Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten nowy bios TFA44 ma jakieś problemy z Dual'em ?

Komp zwisa mi przechodząc przez Prime Benchmark kiedy mam dual (osobno przechodzi).

Czego to może być wina? Bo już kończą mi się pomysły.

 

Posiadaczy Au13 zapraszam tutaj - może mi pomożecie :roll:

TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Widze, ze juz od 2 miechopw nikt tu nie zaglada wiec moze uda mi sie odnowic ten temacik :-P

Zakupilem ta plytke niedawno na allegro za 120zł. Musze powiedziec, ze jak za ta cene to wyrwalem naprawde niezla sztuke :D

Ale nie ma rozy bez kolcow jak to mowia.

 

Z tego co widze nie tylko ja mam problem z temperaturami. Kurde mam narazie ustawione 12*133 - Duron 1600Mhz, a temp. w windowsie 60C !!! Kurde nie kumam o co chodzi, bo przed podlozeniem pasty (Atctic Ceramique) mialem po podrasowaniu do 12*1800 (2160) temp. w stresie 58C !!! Kuzwa kompletnie tego nie kumam, ze przed pozadnym zalozeniem pasty mialem duzo mniejsze temp. niz tera. Nie dawalem za duzo mysle, ze dalem tak w sam raz :wink: . Jeszcze zeby bylo gladko rozsmarowalem karta telefoniczna. Nie wiem juz czy wiezyc tym temp. czy kurde nie :cry:

Dodam jeszcze, ze taka temp. pokazuje wlasciwie odrazu po wlaczeniu kompa i pozniej dziwienie sie ona zachowuje np. jest 60C, a tu nagle 57C.

 

Pozdro i z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotknij radiator, przy takiej temperaturze powinien być już conajmeij bardzo ciepły, ja np w tej chwili na niekręconym procku mam ok 50* a radiator nawet nie letni, a zimny (czyli płyta pokazuje co chce), sprawdź też czy dobrze załozyłes cooler, a co do samej płyty to nie powiem za 120 to super ci się udało

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotknij radiator, przy takiej temperaturze powinien być już conajmeij bardzo ciepły, ja np w tej chwili na niekręconym procku mam ok 50* a radiator nawet nie letni, a zimny (czyli płyta pokazuje co chce), sprawdź też czy dobrze załozyłes cooler, a co do samej płyty to nie powiem za 120 to super ci się udało

1253151[/snapback]

Dzieki za tak szybka odpowiedz !

Wiec radiator jest ledwo letni (napewno jest dobrze zalozony). Moze tak byc dlatego, ze temp. jest poprostu niska, ale niestety moze byc rowniez dlatego, ze cos ta pasta nie przewodzi :angry: Coraz bardziej jednak wydaje mi sie, ze ta plyta pokazuje temp. jakie jej sie tylko "nawina pod chipset" :) Nie dziwilo by mnie to gdyby nie fakt, ze przed pozadnym nalozeniem mialem po podkreceniu jakies gora 56C. Wtedy porostu przelozylem procka i radiator ze starej plyty na tego FICa bez smarowania swierza pasta i bylo git. Tera wystarczy, ze dam FSB 166, temp. wynosi skromne 64C, ale radiator jest tylko troszke bardziej cieply niz przed podrasowaniem :? Na epoxie na takich ustawieniach (12*133) mialem moze 35C. :mur:

Na poczatku myslalem, ze to moze pasta jeszcze sie porostu "nie zadomowila" (czyli dobrze nie rosmarowala, bo to zawsze trzeba zaczekac z pare godzinek), ale meczylem kompa pol dnia roznymi 3DMarkami i innymi FarCrajami :) i dalej byly takie same.

Jest jakis sposob na sprawdzenie prawdziwej temp. na procku ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwej temperatury pewnie nie sparwdzisz, ale przybliżoną mogą ci podać jakies czujniki zewnętrzne, co do pasty to pewne to nie od niej bo różnice mogą być, ale minimalne, a nie takie, wydaje mi sie po prostu, że płyta se jaja robi (np moje 40 pare na WC na lekko kręconym procku), choć z drugiej strony ten epox pewnie zaniżał, a prawda o temepraturze lezy gdzieś pośrodku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwej temperatury pewnie nie sparwdzisz...

