Skocz do zawartości
Gość unknown210

Dysk zewnętrzny z torrentem i głośniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość unknown210

No i pięknie ;/ Już mnie nie stać na Phenoma za 570... Wracając do tych Phenomów dwurdzeniowych z możliwością odblokowania dwóch dodatkowych rdzeni... Czyli x2 550/555... Szukać C3? Czy to olać? Czy to odblokowywanie dwóch dodatkowych rdzeni to trudne jest? To rodzaj OC, tak? Przerabiając tego proca z dwóch na 4 rdzenie to te cztery rdzenie można potem kręcić? Wiem, że to czy wyciągnę z proca x4 to zależy od szczęścia... ale jaki wpływa na to "szczęście" ma wybranie wersji BE? Jaki wpływ ma C3? MAm na oku za fajną cenę x2 550 Black Edition C3...

A teraz chłodzenie- Pentagram Karakorum, dzisiaj oglądają pudełko znalazłem kompatybilność niestety tylko z socketem AM2 ??!! A moje mobo i proc będą pod AM3... Nie zadziała? Czy się zgra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A jak wypada ten ph 550 vs. Jakiś tam wypasiony Athlon. IMO to Phenomy to klasa wyższa od Athlonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh odblokowywanie to nie jest zaden rodzaj OC. Procesory te maja zablokowane dwa rdzenie, czesc ma je nie sprawne ale sa i takie ktore sa zablokowane tylko dlatego ze byl popyt albo byly z serii ktora miala jakis % uszkodzonych wiec i one sa x2 a nie x4. Wiec fizycznie masz 4 rdzenie. A odblokowanie to wlaczenie jednej opcji w biosie. Musisz miec plyte glowna z mostkiem 710/750 i juz ;] Wlaczasz acc i jesli testujesz jakims programem do testow. Jesli nie wywali bledow to sa sprawne i dziala normalnie. Potem podkrecasz juz calosc. Kreca sie normalnie, czasem gorzej ale najczesciej jak juz dzialaja to dzialaja dobrze, rzeklbym na 100% xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

x2 550 już przyszedł :) Jutro po południu jadę po resztę. Kupiłem Asrock M3A770DE, F3 Sam. 500GB, Budę Cooler Master 3.. nie pamiętam dokładnie, nagrywarkę DVD Lite-on na sata, pastę arctic silver, 2GB DDR3 Goodram w drodze a kolejne 2GB ram w najbliższej przyszłości :) Mam jeszcze kilka dni ferii i mam nadzieję, że zdążę skompletować, złożyć, postawić XP no i z Waszą pomocą uzyskać (miejmy nadzieję) jeszcze 2 rdzenie a potem OC. W tej budzie wbudowany będzie jeden wentylatorek 120mm a ja sobie jeszcze dokupię chyba drugi 120mm za jakieś 40-50zł. Po co? Pierwszy raz pomyślałem jak to wszystko dobrze schłodzić. Kupiłem dobrą budę, chłodzonko na proca jak w sam raz, napęd na sata - zawsze to mniej miejsca niż tasiemka no i na pastę nie szczędziłem kasy. Schłodzę go dobrze i liczę na OC grafy. Poczytałem troszki w necie i to chłodzenie co mam czyli Golden Sample jest bardzo dobre + do tego jw. komponenty związane z temperaturą i jakieś tam OC pójdzie.

 

Jeszcze coś apropos akcesoriów. Tak sobie pomyślałem, że zamiast tego bardzo nie wygodnego pokrętła z tyłu obudowy chciałbym takie coś: http://allegro.pl/item925162547_pentagram_...and_silver.html dużo wygodniejsze.

Ale za chwilę pomyślałem sobie, że przy OC przydałoby się zainstalować jakiś alarmik... a głośniki komputerowe bywają wyłączone. Tak więc wpadłem na coś takiego : http://allegro.pl/item933192995_modecom_pa...obr_krakow.html Jest droższe tylko o 15zł a ma alarm.

