakbyście rozstrzygnęli takie spory

Phenom 925 vs. i5 750

Phenom 925 fs. i5 661

?

IMO te spory przy Windzie XP wygrywają i5 - technologicznie nowsze pojedyncze rdzenie, które można podkręcić do 4,5GHz... A Phenom na XP? Starszy technologicznie rdzeń o taktowaniu 3,8GHz po OC no ale AMdeka miażdży Hyper Threading.

A Windowsie 7... Inaczej, z przewagą AMDEKA bo tutaj działa już chłopski rozum czyli mnożenie... 4*3,8 = 15,2 co jest świetnym wynikiem. A i5, pomimo OC do 4,5Ghz i HT i tak jest z tyłu bo łącznie wychodzi jakieś 9GHz.

Zainspirował mnie do tego porówniania kumpel - Intelomaniak...

A jak to jest z tym ramem? tj. z podkręcaniem go... Goodrama się nie da kręcić - to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Jestem podobnego zdania. Co raz to większa ilość rdzeni to przyszłość... Tak samo jak W7 jest przyszłością... Oczywiście Intel jest lepszy ale IMO to modele i7 - bo 4 rdzenie bo HT itp. Ale ta cena odstrasza...

Tak więc zostaję przy Phenomia 925.

Andrew a tak apropos to co Ty masz za kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A może warto by było dołożyć 50zł i kupić Phenoma nie 925 a 945 albo dołożyć 100zł i kupić wypasionego 955 BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A powiedz mi Andrew jeszcze coś o tym Phenomie 925 i o OC. Zamiast ładować dodatkowe 100zł w 955 to kupić jakieś CICHE chłodzenie i podkręcić z 2,8 na 4,0 albo więcej - da radę? No bo do OC potrzeba dobrego ramu - Good ram ne podoła więc już większe koszty, chłodzenia potrzeba - Karakorum by podołał ale ten huk... On jest za głośny... Co o tym sądzisz? Scythe Katana 3 Type I SCKTN-3000I o to mi się podoba ;) + jakaś wypasiona pasta do tego.

A czy mój zasilacz temu podoła? A obudowa? Moja obudowa to takie cudo http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...