Skocz do zawartości
Kangel

Czy używany zasilacz to dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wstęp:

Kilka lat temu kupiłem sobie kompa korzystając z porad ludzi z for internetowych: Athlon 64 3000+ (później podkręcony, jakieś 2,7 czy coś w tym stylu), Leadtek GF7600GT, 2*512MB DDR, DFI LanParty nF4 Ultra-D, a w celu zasilenia tego zestawu (+ HDD i nagrywarka DVD) - zasilacz Huntkey HK-400AP. Ten ostatni jednakże spalił mi się niestety, prawdopodobnie w wyniku jednej z ostatnich burz nad moim miastem (wraz z kilkoma innymi rzeczami w moim domu) w trakcie mojej dłuższej nieobecności w budynku.

 

W tym temacie pierwotnie chciałem zapytać, czy do zasilenia tego zestawu wystarczy wybrać jakikolwiek zasilacz >=400W z oferty zenfist (gdzie też kupowałem HuntKeya), ale przypadkiem zauważyłem ofertę z używaną zasiłką tego samego typu, który przyszło mi użytkować przez kilka ostatnich lat (bo ja wiem... 4?). Dodam, że nie narzekałem na niego, chociaż ostatnimi czasy lubił sobie popiskiwać/charczeć; na początku przy rzeczach typu minimalizacja okna, później już cały czas. Dopiero wczoraj przeczytałem, że można temu jakoś zaradzić ;-)

 

Pytanie:

Wracając do sedna - czy dobrym pomysłem jest zakup tego zasilacza z Allegro? Zaoszczędzę przy tym trochę pieniędzy, a w tym lub na początku przyszłego roku i tak planuję zakup komputera przenośnego... Jednak póki co, stacjonarny jest niezbędny.

 

Ajć, rozpisałem się!

Pozdrowienia i z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ten zasilacz chodzi :)

 

Co do Delty: to jakaś dobra firma? Przed chwilą czytałem, ze ma coś wspólnego z Chiefteciem bodajże? Nie chcę też jakoś za bardzo ryzykować utraty reszty sprzętu, więc jeżeli kupno tej Delty ma się wiązać ze sporym ryzykiem, to ja chyba jednak wolę nieco więcej zapłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To są najtańsze z dobrych zasiłek. I właśnie ich zasilacze są sprzedawane jako chiefteci.

I przy okazji są na prawdę baaardzo ciche.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzętem to poradzilby sobie i fortron 250W czy 300GTF z 13A na 12V(takiego mialem z podobnym zestawem, a moze i troche bardziej prądozernym bo grafa to była HD2600XT, a Venice także byl oc'niety), zasiłka ta do dziś śmiga w kompie rodziców. Delta 400W starczy spokojnie, a nawet nada sie dla bardziej nowoczesnego zestawu ofc bez jakichś wielkich szaleństw.

 

 

Z używanymi zasilaczami różnie bywa, ale jak dobrze trafisz to jak najbardziej warto, btw mi zdechły 2 na około 10 jakie kupiłem dla siebie i znajomych (jeden od razu miał coś nie tak - Fortron 300GTP , jak ruszyło się główną wiązką przewodów to się komp nie chciał włączyć - wymiana, a w moim byłym 350 MDNR były wybrzuszone kondensatory - te 2 największe - zauwazylem to przy czyszczeniu jakiś czas po zakupie).

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...