Bo widzicie, będzie dobra pasta, buda, went 12cm a potem drugi i jeszcze Karakorum a ja różnie używam kompa. Raz gram czy oglądam filmy - wtedy głośność nie robi na mnie wrażenia ale nie raz też uczę się obok kompa a on np. się skanuje antywirem. A wiadomo - podkręcony proc i mam nadzieję troszkę grafa swoje robi - o przegrzanie raczej nie trudno tym bardziej, że chciałbym karaka uciszyć na maxa.

A może w ogóle kupić coś na 3 wenty od razu - dwie 12cm-ówki i na Karakorum z jakimś alarmem np. Mówię chodzi mi o to, żeby komp się nie spalił i nie huczał wtedy kiedy nie trzeba.

 

Poczytałem trochę w sieci o odblokowywaniu dodatkowych dwóch rdzeni... Cholera, to nie jest takie piękne i kolorowe jakby się mogło wydawać. Myślałem, że jeden wentyl 12cm, dobra pasta, puda, Karakorum i wystarczy chłodzenia a tu okazuje się, że proc bywa niestabilny a na dodatek lubi się podgrzać... Jak to jest? Mam X2 550 rewizję 3. Tak sobie myślę, że zamiast kupowania w pierwszej kolejności jeszcze 2 GB ramu to powinienem kupić drugi wentyl 12cm i jakiś takie nie głupi kontroler temperatur z alarmem i możliwością przyspieszania 3 wenylatorów. Zgadza się?

np. taki wentyl i alarm http://allegro.pl/item932403063_aerocool_e..._went_w_wa.html http://allegro.pl/item928622442_scythe_s_f...nosc_gw_fv.html

 

 

http://allegro.pl/item923004281_cooler_mas..._stan_wawa.html obczajcie to - bardzo mi się podoba, tylko nie wiem czy ma alarm.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Nie jest dobrze, jest zdecydowanie za głośno :( W środku jest Phenom x2 550, pentagram karakorum, pasta arctic silver, 500gb dysk, nagrywarka Liteon na sata no i moga Asrocka. Postawiłem system, wgrałem stery, Noda i everesta. Jakie powinny być maxymalne temperatury poszczególnych podzespołow ? Everest nie wykrywa mi mobo... Dlaczego? Przy OC Phenoma i może grafy, karakorum powinien chodzić na maxymalnych obrotach ale nie mogę tego wytrzymać. Jest głosniejszy niż mój poprzedni komp. Ludzi jak go wyciszyć? IMO to w środku jest za mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Po kolei... Nowy everest wykrył mi mobo. Karakora spowolniłem na maxa, włączyłem Othosa w trybie: StressCPU - with Gromacs core, leci już ponad 30 minut temp. proca to 52stopnie, GPU44stopnie, a mobo 35 stopnie. Nie wiem czy to dobrze czy to źle ale w orthosie jest wsio bez błędów. Wczoraj przestawiłem ACC w tryb Auto i niestety - system nie ruszył, Czyli co? Rdzeni więcej nie będzie, tak?

Zainstalowałem wczoraj stery do mobo prawidłowo, potem k lite mega codec pack i jak słucham muzy to nie działają mi dwa tylne głośniczki. Nie wiem dlaczego. Ustawione mam w opcjach 5.1 6channel czy jakoś tak. Niby wykrywa przy teście wszystkie głośniki. Próbowałem kilka różnych nut, na starych podzespołach wszystko było dobrze. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jak najbardziej akceptowalna.

Co do tylnych głośników - jeśli w jakimś menadżerze / programie karty dźwiękowej wychodzi dźwięk z tych głośników to jest ok. Muzyka jest stereo więc na dwa głośniki. Jeśli chcesz aby leciała także przez tył, musisz włączyć jakieś klonowanie, bądź w odtwarzaczu, bądź w ustawieniach karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

