Skocz do zawartości
jadziem1

Zablokowany o/c?

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu poleciał mi (niepodkrecany) procek i zmuszony jestem pracowac na p4 2.4GHz. Irytujące jest to bardzo więc postanowiłem podkręcić co nie co "maszyne" (pomyśleć ze polecieli w kosmos na czyms 100 razy gorszym). Wszystko fajnie tylko w biosie nie moge znalezc opcji przydatnych przy o/c.

 

XP sp3

ID płyty głównej 62-0124-001131-00101111-040201-VIA_P6$M925_RELEASE 01/24/2003

Nazwa płyty głównej PCChips M925

Typ procesora Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8751 Apollo P4M266

Pamięć fizyczna 480 MB (PC2100 DDR SDRAM)

DIMM1: Micron 512 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-5 @ 100 MHz)

Ami Bios v 1.21.12

Typ BIOS'u AMI

BIOS Version 07.00T

Data BIOS'u systemowego 01/24/03

Data BIOS'u wideo 01/22/02

 

Starałem się pobrać nowy bios...ale szmelc jest tak stary ze sam już nie wiem co ściągnąć. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to jest to zabytek, na którym OC nie ma prawa bytu. Stara płyta, dość mocny procek, diabli wiedzą jaki zasilacz i pewnie brak blokady PCI/AGP.

Możesz podnieść FSB o kilka MHz, ale nic wiele to nie da.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to jest to zabytek, na którym OC nie ma prawa bytu. Stara płyta, dość mocny procek, diabli wiedzą jaki zasilacz i pewnie brak blokady PCI/AGP.

Możesz podnieść FSB o kilka MHz, ale nic wiele to nie da.

 

Rzecz w tym, że nawet nie wiem konkretnie gdzie to zrobić na tej płycie, caly bios przekopalem i nigdzie nie ma chocby nieaktywnego napisu "FSB" czy rozwiniecia skrótu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz manual : http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=141&DetailName=Manual&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=0

 

Wynika z niego, że jedyne co możesz zrobić to zmienić zworką fsb ze 100 na 133MHz. No ale ciężko grzebnąć w sieci.

Edytowane przez BuMeL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niego, że jedyne co możesz zrobić to zmienić zworką fsb ze 100 na 133MHz. No ale ciężko grzebnąć w sieci.

 

Grzebałem i byłem na stronie (wyskakuje jako jedna z pierwszych w googlach, pokazuje ją rownież everest) chodzilo mi o podkrecanie w biosie. Ale dzieki, nie wiem po co spina.

Topic do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...