Kurde, ale z drugiej strony boje sie tak nie patrzac na temp. pojechac go na stare ustwienia (widoczne w podpisie). Przeciez nie bede grac spokojnie w Hylyfyly 2 jak temp. ktora bedzie mi pokazywac Aida wachac sie bedzie miedzy 70-75C :wink:

Kuzwa no juz sam nie wiem. Ogolnie plytka bardzo fajna, a za ta cene co dalem to wrecz idealna, ale gdyby nie te temp. :angry: A co myslisz o standardowym radiatorze na NorthBridge ? Warto go zmienic na Zalmana ? Bo SouthBridge to mysle, ze moze zostac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwazywszy ze na sb wiekszość producentów nie daje chłodzenia sądze, że wystarczy, a na nb jednak polecam zalmana, mój w zamknietej budzie bez owiewu (mam wc) robił się naparwde ciepły, a co do teperatur jesli napewno wszystko dobrze załozyles, a radiator jest letni/zimny to nie ma się czym przejmować, tylko od czasu do czasu dotknij radiator aby spradź czy coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwazywszy ze na sb wiekszość...

Znowu odpowiedz szybsza niz sie spodziewalem :D W niespelna godzine !

Wiec kupie zalmana, fajnego widzialem na allegro za niecale 20zł. Przypomialem sobie, ze mam gdzies taka diodke co sie przyczepia do radiatora i przynajmniej mniej wiecej poda mi temp. chociaz radiatora. Kurde to, ze radiator jest dobrze zamontowany sprawdzilem w nastepujacy sposob. Wylaczylem wiatraczek i zalczylem Quake 3 na pare minut, nagrzel sie niezle w pare chwil wiec wniosek jest taki, ze chyba dobrze sie trzyma :wink: Ale niestety tera nie rasuje sie tak dobrze jak na poczatku (przed zmiana pasty) i to mnie wkur... Jak dam 12*180 i 1,7V to przy wlaczaniu windy komp sie wylacza, a plyta wydaje taki dziwny, ciagly dzwiek i mrygaja jakies lampki czerwone. Wtedy na takich ustawieniach gralem i robilem co chcialem. :angry:

No nic dzieki za podpowiedzi. Mi pozostaje jedynie cos pokombinowac z tymi temp. Mam nadzieje, ze jak czegos nie bede wiedzial to moge liczyc na kolejne podpowiedzi :-P

 

POZDRO !

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa sie wyjasnila. Nie wiem jakim cudem radiator dotykal tylko polowy rdzenia. Zalozylem wszystko tak jak trzeba, ale moglo sie zdazyc. Widzialem to po pascie jak go sciagnalem.

Tera jest wszystko poprawione i chodzi jak zloto, a temp. mysle, ze juz pokazuje mniej wiecej dobre.

 

POZDRO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy któryś z użytkowników FIC Au13 ma może IrDĘ ?

2. Czy macie jakieś problemy z nią?

1076904[/snapback]

Ad. 1: zakupilem dokuadnie ta: Q L I Q

 

Ad. 2:Podlaczyuem dokladniusio wg idealnie przejrzystych wskazowek (instrukcje zadko kiedy sa az tak bardzo dokuadne), konfig BIOSa rowniez wg nich i co? ...I nic = :mur: No to napisauem do kolesia ze cos jest nie halo: odeslalem mu ta i przyslal inna. Wykonalem dokuadnie te same czynnosci co przedtem przy instalcji/kofigu IRDY (wg intrukcji) i jedyna zauwazalna roznica byuo to ze sporadycznie wykrywaua koma (N6310i / Sagem MYX-6 - obydwa telefony na lapie z irda smigaly) ale jesli jush sie to udauo to tylko doslownie na moment i pozniej rozlaczenie. Raz nawet windoza zdazyua zainstalowac "Modem over IR Link" ;) ale co z tego jesli wogole nie dalo sie nazwiazac na tyle stabilnego polaczenia zeby moc spokojnie pracowac w PC Nokia Suite czy Handset Manager...Innymi slowy ciagua szopka - czasami znalazl koma i nawiazal na pol sek polaczenie a czasami wogole. Poszukauem troche info na google`u i zaczalem bawic sie ustawieniami - testowauem mozliwie wszystkie kombinacje BIOS/WINDOZA(tu: zmiana predkosci) i :mur: Pozyczyuem od znajomego zatem irde na USB (dokuadnie T A ) i smigneuo od razu - co prawda chciauo dzialac tylko na 38400 (na innych predkosciach SZOPKI) ale dzialalo (swoja droga: u znajomego ta na USB smigala na 115000). Zaczalem szukac info w google`u co jest nie halo ale nigdzie nic nie wyczytauem konkretnego: poza tym watek FIC AU13+IRDA nigdzie wuasciwie nie jest poruszony...