A jak mam to zobaczyć? Moje odblokowywanie rdzeni polegało tylko na tym, że włączyłem ACC na tryb auto i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Witajcie ponownie. Jestem zadowolony z mojego nowego komputera ale powiem Wam szczerze, że aż chciało by się mieć wydajniejszy i wydajniejszy komputer :) Chciałem odblokować jeszcze 2 albo chociaż jeden rdzeń ale...http://www.overclock.net/amd-cpus/535501-amd-phenom-ii-core-unlocking-guide.html tutaj dowiedziałem się, że traci się wtedy gwarancję... Tak? Jakim cudem sprawdzą oni jak doszło do spalenia proca? W sumie trochę żałuję kilku rzeczy ale już jest za późno. Kupiłem za ok. 190zł z przesyłką 2GB Good Ramu, mam jeszcze na drugą taką kość i chyba ją sobie kupię. Cena łącznie wyjdzie 380 a już za 420 zprzesyłką mógłbym mieć 2x 2 GB Patriot 1600MHz pod AMD. Mają one doadatkwe odprowadzanie ciepła i w ogóle są lepsze. Tak samo żałuję budy, mogłem dozbierać do tych 150zł drugie tyle i kupić Cooler Mastera ale większego bo ten jest zdecydowanie za mały. Karakorum jest bardzo głośny na max obrotach a powwiem wam szczerze, że lubię tak go podkręcać bo się proc nie grzeje, a jak podkręcę go jeszcze na jakieś 3,6 albo 3,8 GHz - mam nadzieję na tyle bo to w końcu C3 to już Karaka wręcz nie będę mógł wyciszyć.Pech chcial, że w tym momencie mam przypływ gotówki... I od razu nasuwa mi się kilka pytań w związku z moim zestawem:

1. Czy dokupić jeszcze 2 GB ram DDR3 Good rama czy może odłożyć tą kasę, ten tygodniowy ram sprzedać na allegro i dokładając 100zł kupić coś o taktowanu 1600 a poza tym z rurkami od ciepła? Warto?

2. Co z chłodzeniem proca? Wiem, że karakorum by zadziałał ale ja chcę w miarę tanio, tak samo wydajnościowo jak Karak ale CISZEJ!!! A może inaczej.... Zostawić Karaka i podkręcać go na połowę maxa, mam już jeden 120mm went, dokupić drugi cichej i wydajnej firmy np. Be Quiet wentylator SilentWings PWM 120mm 12cm Wwa (942308675) - Aukcje internetowe Allegro i będzie fajnie.

3.Mam zasilacz Chiefteca 450 wiem, że podoła mojemu zestawowi ale mam możliwość sprzedania go za 200zł :) Dołożyłbym ze 150zł i lkupiłbym takie cudo Zasilacz OCZ 600W ModXStream PRO Modular SLI 80+ (937598602) - Aukcje internetowe Allegro Mocny, przyszłościowy bo nie wiadomo czy np, za pół roku nie będę miał kasy na Quada + crossfire ;D A na dodatek odłączane kable co przy małej obudowie ma znaczenie. Czy ten zasilacz jest cichy? Bo wydajny to on jest :)

Bo widzicie, jestem człowiekiem który lubi mieć coś dobrego w budzie. Lubię i wolę np, dołożyć kilkadziesiąt zł i kupić coś lepszego. Na początku miałbyć Athlon dwurdzeniowy, trochę dołożyłem i kupiłem proca o klasę wyższego czyli Phenoma. Tak samo z tymi pamięciami i budą - powienienem dołożyć po te 250zł razem i mieć większą budę CM i ram jakiś wypasiony a nie tego szaraka Goodrama. Tak samo jest w moim przypadku z OC. Czemu niby nie kręcić skoro można? Oczywiście wszystko musi być w miarę ciche, stabilne w 100% i nei naruczać gwarancji ale skoro można to czemu nie? Proca bym podkręcił, ram i grafę z wielką chęcią.

 

A co Wy byście zrobili z takim zestawem mając 250-300zł w kieszeni + ewentualne sprzedaże części już kupionych.

Czekam na opinie.

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Na pierwsze pytanie sam już sobie odpowiedziałem... moje mobo obłusugje max częstotliwość ramu 1333 :( A tego goodrama można jakoś podkręcić?

Czyli nie warto dokupować jeszce drugiej kości ramu?

Jak to nie stracę? Dlaczego tam pisze, że stracę w takim razie?

