Skocz do zawartości
kzk

jaka plyta glowna AM3 pod HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

poleccie jakies fajne mobo pod am3. wymagania:

- zintegrowana grafa najlepiej z serii 4xxx radeona z wyjsciem HDMI

- cyfrowe wyjscie (optyczne badz elektryczne) dzwieku na tylnim panelu (nie chce sie bawic w sledzie)

- mozliwosc odblokowania nieaktywnych rdzeni/cache (bede bral chyba x3 440)

- niedroga (350zl to max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock 880GMH/USB3, spełnia wszystkie wymagania a dodatkowo ma USB3, co może się przydać w HTPC, np zewnętrzny dysk, czy jakiś szybszy pendrive. No i kosztuje poniżej 300zł, więc taniej niż ustalony próg.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz z tym asrockiem :) ostatecznie na moje budzetowe htpc wybralem to:

 

Tuner TV Technisat Skystar HD 2 PCI DVB-S/S2 213,00zł

 

Wentylator Fander Roxo Ultra Silent 120x120x25mm 2 2szt 31,98zł

 

Czytnik kart pamięci iBOX 62w1 + USB wew. 16,02zł

 

Obudowa ATX Midi Mint MPC-6603 ATX 48,28zł

 

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk 68,69zł

 

Płyta główna Asrock 880GMH/USB3 AMD Socket AM3 286,98zł

 

Zestaw klawiatura+mysz Trust DS-4400D bezprze. 64,00zł

 

Procesor AMD Phenom II X2 555 (AM3/80W) BE 327,99zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 143,95zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W 199,99zł

razem 1400zl

 

wiem ze proc za mocny do htpc ale moze dokupie w przyszlosci grafe +ram coby pograc troche. dyski mam. calosc bedzie podlaczona do tv LG42LD450. jakies uwagi do wybranego sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa trochę duża jak do HTPC i nie wygląda zbyt solidnie. Poszukałbym czegoś mniejszego jednak i bardziej przystosowanego do tego typu zastosowań.

Modecom Feel 105 wygląda całkiem nieźle, ale nie wiem jak z jakością wykonania, tragedii jednak być nie powinno.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się jeszcze coś godnego uwagi z płyt głównych na AM3 z wydajną grafiką i USB 3.0?

Na bazie peceta z sygnatury (a raczej części które przetrwały burzę) będę składał coś multimedialnego (net i filmy, również HD), z możliwością przyszłej rozbudowy pod gry. Tak że pamięć sideport, Hybrid Crossfire i komplet wyjść video to najważniejsze atuty. Niska cena oczywiście też;) Nie będzie ekstremalnego OC, raczej postawię na ciszę.

 

Potrzebuję podpowiedzi właśnie w sprawie płyty i procka. Do wydania jest powiedzmy 600zł. Będzie co z tego?

 

Odnośnie procka mam 2 pomysły:

Athlon II X3 440 gdzie może uda się jeszcze coś odblokować i będzie totalny wypas, ale ze sporym poborem prądu, zapewne temperaturą i hałasem też (bo zmieszczę się tylko z boxowym chłodzeniem)

Athlon II X2 235e + jakieś ciche/bezgłośne chłodzenie

Najważniejszy jest komfort pracy i stabilność, więc może 2 rdzenie by starczyły, ale czekam na opinie.

 

Gigabyte GA-880GMA-UD2H jest w cenie zbliżonej do Asrocka. Jest warta uwagi?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. brak odpowiedzi, więc muszę sam sobie odpowiedzieć..

 

Gigabyte GA-880GMA-UD2H - podobno brak w niej SidePort memory.. Niby integra nie musiałaby być super wydajna, ale jakieś minimum musi być (w końcu przesiadka jest z GF9800GTX;). Tak że płyta odpada

 

Asrock 880GMH/USB3 - ktoś ma i sprawdzał czy oba niebieskie porty to prawdziwe USB 3.0? Dodatkowo sata jest tylko w wersji 2.0 (wątpię aby to było odczuwalne), mniej trybów raid (to mi w ogóle niepotrzebne), brak wyjścia FireWire (mam kamerę cyfrową której od święta się używa).

 

Innej konkurencji dla tych płyt nie znalazłem (znaczy jest, ale ma jeszcze większe braki w wyposażeniu). Ktoś jeszcze coś zaproponuje czy decydować się na Asrocka?

 

No i pozostaje kwestia procka.. Gdybym podłączał kiedyś jakiegoś radka pokroju 5750 (to tylko przykład - zobaczymy co pokaże przyszłość), to czy Athlon II X2 235e byłby dla niego bardzo wąskim gardłem?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zostaje Ci AsRock.

Zobacz jeszcze w jakiej cenie jest X2 260. Jeżeli różnica to kilka zł to warto dołożyć. 260 to nowsza rewizja C3 z lepszym OC i niższym poborem prądu od C2. Obniżysz taktowanie i napięcie i będziesz miał pobór pradu niższy od 235E.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że będzie mocniejszy od mojego obecnego Dual Core, to ja wiem.. Tyle że z odbiorem w Krakowie mam takie ceny

X2 245 (raczej C2 ale chyba możliwe są sztuki z C3?) -225zł

X2 260 (C3) -279zł

X3 445 (C3) -309zł

 

Chcę się zmieścić w 700zł z prockiem, płytą i ewentualnym chłodzeniem. Ceny się mocno pozmieniały odkąd ostatnio patrzyłem, więc zmieniły się też opcje które rozważam..

 

Brałem pod uwagę coś taniego, do czego mógłbym dodatkowo dokupić chłodzenie mieszczące się w budżecie, albo coś mocniejszego, co po możliwym odblokowaniu rdzenia i pewnym OC pozwoliłoby na dłuższe życie kompa bez konieczności upgrade'u. X2 260 nie wygląda tak zachęcająco, bo nie pasuje do żadnej z tych opcji, a jest tylko 30zł tańszy od X3 445.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał X3, teoretycznie 3 rdzenie nie są potrzebne ale jeżeli już myślisz o włożeniu w przyszłości jakiejś wydajniejszej karty to warto mieć, bo coraz więcej gier potrafi zrobić dobry użytek z dodatkowych rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...