Skocz do zawartości
ath

WRC (2010)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Produkcja będąca oficjalną grą rajdowych mistrzostw świata organizowanych przez FIA World Rally Championship.

 

WRC to gra rajdowa oparta w całości na licencji FIA World Rally Championship (WRC). Jej producentem jest firma Milestone, mająca w swoim dorobku przede wszystkim gry wyścigowe, w tym: Evolution GT, S.C.A.R. oraz Superstars V8 Racing, a także motorowe serie Superbike World Championship i MotoGP.

 

W produkcji uwzględniono nie tylko kierowców, pilotów, zespoły fabryczne, ale i imprezy z kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Po trasach ścigamy się oczywiście zasiadając za kierownicą prawdziwych samochodów klasy WRC.

 

Głównym trybem rozgrywki jest klasyczna Kariera, która została podzielona na trzynaście rajdów zaliczanych do klasyfikacji Mistrzostw Świata. Rywalizację z najlepszymi rajdowcami podejmujemy na trasach w Szwecji, Meksyku, Jordanii, Turcji, Nowej Zelandii, Portugalii, Bułgarii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Każdy rajd został oczywiście podzielony na odpowiednią liczbę odcinków specjalnych, pomiędzy którymi otrzymujemy szansę przeprowadzenia napraw w samochodzie.

 

W WRC zastosowanie znalazł nowatorski system odpowiedzialny za odwzorowywanie fizyki świata. Z tego też powodu ścigając się z czasem i rywalami jesteśmy narażeni na wszelkie trudności wynikające z tego faktu. Część z nich jesteśmy jednak w stanie zniwelować, dzięki implementacji zaawansowanego systemu modyfikacji ustawień, jakie można przeprowadzić na wielu podzespołach wybranego samochodu.

 

Gra charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną. Szczególnie dobre wrażenie robią modele samochodów, które nie tylko posiadają wiele szczegółów – w tym dokładnie odwzorowane, trójwymiarowe wnętrza i deski rozdzielcze – ale również ulegają zniszczeniom, prezentowanym w realistyczny sposób.

 

WRC oferuje zarówno tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza, jak i opcję zabawy przez Sieć.

 

WRC (2010) - screen 1/16 ( PC ) galeria gry-online.pl

 

http://www.youtube.com/watch?v=W_Hlgmk1s-8

 

 

 

ps. wydawało mi się, że był już temat o tym, ale wyszukiwarka nic nie pokazała ;/

 

 

Btw premiera już niedługo warto przypomnieć, może być ciekawie, mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie, pewnie gdyby za produkcje gry zabral sie Simbin to bym moze kupil, a tak jednak pozostane przy starym dobrym Race 07 z addonami. :wink:

 

Jakos WTCC mnie bardziej kreci niz WRC.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Graficznie DiRT to nie jest, ale jeśli trasy będą spoko to może sie pogra. Gość wygląda że grał na klawie, więc trzeba to wziąć pod uwagę w kwestii fizyki.

 

EDIT.

 

Widze że to na PS3. Koleś chyba pierwszy raz analogów używa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie najlepsza opcja nadal pozostaje RBR jesli chodzi o rajdy. Rowiniez w kategorii arcade, na padzie z analogami mozna smialo grac. btw Ostatnio powychodzilo sporo nowych bardzo fajnych tras :)

 

a co do studia Milestone to raczej nie moga sie pochwalic niczym wybitnym, w wiekszosc ich produkcji gralem i na plus wyroznila sie ostania czesc SBK takze nie spodziewam sie cudow jesli chodzi o wrc

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay z pełnej wersji gry udostępnionej Włochom. Nie jest źle, ale bez rewelacji. Pytanie jak będzie przyjemność z takiej gry, bo model jazdy taki sobie, przynajmniej na filmach. Czekam na demo.  Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Grałem w demo na klocku.

 

Fizyka nie jest zła. Bez asyst dużo wymaga, trzeba hamować wcześnie i lekko, na zakrętach trzeba odejmować gaz bo inaczej od razu obraca (nie ma opcji kontroli trakcji). Duży wybór poziomów trudności przeciwników.

 

Grafika - baaardzo słaba. Wygląda słabiej niż nie jedna gra z początków current-genów. Do tego przesadzony motion blur.

 

Zniszczenia wizualne słabe, ale uszkodzenia znacząco wpływają na jazdę. Co wkurza to że często przy ostrym wyjeździe poza trasę od razu resetuje się auto, nawet nie zdąrzymy w nic uderzyć.

 

13 krajów, w demie dostępne dwa, po jednym odcinku specjalnym z sześciu. Tak więc tras będzie dużo (choć te dostępne odcinki mają po jakieś 4 minuty, wiec nie za dużo, oby były też dłuższe).

 

W opcjach brakuje mi też czułości sterowania, bo troche reakcje są opóźnione, chyba że tak jest realistycznie.

 

 

 

Ogólnie nawet nieźle się zapowiada, mam nadzieję że wersja PC będzie wyglądać choć trochę lepiej (przynajmniej AA i 60 FPS by sie przydało), chętnie zagram.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Demo na PC już sporo lepsze wrażenie robi, choć idealnie nie jest.

 

Przede wszystkim nie ma lagów sterowania (na padzie grałem), ale za to obraz specyficznie przycina. Licznik pokazuje głównie 57-60 FPS (w jednym miejscu jest spadek do ok. 45), ale nawet jak jest te 60 to są takie drobne przycinki/przeskoki.