W tym momencie karak ustawiony jest ta minimum i jest dobrze- cicho i nie grzeje się. Ale jak pójdzie OC albo dodatkowe rdzenie a na dodatek proc będzie w stresie to na taki obrotach Karaka nie pojadę długo... Jaki byłoby chłodzenie proca wydajne, CICHE i w miarę tanie?

A co w sprawie zasilacza? Warto? A drugie wentylatorek kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale odblokowywanie to wlaczenie jednej opcji w biosie plyty ;] Wiec nie ma sie calkowicie o co bac. A nawet jesli padnie proc (od czego kolwiek, bo akurat tym to nic mu nie mozna zrobic) to nikt Ci nie udowodni ze cokolwiek robiles. Dalej testowanie czy dziala stabilnie, o ile w ogole rdzenie zadzialaja.

 

Pamieci obsluguje i wyzej i w ogole... itp itd Chodzi o kontroler, ale to nic nie zmienia. Krecic oczywiscie mozna i z OC proca warto, pojdzie samo. W przypadku goodrama wyzszosc 1600 to tylko tyle ze je latwiej sprzedac potem bo ladniej brzmi 1600 niz 1333 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Ok, z ramem już wiem - kupię drugą kość Goodramu i nic nie będę kręcił.

Czy gdzieś w necie(szukałem ale nie znalazłem) można znaleźć dobry poradnik jak odblokowywać rdzenie phenoma? jeden rdzeń albo dwa no i co ważne nie na mobo Gigabayte'a tylko Asrocka albo ogólnie. Zasiłkę sprzedam za 200zł no może za 250zł i dołożę albo 100zł albo 150zł i przesiądę się na przyszłościowy, wypasiony i o klasę wyższy zasilacz.

A co z chłodzeniem proca? Z tego co widziałem to podobne parametry do Karaka mają tylko Noctua za ponad 180zł :( A IMO 180zł za chłodzenie to za dużo...

Upierdliwy jestem może z tymi wentylatorami ale zapytam znowu. Po co produkuje się wentylatory 120mm, które "chodzą" za ok 50zł skoro nic nie dają? Mi osobiście (chociaż się nie znam) wydaje się, że takie wentylatorek bequiet albo Cooler Master Silent (Noctua odpada bo kosztuje ok. 80zł) odciążyły by chociaż trochę Karakoruma... No bo powtarzam jeszcze raz - nie będę pracował na karakorum podkręconym bardziej niż na połowę bo po prostu jest za głośno.

http://allegro.pl/item942313754_arctic_cooling_freezer_xtreme_rev_2_1156_1366_am3.html ten jest fajny

Wyczytałem właśnie w sieci, że mój karak ma wydaje z siebie max ok. 20 decybeli... Są na allegro głośniejsze? Czy aby na pewno głośność zależy od decybeli ?

Edytowane przez unknown210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Jak to lepszy wentylator na Karakorum? Czyli wywalić Karaka i kupić coś nowego czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Tak się jeszcze zastanawiam... Sporo czytałem o dodatkowych rdzeniach w Phenomach tj. tych odblokowanych... Albo są nie sprawne albo mają powalone czujniki temperatur. Co z tego, że odblokuję dodatkowe dwa rdzenie w moim x2 550? A potem walnę OC tych czterech rdzeni i temperatura jeszcze wzrośnie. Skoro czujniki temp. będą wariowały to przy użyciu programu Otrhos - stess CPU - w Everesst przy podkręceniu Karaka do połowy temperaturę wyświetli IMO ok. 60 stopni a rzeczywiście może być więcej. Podsumowując odblokowywanie rdzeni w Phenomach = podkręcanie chłodzenia na maxa = hałaśliwy Karak.

Dobrze rozumuję temat tych czujników, tak?

Ale tak sobie myślę, żeby zachować dobry stosunek cena/cisza/wydajność to najlepiej by było kupić wentylator do Pentagrama za jakieś 60-70zł z przesyłką i go zamienić, zostawić ten standardowy 120mm Cooler Master a ten z Karaka za pomocą jakiegoś pokrętełka albo jakiejś "blokady" za ok. 10zł ustawić tak, żeby było cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...