Skocz do zawartości
mice.co

Zestaw do gier za 2850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stworzyłem sobie zestaw do gier za 2853,51zł. (tak myślę)

Czy będzie dobry?!

 

Mam też kilka pytań, odnośnie elementów wchodzących w skład tego zestawu.

1. Czy pamięci ram (oddzielne po 2GB) będą działać w trybie dual channel, czy powinienem wziąć wersje 2x2GB, nieco droższą?

2. Czy ta obudowa to dobry wybór? Kierowałem się głownie przyzwoitym wyglądem i dwoma wentylatorami 120mm.

3. Wiem, że zasilacz 500W by wystarczył, ale skusiłem się na niewiele wyższą cenę 600W zasilacza.

4. Procesor. Czy może lepiej wziąć wersję 955 BE?

5. Płyta głowna - OK?

 

Proszę o ew. propozycje zmian.

post-183228-050359500 1281517256_thumb.jpg

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem dodać, że chciałbym na początku korzystać z chłodzenia box'owego. Zamierzam dokupić chłodzenie później, kiedy dozbieram wystarczająco dużo pieniędzy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 470 jest dużo głośniejsza, mocno grzeje i słabiej się podkręca. Ale wydajność troche wyższa.

A jakie są korzyściowe różnice pomiędzy 945, a 965? Bo wolałbym kupić na przyszłość, a chłodzenie i tak zakupię, kwestwia dni, tygodni.

 

+ a no jeszcze 470 jest strasznie prądożerny. hd5850 ~260W w stresie, gtx470 ~380W w stresie

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem coś z tymi rewizjami, bo na początku chciałem 955.

Chyba wezmę 955, a chłodzenie zakupię po kilku dniach w lokalnym sklepie komputerowym.

 

EDIT: a jeszcze chciałbym dopytać czy jest sens dopłacać do innych pamięci RAM? Nie znam się na tym i nie wiem o jakie różnice chodzi.

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box-owe chłodzenie w 955 jest straszne. Obciążenie procesora na 70%i bez słuchawek nie idzie grać.

 

Jak dziś nie kupisz to po miesiącu będziesz chciał wywalić kompa za okno.

 

Ja w marcu stałem przed podobnymi dylematami jak ty, ale ja szybko zadecydowałem że kupie mocne 4 rdzenie, bo ram zawsze można dokupić, karte graficzną też można zmienić zawsze na lepszą, a procesora się tak często nie zmienia. Dlatego ja bez wachania wybrałem 955 z odblokowanym mnożnikiem.

 

Płyta - myslałem o Gigabyte 770TA-UD3 ale wybrałem 790XTA UD4 bo ma CrossFireX , chłodzenie na sekcji zasilania i jakby trochę lepiej była dopracowana. A że nie było jakiejś wielkiej różnicy w cenie to uważam że było warto.

Nie chciałem brać też płyty ze zintegrowaną grafiką. Mi się wydaje że płyty na AM3 raczej są takie same i każda zapewnia przyzwoitą pracę. Dziś brał bym coś na chipsecie 890 (np. Asrock Extreme3 AMD 890GX, cos w tym stylu) lub nowszym. Bardziej przyszłościowym.

 

Co do producentów. Na socket 939 miałem płytę Gigabyte która mi się spaliła po 3 latach, kupiłem jakiegoś taniego Asrocka który padł po 10 miesiącach a że wtedy pracowałem w delegacji i mnie w domu nie było to płyta pracowała maksymalnie z 2-3 miesiące. Oddali mi kase więc kupiłem znów ten sam model Asrocka w innym sklepie, ta znów była uszkodzona od nowości. Oddałem do sklepu, odebrałem pieniądze i postanowiłem kupić cały nowy komputer.

Wybrałem Gigabyte , ale teraz wiedziałem że musi mieć on jak najwięcej radiatorów i możliwych systemów chłodzenia na mostkach, czipsetach lub sekcjach zasilania.

Nie twierdzę że Asrock jest zły, może to ja trafiłem tak felernie a te nowe modele są bardzo dobre.

 

Karta graficzna - myślałem nad 5850 ale wybrałem 5770 która kosztowała 540zł a 5850 od powercolora 1050zł. Zrobiłem tak ponieważ uważam że 5770 w rozdziałce 1650x1080 na ta chwile zapewnia płynną rozgrywkę z ustawieniami high w większości gier. Za rok, półtora kupię kolejną 5770 za jakieś małe pieniądze na allegro (dlatego płyta musiał obsługiwać CrossFireX) lub kupię za 600-700 coś z nowej generacji ATI lub Nvidi. Czyli to co zaoszczędziłem wkładam na lokatę i za rok, póltora roku wyciągami i kupuje nową karte graficzną jeżeli nowe karte będą dużo szybsze lub 5870 potanieje do 700zł.

Na tą chwilę ta grafika mi wystarczy.

 

Co do 5850 to myślę że jest to bardzo dobry wybór i na twoim miejscu bym ją brał i nie patrzył na Nvidie 470. Można by jeszcze próbować 465 jak na filmiku

 

http://www.youtube.com/watch#!v=bmF0yQfn_Og&playnext=1&videos=6euduoAphhA

 

które można odblokować na 470. Ale to zawsze jest jakaś niepewność co do odblokowania.