Dzisiaj przetestowauem na 2 innych plytach ta IRDE podlaczana pod MB i co? I ruszyua od razu z kopyta peunej predkosci: 115000. A teraz najlepsze: te 2 plyty to modele ASROCKa i ECSa - suabo qrde jest B)

 

Rozmawiauem z doswiadczonym znajomym elektronikiem i powiedziau ze to prawdopodobnie przez to nie dziaua ze FIC wymaga innego typu glownego elementu wykonawczego. W aukcji w ktorej ja kupilem - IRDA jest na TFDU 4100 a sa jeszcze inne ale jak sie okazuje chociazby T U T A J nie ma miedzy nimi roznicy poza rodzajem obudowy. Czyli ze wniosek taki ze seryjnie na FICach zwalona IRDE wmontowywali w procesie produkcji?

 

Ja mam swojego FICa z SIRIUSa wiec moze gdyby teraz im go zareklamowac z ta IRDA to z uwagi na to ze FICow jush nie maja w sprzedazy (poza tymi pod P4) to zmuszeni by byli na wymiane na inne mobo;) tym bardziej (jako kolejny arg do reklamacji), ze swoja droga to moj ma jeszcze ta wade, ze podprowadzono mu 5 zamiast 12V pod CPU FAN;) - wiem ze ta kwestia jusz byua tu poruszana. Zeby byuo smieszniej to ten FIC na ktorym aktualnie smigam to jusz jest po 1 wymianie z SIRIUSA - bo wczesniej jak zapisywauem ustawienia w BIOSie to ta tabelka z "Auto Updating..." nie chciaua zniknac nawet po 15min wiec jak dauem reset to jush nie wstaua plytka;)

 

Przepraszam za objetosc POSTa, ale chciauem wszystko umiescic w 1 a nie w 20 innych po zdanq;)

 

Podsumowujac to jush sam nie wiem co robic - byscie musieli wypowiedziec sie w tej kwestii jak to jest z ta IRDA@MB u Was.

 

(ewentualnei pozostaje tylko nam zakup tej@USB, ale to nie mozliwe zeby akurat ta @MB na kazdej mobo smigaua tylko nie u nas - czyli ze jednak reklamacja do SIRIUSa :)?)

 

PZDR

 

ps. przed chwilka napisalem do Siriusa w tej sprawie i do Technical Supportu FICa. Jak odpowiedza dam znac

Edytowane przez IntroodeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze, że Ci w końcu zadziałało chociaż na tej prędkości znikomej.

Ja u siebie testowałem nawet tą USB i czary mary - nie dało się tego uruchomić :/

A ta podpinana pod płytkę bezpośrednio czasami jak działała jeszcze to przyjmowała jedynie dane - o wysyłaniu można było zapomnieć, chociaż wszystkie możliwe konfiguracje ustawiałem (najlepsze jest to, że raz ustawiłem ten dobry konfig - podziałała chwile (transmit jak i recieve działały) i nagle transmit przestawało działać, ale odbierała nadal. Teraz to już w ogólę nie bawię się nią...

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jesli jush jakkolwiek probowala zadzialac to dokladnie z rezultatami o jakich piszesz.