 

Grafika dużo ładniejsza, AAx4 ładnie wygładza całe otoczenie, które za wielu detali nie ma. Tekstury sporo lepsze. Motion Blur wygląda ładnie przy wysokim framerate, DoF jest dość brzydki, na szczęście można wyłączyć co daje pozytywne efekty.

 

Niestety drugim problem jest beznadziejny draw distance. Obiekty (drzewa, krzaki) zmieniają LOD praktycznie tuż przed nami, co miejscami wygląda strasznie.

 

Ogólnie grafika jak i optymalizacja bardzo przeciętna. Wykorzystanie GPU 60-70% (z Vsynciem, nawet jak są te dropy), proca dużo poiżej 50%.

 

 

 

O fizyce się nie będę wypowiadał bo tu pewnie większość interesuje kierownica. Na padzie jest dużo trudniej niż w DiRT 2, trzeba się trochę pomęczyć zwłaszcza jak chcemy coś osiągnąć z lepszymi przeciwnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko zawiodło mnie i to srogo. Jako simracer mam trochę większe wymagania co do tego typu produkcji. Chociaż po zapowiedziach i filmikach nie oczekiwałem czegoś wielkiego. Już na samym początku po zobaczeniu logo Milestone na myśl nasunął się słaby tytuł - Superstars V8 Racing. Grafika słaba, jeśli nie rzec, że bardzo... All max i stałe 60FPS mimo wyłączonego Vsync'a. Samochód prowadzi się jak po szynach, odcinki szerokie jak autostrada, zero czucia prędkości i mocy pod maską, nie da się ostro zarzucać wozem. Widok zza kierownicy przypomina do złudzenia ten z Colin McRae Rally 2. Zniszczenia takie jak w Superstars V8 Racing - słabe, chociaż wpływają na zachowanie się wozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój. Model jazdy mi się średnio podoba. Do tego nie mogę ustawić za nic sterowania padem. Grafia... Harry błagam Cie bądźmy poważni. Moim zdaniem grafika jest średnia, a momentami słaba. Auta jako tako wyglądają, ale otoczenie pozbawione szczegółów. Średnie tekstury, a framerate na poziomie 45 przy ustawieniu 1680x1050 AAX4. Ja tam się zawiodłem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To sobie ściągnij demo na Xboksa, ostatni post odnosiłem właśnie do tego (co opisałem we wcześniejszym poście). Względem konsoli to wersja PC wygląda 100 razy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie ściągnij demo na Xboksa, ostatni post odnosiłem właśnie do tego (co opisałem we wcześniejszym poście). Względem konsoli to wersja PC wygląda 100 razy lepiej.

I chodzi lepiej. Na konsoli wygląda to na 25-30fps'ów + niska rozdzielczość i słabe rozmyte tekstury + wieśniacki bloom = grafika na poziomie CM4. Coś cicho w tym temacie... ciekawe dlaczego   :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale patrząc na to jak na arcade'ową ścigałkę nie jest tak tragicznie.. Grafika rzeczywiście średnia, samochód momentami bardzo dziwnie reaguje na ruchy kierownicą...ale na bezrybiu i rak ryba -_-

Kufa, powinni stworzyć grę o prawdziwych rajdach, a nie o tej dzisiejszej pseudopopierdółce wrc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno kolejna "rajdowka" od Codemasters ma byc bardziej "europejska"... zobaczymy :)

 

edit:

Pogralem w demo i mi sie nawet podoba :)

Fizyka nie jest wspaniala, ale nie jest tez zla, ciekawy kompromis miedzy arcade i sim, potrafi czasami zaskoczyc, zwlaszcza na dohamowaniu, a jak wyjscia z zakretow moga byc ciekawe. Z przyjemnoscia zobaczyl bym taka w TDU2 zamiast "tego" co jest teraz w becie..

Grafika niestety slaba, 2-3 lata wstecz, ale staram sie na niej nie skupiac, tylko na tym by przejechac odcinek jak najlepiej.

Nie moglem w zaden sposob ustawic FFB, stworzylem profil w Profilerze ale zadne zmiany w nim nie wplywaly na odczucia w grze - zmienilem w Global i dalej nic :huh:

 

Podoba mi sie bardziej niz ostatnio wydane F1 2010 mimo iz grafika nie dorasta do piet, to przyjemnosc z jazdy wieksza.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W istocie. Gram już w pełną wersję i jest bardzo fajnie na padzie. Wprawdzie obecnie jade na radku 5450, ale na min detalach można komfortowo pograć, czekam na serie 6000.

 

 

Spoko tryb kariery, zaczynamy od niższych serii. Tras jest muuuultum, tak więc duże urozmaicenie. Nie ma zbędnych pierdół tylko jeździmy i odblokowujemy kolejne eventy/auta/sponsorów itp. Kto chce może sie bawić ustawieniami aut, mnie to specjalnie nie kręci.

 

W grafice to mi tylko słaby draw distance przeszkadza, reszta może być, nie to jest najważniejsze w ścigałkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W trybie kariery są same współczesne auta, a przynajmniej na początku, i tylko dwa, trzecie dochodzi po paru eventach. Kariera rozłożona jest na 10 leveli, każdy po 4-6 eventów (a każdy event to kilka rajdów po kilka odcinków). Z czasem się awansuje do kolejnych serii, WRC jest na końcu.

 

Natomiast poza karierą od kopa odblokowane są wszystkie tryby, w tym WRC Group B ze sporą ilością starych aut. Można sobie stworzyć dowolne kombinacje rajdów/turniejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...