 

Zasilacz - te 600W na ten sprzęt uważam za minimum. Zasilacz bardzo dobry o sprawności 80+. Jak dla mnie bardzo dobry wybór w tym zakresie cenowym.

 

Może moje przemyślenia pomogą ci w wyborze.

Edytowane przez wwf123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw końcowy wygląda tak.

Dołączona grafika

Chyba nie potrzeba nic zmieniać, ew. płytę główną, ale myślę, że ta mi wystarczy - jest 1x usb3.0 i gniazda sata3. Lepsze płyty = dopłaty, a teraz nawet 10zł nagrywarka staniała i zestaw jest za 2802,82zł. No i oczywiście to chłodzenie, ale to potem... Nie będę narzekał na to box'owe na pewno.

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej wziąć i5 kosztem 5850. Różnica w wydajności między gtx460 a radkiem nie jest na tyle duża, żeby rezygnować z wydajniejszej platformy i5.

Patrząc z perspektywy przyszłych gier zawsze lepiej mieć do dyspozycji redukcje detali w grze niż narzekać na niedomagania ze strony procka.

post-162348-094095600 1281560221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 3 grosze: GTX 460 to karta z ogromnym potencjałem OC, do tego Phenoma X4 955, AsRocka Extreme3 770, podkręcasz i masz kombajn do zbierania kur po wioskach ^^

 

EDIT: ZAPOMNIAŁEM O NAGRYWARCE + 70zł

post-178598-010536300 1281644587_thumb.png

Edytowane przez InterFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, GTX 460 po OC normalnie dogania HD 5850 bez OC, choć obie kręcą się wyśmienicie. Cena - no cóż, Gainward GTX 460 1GB w ram.net.pl stoi po 832,99, a MSI HD 5850 z wysoce cenionym i wydajnym chłodzeniem TwinFrozr II stoi niebagatelne 1125,99zł!!! Jak ktoś nie ma na co wydawać kasy, niech bierze HD5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OCZ MxS coś bardzo tani na tym ram.net.pl . A dopiero żalili się, że ich tam oszukali. Ja bym chuchał na zimne i nie kupował w ramnecie. Masz jeszcze dobre sklepy jak esc.pl lub agito. I ja bym wolał HD5850 i AMD, bo każdy się może chwalić ile wyciągnie jego podkręcona karta, ale karta fabryczna, a podkręcona to 2 różne światy. Jeśli już patrzycie po OC to bierzcie pod oko obie podkręcone. No i jak kupować sprzęt za prawie 3 tys. to 3 stówki człowieka nie zbawi (chociaż ja za tyle kupiłem mojego GTS 250 :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rzucić okiem na pobór energii, GTX 460 ciągnie więcej niż HD5850, a jest wyraźnie gorszy. Wyniki bez OC oczywiście. Karta walczy tylko i wyłącznie ceną, bo pobór prądu teoretycznie jest ok, ale gdyby ten chip powiększyć do rozmiarów GF100 to pociągnął by tyle samo. Wydajnościowo wskoczyła na miejsce raczej nieudanego Radeona HD5830, który praktycznie nie istnieje dla ludzi obeznanych z tematem. Podsumowując: jak jest możliwość to brałbym mimo wszystko Radeona, niekoniecznie MSI, są tańsze opcje, a jak kaski brak to wtedy GTX 460 jak najbardziej.

 

Teraz tak w skrócie:

Pobór energii: Radeon 1 GeForce 0

Wydajność: Radeon 1 GeForce 0

Cena: Radeon 0 GeForce 1

 

Wychodzi 2:1 na korzyść Radeona. Co prawda nie dla każdego będzie to współczynnik warty tych 200zł, ale myślę że mając możliwość lepiej brać wydajniejszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam ten poglad. Z nastawieniem OC to mozna gdybac dosc dlugo i schodzic coraz nizej bo przeciez podkrece i wyjdzie to samo. Rownie dobrze mozna pisac ze 5870 nie ma sensu bo 5850 sie podkreci do tego poziomu albo 5770 nie ma sensu bo 4850 wyOCuje na dobrym chlodzeniu. Tylko ze jesli juz krecic gpu to przeciez mozna i to z wyzszej polki. Dziwne podejscie... "Kup GTX460 i podkrec do poziomu 5850 albo kup 5850 ale jego to juz nie krec" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to ok 30W, przy czym GF pobiera więcej a jest słabszy.... Seria 400 jest po prostu nieudana, GTX 460 też jakoś szczególnie się nie wybija. ATI już 3 generację kart utrzymuje praktycznie stały poziom w poborze energii zwiększając wydajność, NV też ją zwiększa ale równocześnie zwiększając pobór, idą w złym kierunku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o płycie głównej MSI? model G-54

MSI 870A-G54 A870 Socket

Posiada 6 portów SATA-III 6.0Gbit/s

6 portów USB 2.0 (z tyłu)

2 porty USB 3.0

2 porty PCI-E 16x i Crossfire

 

Jak dysk twardy jest SATA II, to bez problemu można podpiąć pod SATA III?

Ze względu na to, co ta płyta ma wolałbym ją od Asrocka 770 Extreme3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...