Z Technical Supportu narazie cisza a Sirius po prostu odpisal zebym im wyslal mobo na gwarze ;) tak wiec teraz musze zmeczyc jakiegos ziomka o mobo zastepcze na czas bycia FICa w serwisie i wysylam.

Nie mam juz sily swoja droga na ta IRDA+FIC bo po prostu bankowo cos jest nei tak z tymi FICami - na innych mobo zasuwa IRDA jak szalona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrzuciłem na FICa XP-Mobile 2500+ 1.45V... Płyta zapodaje mu oczywiście 1.575V jednak w biosie najniższa możliwa do ustawienia wartość Vcore to 1.5V. Nie pamiętam w tej chwili jak było na Xp 1700+ ale dolna granica powinna być chyba 1.1V? :? jeśli chodzi o biosy to na TFA43 i 44 jest identycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie z innej beczki - u mnie za cholere nie moge zainstalowac sterów do mobo w wersji 5.10 po prostu winda sie nie uruchamia - jestem pewien ze błąd leży po stronie audio. Czy mieliscie podobny problem ? jesli tak to jak z nim poradziliscie sobie - bo ja juz wymieklem dodam ze wersja 4.27 dziala bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie z innej beczki - u mnie za cholere nie moge zainstalowac sterów do mobo w wersji 5.10 po prostu winda sie nie uruchamia - jestem pewien ze błąd leży po stronie audio.[...]

1338592[/snapback]

winda powinna sie uruchomic ale po ok 2min... musisz instalowac te stery bez IDE SW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIc to FIC. Bardzo dobre i solidne konsrukcjie.swego czasu najlepsze płyty pod AMD MAX O/C pod K6 i pierwsze ATHLON-y :) Nie zastanawiać sie tylko na FIC-ach latać maja nawet bardzo podobne wyposarzenie jak EPOX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników FIC AU13 . Mam ciekawą sytuację Thorton2200@barton ustawiony na 200x11@1,75 fabryczny mnożnik 13,5 odblokowany. wszystko chodzi ok, do czau jak nie wyłącze kompa z sieci- wtedy mnożnik 13,5 płyta rozpoznaje jako 5,5!!- chodzi o to ze gwiazdka oznaczająca Mnożnik SPD pojawia się przy 5,5... i z takim mnożnikiem startuje, choć zaznaczony jest 11!!! po wejściu do biosy, zmianie mnożnika na 10- startuje z tym mnożnikiem, po ponownej zmianie na 11 startuje poprawnie... WTF??? Przy czym wszystkie ustawienia w BIOS-ie są zachowane, czyli to nie bateria... czy ktoś miał już podobny problem, ew może sprawdzić na Thortonie 2200-2400 czy też to ma? Mój bios to TFA 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gerlah najwyrazniej detekcja twojego zmodowanego proca cus nie dziala poprawnie ;/ nowy bios tfa44 rozwiaze twoj problem, bios dostępny na stronie www.fic.cz

pozdro 4 all fic users ;]

Edytowane przez Watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie :( Chyba "przekrecilem" swojego Fica :mur: Blagam pomozcie cos :angry:

Plytka chodzila bez problemu na ustawieniach jakie mam w sygnaturce. Jakis tydzien temu puscilem ja na 9x225Mhz i poszla bez problemu. Przez ten tydzien sobie ja tak testowalem i chdzoila jak zloto. Dzisiaj srobowalem na 9.5x225 i zwiekszylem napiecie na procku na 1,6V. Wszystko chodzi jak zloto, wiec sprobwoalem dac FSB na 230Mhz, zeby bylo 9.5x230Mhz, normalnie Save, resecik i jeb. Czarny ekran i tylko wentyle sie kreca. Mialem juz tak kiedys pare razy podczas rasowania jak dalem na przyklad za ostre Timingi, ale wtedy wystarczyl reset i sam wracal do defautowych ustawien albo w gorszym wypadku ClearCmos i plyta wstawala, ale tera do ch... nie wstaje. Sprawdzalem proca i ramy u kumpla i chodza, wsadzilem jego proca (Sempron) i dalej to samo :mur: Grafe tez zmienialem, ale dalej tak samo. Sprobowalem wyciagnac grafe, bo zawsze plyta wtedy "pipczala", bo grafy nie bylo, a tera cisza, tylko dalej wentyle sie kreca :angry: Sprobowalem na jednej kostce ramu i tak samo :angry: Nie wiem juz co robic. Bios miala od poczatku standardowy, TF42 czy jakos tak. Dodam, ze dysk niby rusza, ale slysze, ze nie wczytuje zadnego Windowsa ani nic takiego. Monitor sie wlacza, ale po chwili przchodzi tak jakby "W stan uspienia" czyli robi sie czarny, a ta "lampeczka" sobie mruga. Chlodzenie na NB to ten wielki niebieski Zalman i temp. nibdy nie przekraczala 35C. BLAGAM POMOZCIE COS, BO CHYBA MNIE SZLAK TRAFI JAK ONA PADLA :mur: :mur: :mur: Nie szukalem na tych 24 stronach, bo pisze tera z kafeji , bo komp sie zje..., wiec prosze o wyrozumialosc. Z gory dzieki za pomoc !

 

pozdro !

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem padła płyta, pewnie bios, FIC jest dość czuły na przekręcenie. Może spróbowałbyś wgrać nowy ??, jak w dużym mieście to nie problem najlepiej na giełdzie popytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem padła płyta, pewnie bios, FIC jest dość czuły na przekręcenie. Może spróbowałbyś wgrać nowy ??, jak w dużym mieście to nie problem najlepiej na giełdzie popytać .

1463510[/snapback]

Wiec na stronie 18 przeczytalem, ze Watcher mial identyczny problem. On zrobil jakiegos Hot Flasha i plyta wstala, ale z kad ja zmotam taka plyte w mojej okolicy :angry: . Chyba bede musial sie kolo Watchera zakrecic i moze za jakies "czteropaka" tez by mi cos tutaj zflashowal :wink: Napisalem do niego juz maila i moze cos poradzi, bo naprawde szkoda by mi bylo tej plyty :cry: Moze ktos z was opisal by mi jakos mniej wiecej jak to sie robi ? Kurde ja nigdy w zyciu nawet "zwylkego" biosu nie wgrywalem, a co dopiero jakies Hot Flashe. Przeczytalem na forum, ze trzeba miec taka sama kostke biosu, ale niektore z innych plyt tez pasuja. Moglby mi ktos to blizej wytlumaczyc ? Z gory dzieki !

 

EDIT:

Kurde, blagam pomozcie cos. Zna ktos z was jakiegos zaufanego majsta, ktory by to zrobil we Wrocławiu, albo okolicach ? Tylko jakis taki, co mi tej plyty nie lyknie i wiecej go nie zobacze, tylko zrobi :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziele sie problemem - moze ktos mial cos podobnego..

zachcialo mi sie dodatkowych 512 ramu...

miałem pamięć adata 512 400 cl2.5 - wiec poszedlem do sklepu tez po adat-e

przynioslem do domu - roznily sie w budowie (wiadomo nowsze moga byc zmodyfikowane - ale kosci byly adata) zalozylem do fic-a i niestety pamiec nie przechodzila testow (memtest86) - nawet jako pojedyncza - sprawdzilem wszystkie sloty. Trudno - padniete egzemplaze sie zdazaja - pojechalem wymienic.. przywiozlem kolejna adat-e ten sam problem - bledow mniej ale to jest niedopuszczalne..

zawiedziony ta marka jako kolejna przywiozlem chyba hynix-a ... problem ten sam..

Zmasakrowany liczba niepowodzen juz nawet zaczynalem sie przyzwyczajac do mniejszej ilosci ramu... jako ostatnia przynioslem geil-a i ten o dziwo poszedl bez wiekszych problemow.. (w dualu musialem zamienic z istniejaca adate slotami) ale pamiec dziala genialnie przy ostrych ustawieniach taktowanie 200 i niskie timingi...

 

Czy ktoś mial jakieś problemy z Fic-iem i pamięciami - czy poprostu mialem pecha do tamtych kilku pamięci...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...